Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Задача № 2. К., Л. і С. на квартирі в останнього посварилися під час спільного вживання спиртних напоїв
К., Л. і С. на квартирі в останнього посварилися під час спільного вживання спиртних напоїв. При цьому С. вдарив К. порожньою пляшкою по руці, а Л. — по голові.

У відповідь К. і Л. почали бити С. руками, ногами, пляшками, стільцем, заподіявши тому численні ушкодження внутрішніх органів, переломи трьох ребер, закритий перелом хрящів гортані та інші ушкодження, які судово-медичною експертизою були визнані тяжкими тілесними ушкодженнями. Після цього К. і Л. допили спиртне і пішли додому. Від одержаних ушкоджень С. наступного дня помер, не прийшовши до тями.

Визначте вид складу злочину в діях К. і Л.

ТЕМА 5. Об’єкт злочину- 2 години

1. Поняття та значення об’єкту злочину.

2. Види об’єктів злочину.

3. Поняття предмету злочину.

4. Значення предмету злочину.

 

Задача № 1

М., працюючи на автонавантажувачі, на порушення інструкції з техніки безпеки навантажив і почав перевозити по території меблевого комбінату негабаритний вантаж, частина якого впала на одного з учнів професійно-технічного училища, які були на комбінаті на екскурсії, заподіявши йому тяжке тілесне ушкодження. Судом М. було засуджено за ч.2 ст.286 КК.

Ознайомтеся із ст. ст .271, 286 КК. Чи правильно суд визначив об’єкт вчиненого М. злочину?

Задача № 2

Д. придбав у невстановленої особи імітаційні запали до учбово-імітаційних гранат та піропатрони і незаконно зберігав їх у своїй квартирі. Вироком суду Д. засуджено за ч.1 ст.263 КК.

Чи можуть бути зазначені предмети предметами злочину, передбаченого ст.263 КК України?

Ознайомтеся з постановою Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику в справах про викрадення та інше незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами, вибуховими пристроями чи радіоактивними матеріалами” від 26 квітня 2002 р. №3.

 

ТЕМА 6 Об’єктивна сторона складу злочину2 години

1. Поняття та значення об’єктивної сторони

2. Поняття та форми діяння .

3. Кримінальна відповідальність за бездіяльність

4. Суспільно небезпечні наслідки

5. Факультативні ознаки об’єктивної сторони

 

Задача № 1

С., перебуваючі в стані алкогольного сп’яніння, розбив скло та проник в квартиру М. Заволодівши майном на суму 7 000 грн, втік з місця вчинення злочину, але спочатку з хуліганських мотивів відкрив крани водопостачання та спричинив затоплення квартири М та сусідів.

Ознайомтеся із ст.185 КК. Вкажіть належні ознаки об'єктивної сторони і їх значення для кваліфікації дій.

Задача № 2

В день проведення виборів міського голови Г., знаючи, що його батьки будуть голосувати за представника опозиційних сил, зачинив їх у квартирі, яка знаходилась на 7 поверху, попередньо вимкнув телефон, а сам пішов на вибори. Повернувся він додому об 11 годині вечора того ж дня.

В чому саме полягає юридичне значення часу вчинення злочину для кваліфікації діяння за ст. 157 КК України? Чи має значення спосіб вчинення такого діяння?

 

ТЕМА 7. Суб’єкт злочину- 2 години

1. Поняття, значення та ознаки суб’єкта злочину.

2. Поняття та критерії осудності та неосудності.

3. Поняття та правові наслідки обмеженої осудності.

4. Поняття та види віку кримінальної відповідальності.

5. Поняття та види ознак спеціального суб’єкта злочину.

6. Кримінальна відповідальність за злочини, скоєні в стані сп’яніння: види сп’яніння, їх вплив на відповідальність особи.

 

Задача № 1

С. знаходився у неприязних стосунках з А. й тому нацькував на нього собаку. В наслідок нападу собаки А. отримав середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Визначить суб’єкта злочину?

Задача № 2

За вбивство при перевищенні меж необхідної оборони Б. було засуджено до 1 року виправних робіт. До набрання вироком чинності Б. захворів на психічне захворювання, яке позбавило його можливості усвідомлювати свої дії, і був направлений на лікування. Через 2 роки він вилікувався.

Чи повинен Б. відбувати призначене йому вироком суду покарання?

Задача № 3

М., який знаходився в осудному стані, вчинив диверсію, передбачену ст.113 КК України, але після цього захворів на слабоумство.

Як вирішити питання про відповідальність М.?


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 453. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.021 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7