Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ТЕМА 22. Злочини проти життя та здоров`я особи




Практичне заняття № 1 – 2 год.

План

1. У стані сп’яніння Антонов о 24-й годині проник у квартиру, де проживала колишня його дружина, її сестра Єрмолаєва, а також їхні дві малолітні дочки. Скориставшись тим, що всі вони спали, Антонов відкрив усі чотири крани газової плити, зняв їх ручки, а також ручку контрольного крана і сховав. Щоб з квартири, розташованої на 8-му поверсі, ніхто не зміг вийти, Антонов зачинив двері. Антонова, почувши шум, прокинулась, вийшла на кухню і, побачивши відкриті крани газової плити, почала просити Антонова зачинити їх. Він відмовився. Тоді вони разом з Єрмолаєвою почали кликати на допомогу. До дверей підійшла сусідка Брюханова, яку Єрмолаєва намагалась впустити в квартиру. Антонов перешкоджав цьому, але Єрмолаєвій і Антоновій вдалося відімкнути двері і впустити Брюханову. Вимогу трьох жінок перекрити газ Антонов ігнорував. Прибулий наряд міліції затримав Антонова, який ніякого опору не чинив.

2. Коршунов 9 травня перебував у нетверезому стані і зайшов у кафе “Дорожне” м.Новоукраїнки, де став приставати до громадян, нецензурно лаявся, висловлював погрози. У відповідь на зауваження Соколова Коршунов вдарив його кулаком в обличчя і одночасно підставив йому ногу. Соколов не утримався на ногах, упав і вдарився головою об бетонну підлогу, отримав травму голови і невдовзі помер. Кваліфікуйте дії Коршунова.

3. Панов та Щербіна, які ніде не працювали, подзвонили в квартиру Ткачук. Коли вона відкрила двері, вони увірвалися до її квартири і, погрожуючи ножем, зв`язали її, а потім почали шукати в квартирі гроші та ювелірні вироби. Під час обшуку Ткачук, якій було 85 років, втратила свідомість, і вони це бачили, але злякалися і втекли із знайденими речами. Загальна сума викраденого склала 2,5 тис. грн. Як з’ясувалося в процесі розслідування справи, Паніну на момент вчинення злочину виповнилося 14 років, а Щербіні – 21. За висновком судово-медичної експертизи Ткачук померла від серцевого нападу внаслідок нервового стресу. Кваліфікуйте дії Паніна та Щербіни.

4. Директор ТОВ “Аркадія” Глобова після того, як до неї неодноразово приходив чоловік і погрожував їй фізичною розправою, підпалити її торговий комплекс, якщо вона не погодиться продовжувати з ним подружнє життя, розповіла своїй знайомій Луцькій. Остання сказала, що має доброго знайомого, який назавжди вирішить її проблему, тобто вб’є чоловіка, за 200 доларів США. Глобова через тиждень принесла Луцькій гроші і повідомила, де проживає Попов. Кваліфікуйте дії Глобової.

5. Серов підтримував інтимні зв’язки з дружиною Квашина. Коли останній прийшов до Серова і почав просити його не розбивати сім’ю і припинити зустрічі з його дружиною, однак, Серов схопив металеву лижну палицю і замахнувся на Квашина. Останній ухилився від удару, а потім вихопив палицю і почав ним бити Серова. Від отриманих ушкоджень Серов помер через 2 години в лікарні. За висновком судово-медичної експертизи смерть сталася внаслідок чисельних пошкоджень черепу та головного мозку. Кваліфікуйте дії Квашина.

6. Під час спільного вживання спиртних напоїв Попов та Аксюта посварилися, після чого Аксюта побив потерпілого руками і ногами. За висновком судово-медичної експертизи смерть настала від чисельних переломів ребер, тупої травми живота та розривів внутрішніх органів. Кваліфікуйте дії Аксюти.

7. Бондарюк запросила до себе в гості Комарова та Рибака, щоб відсвяткувати своє призначення на посаду головного бухгалтера магазина “Майстер”. Після значної дози випитого між Комаровим та Рибаком виникла сварка, яка перейшла в бійку. В процесі бійки Рибак столовим ножем наніс удар Комарову в ліву частину грудної клітини, внаслідок чого зламав одне ребро і пошкодив плевральну порожнину серця. Кваліфікуйте дії Рибака.

