Задача № 4. М. було засуджено за ч.2 ст.187 КК до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що є його власністю
М. було засуджено за ч.2 ст.187 КК до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що є його власністю. Відбуваючи покарання, він через 3 роки заподіяв іншому засудженому С. умисне тяжке тілесне ушкодження способом, що мав характер особливого мучення. За ч.2 ст.121 КК його засуджено до 10 років позбавлення волі. До цього покарання суд повністю приєднав невідбуту частину покарання за попереднім вироком і визначив остаточне покарання – 17 років позбавлення волі. Чи правильно суд призначив М. остаточне покарання? Варіант: Попереднім вироком М. був засуджений до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що є його власністю, за ч.3 ст.187 КК
Тема 16. ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПОКАРАННЯ ТА ЙОГО ВІДБУВАННЯ. СУДИМІСТЬ ТА ЇЇ ПРАВОВІ НАСЛІДКИ – 2 години 1. Поняття звільнення від покарання та його відбування. 2. Звільнення від відбування покарання з випробуванням: його правові наслідки та види: 3. Звільнення від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку. 4. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. 5. Заміна невідбутої частини покарання більш м’яким. 6. Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. 7. Звільнення від покарання за хворобою.
Задача № 1 Ш. за зараження венеричною хворобою завідомо неповнолітньої був засуджений до 2 років позбавлення волі. Враховуючи те, що Ш. щиро розкаявся та позитивно характеризується за місцем роботи, суд прийняв рішення про звільнення його від відбування покарання з випробуванням протягом 3 років. Суд, призначив покарання з випробуванням, поклав на Ш. обов’язок пройти курс лікування від венеричної хвороби. Протягом випробувального строку Ш. систематично ухилявся від призначеного курсу лікування та 2 рази протягом місяця притягувався до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство та порушення правил дорожнього руху. Кримінально-виконавча інспекція застосовувала до нього застереження у виді письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання. Яке рішення повинен прийняти суд? Чи зміниться воно, якщо припустити, що порушення правил дорожнього руху, що вчинив Ш. на особистому автомобілі призвело до загибелі людини за необережністю? Задача № 2 Г., припиняючи спробу К. і М. незаконно заволодіти його автомобілем, пострілами з мисливської рушниці заподіяв обом тяжкі тілесні ушкодження. Була порушена кримінальна справа за ст.124 КК. На досудовому слідстві й під час судового розгляду Г. давав правдиві показання стосовно фактичної сторони вчиненого ним, але вини своєї не визнавав і у вчиненому не розкаявся. Заперечував він і проти звільнення від кримінальної відповідальності з будь-яких підстав, вважаючи, що діяв у межах необхідної оборони. Матеріалами справи встановлено, що Г. позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, більше 15 років утримує хвору дружину, допомагає старим батькам. Чи може Г. у випадку його засудження за ст.124 КК бути звільнений від покарання на підставі ч.4 ст.74 КК?
ТЕМА 17 ОСОБЛИВОСТІ КРИМІНАЛЬНОЇ ІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ПОКАРАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ. - 2 години 1.Особливості звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності. 2. Види покарань, що можуть бути застосовані до неповнолітніх. 3.Особливості призначення покарання неповнолітнім. 4.Особливості звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування. 5. Поняття та види примусових заходів виховного характеру. 6.Погашення та зняття судимості неповнолітніх.
ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ (частина. Особлива) ТЕМА 2. Злочини проти життя та здоров’я особи - 4 години
1. Загальна характеристика злочинів проти життя особи. 2. Момент початку та закінчення життя людини. 3. Поняття та види вбивств. 4. Поняття та види тілесних ушкоджень 5. Поняття та види злочинів проти особистої безпеки. 6. Поняття та види злочинів у медичній діяльності.
|