Задача № 4. К., що працював заступником декана одного з факультетів медичного інституту, визнано винним в одержанні неправомірної вигоди
К., що працював заступником декана одного з факультетів медичного інституту, визнано винним в одержанні неправомірної вигоди, вчиненому повторно. За ч. 4 ст. 368 КК його засуджено на 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виховними функціями, на строк 3 роки. Одночасно за вироком суду його позбавлено звання капітана медичної служби запасу, вченого звання доцента та наукового ступеня кандидата медичних наук. Дайте оцінку вироку суду щодо позбавлення К. військового звання, вченого звання та наукового ступеня. Задача №5 Вироком суду К. засуджено за ч. 3 ст. 185 КК на 3 роки позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК його звільнено від відбування покарання з випробуванням із іспитовим строком на 2 роки і відповідно до ст. 77 КК йому призначено додаткове покарання у вигляді штрафу в розмірі 510 грн. Чи правильно призначений штраф як додаткове покарання?
ТЕМА 14. ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКАРАННЯ – 2 години 1. Загальні засади призначення покарання. 2. Обставини, що пом’якшують покарання. 3. Обставини, що обтяжують покарання. 4. Обставини, що характеризують тяжкість вчиненого злочину та особу злочинця. 5. Призначення покарання за незакінчений злочин та злочин, скоєний у співучасті. 6. Призначення покарання більш м’якого, ніж передбачено законом. 7. Призначення покарання за сукупністю злочинів. 8. Призначення покарання за сукупністю вироків. 9. Правила складання покарань та зарахування строків попереднього ув’язнення. Обчислення строків покарання.
Завдання: 1. Визначте та запишіть у конспект, у чому полягають відмінності у правовому регулюванні обставин, що пом’якшують покарання, і обставин, що обтяжують покарання. 2. Складіть кримінально-правову характеристику особи винного. 3. Складіть та запишіть до конспекту схему призначення покарання за сукупністю злочинів. 4. Складіть та запишіть до конспекту схему призначення покарання за сукупністю вироків. 5. Визначте та запишіть у конспект спільні і відмінні риси призначення покарання за сукупністю злочинів і призначення покарання за сукупністю вироків. Задача № 1 С., перевозячи будівельні матеріали на автомобілі «КамАЗ», рухався зі швидкістю, що перевищувала дозволену, посередині дороги. Це призвело до зіткнення з зустрічним автомобілем «Москвич», водій якого М. та його п’ятирічний син одержали тяжкі ушкодження, від яких того ж дня померли в лікарні. За ч. 3 ст. 286 КК С. було засуджено до позбавлення волі на строк 10 років. Призначаючи це покарання, суд визнав такими, що обтяжують покарання, обставини: а) злочином заподіяно тяжкі наслідки; б) його вчинено щодо малолітнього. В апеляції адвокат засудженого вказав: при призначенні покарання суд не врахував те, що: а) потерпілий М. також значно перевищив дозволену швидкість; б) С. раніше судимим не був, за місцем роботи і проживання характеризується позитивно, порушення правил безпеки дорожнього руху допустив уперше, брав участь у наданні допомоги потерпілим. Крім того, на думку адвоката, суд не повинен був враховувати вказані ним обставини як такі, що обтяжують покарання. Дайте оцінку вироку суду і доводам апеляції. Задача № 2 К. засуджений за п. 2 ч. 2 ст. 115 КК України. Чи має право суд при призначенні покарання визнати обтяжуючою обставиною вчинення К. злочину відносно жінки, яка завідомо для нього знаходиться в стані вагітності? Задача № 3 М., споживши наркотичну речовину, керував особистим автомобілем «Жигулі» в стані сп'яніння і вчинив при цьому порушення правил дорожнього руху, що призвело до спричинення пішоходові С. тяжкої шкоди здоров'ю. Чи має право суд при призначенні покарання М. визнати стан наркотичного сп'яніння обставиною, що обтяжує покарання? Задача № 4 К. викрадав з квартир комерсантів цінне майно, нажите, як йому здавалося, злочинним шляхом, яке він потім реалізовував на речовому ринку, а отримані гроші поштовим переказом відправляв до дитячих будинків і шкіл-інтернатів. Чи є в даній ситуації пом'якшуючі вину К. обставини?
|