8. Між Колесовою та її сином Андрієм, 1972 р.н., який ніде не працював, зловживав спиртними напоями, постійно виникали сварки. Андрій неодноразово бив матір, відбирав у неї пенсію і пропивав ці гроші. 27 листопада 2001 р. він влаштував чергову сварку і побив матір. За висновком судово-медичної експертизи смерть Колесової сталася внаслідок травматичного шоку від перелому 3-х ребер та відшарування плевральної порожнини. В процесі розслідування з’ясувалося, що Андрій під час вчинення злочину перебував в стані сильного алкогольного сп’яніння. Кваліфікуйте дії Колесова Андрія.

9. 27 лютого учень 10 класу Сумченко обміняв зі своїм однокласником Носовим шарикову ручку на самопал. З цього самопала він в парку декілька разів стріляв з використанням сірки від сірників. 2 березня він приніс його до школи. щоб показати однокласникам. Після занять Сумченко залишився в класі з учнем Кононовим, де зарядив самопал сіркою, і намагався вистрілити з нього. Але постріл не відбулося, і коли до класу увійшли учениці Боброва і Лугановська, Сумченко направив самопал в бік Бобрової. Пролунав постріл і Боброву було вбито. Кваліфікуйте дії Сумченка.

10. Дубков переселився в нову квартиру. В старій квартирі на першому поверсі будинку, який підлягав зносу, залишилися старий холодильник, велосипед, ліжко та інші речі. 1 січня Сомов, Гришко та Леонін, які були у нетверезому стані, через вікно проникли у квартиру Дробова, щоб розпити пляшку вина. Коли в квартиру зайшов колишній господар, і переконавшись, що у ній знаходяться сторонні особи, вигукнув: “Хто тут? Виходьте по одному!”, - Сомов та Гришко злякались і вирішили не виявляти себе, а Леонін намагався вийти із квартири непоміченим. Дубков помітив його і ножем наніс два удари в плече і один в спину Леоніну і одразу вибіг із будинку та розповів усе сусідам. За висновком судово-медичної експертизи Леонін отримав проникаюче поранення легені та пошкодження м`язів плеча. Кваліфікуйте дії Дубкова.

11. Карповський, у якого постійно виникали сварки з сусідом Гуровим з приводу того, що кури та теля Карповський постійно заходили на город Гурова. Одного разу вночі Гуров зайшов до сараю сусіда, де на долівці лежав Карповський і наніс йому лезом сокири удар по голові. За висновком судово-медичної експертизи Карповський помер від серцевого нападу, і в час нанесення удару сокирою був мертвим. Дайте правову оцінку діям Гурова.

Варіант. Під час нанесення удару сокирою Карповський був непритомним від приступу серця, і помер через 2 години внаслідок черепно-мозкової травми.

12. Ярмусевич на своїй автомашині їхав вулицею села. Раптом з-за паркану вибіг 8-річний Кожухаров і побіг через дорогу. Ярмусевич загальмував, але завадити наїздові на Кожухарова вже не було технічної можливості. Від зіткнення з автомобілем Кожухаров одержав тяжкі тілесні ушкодження, небезпечні для життя в момент їх спричинення. Вийшовши з автомашини й оцінивши стан пораненого, Ярмусевич поїхав, нікому не сказавши про пригоду. Кожухарова доставила в лікарню швидка допомога, яка приїздила на виклик до тяжкохворого Медникова.

13. Шудриков удень пішов на берег річки за травою для худоби. Разом з ним пішли два його малолітніх онуки і без дозволу батьків четверо дітей односельців у віці від 2,5 до 4-х років. Біля річки Шудриков у пошуках свіжої трави разом з дітьми переліз за дротяну огорожу зони підвищеної небезпеки (крутий берег). Залишивши дітей на безпечній відстані від берега — за 10—11 м, він попередив, щоб вони не підходили до річки. Діти його послухались. Коли ж Шудриков, нарвавши трави, сказав дітям, що час іти додому, Химченко раптово побіг за жабою і впав у річку. Шудриков кинувся за ним у річку, але врятувати дитину не зміг. Шудрикова було віддано до суду за ч. 1 ст. 119 КК України.

14. Після робочої зміни в шахті Зуєв, Щепкін і Тулін випили спиртного і поїхали в місто. В дорозі й на зупинці автобуса Зуєв і Тулін сварилися з приводу виробничих питань. На слова Туліна “Ну і неуч же ти, якщо так говориш” Зуєв ножем ударив Туліна у груди. Щепкін підхопив його, але, побачивши кров і боючись бути запідозреним у вчиненні злочину, втік слідом за Зуєвим. Туліну було заподіяно тяжкі тілесні ушкодження, від яких він через кілька годин помер. Експерт зробив висновок, що своєчасна медична допомога врятувала б життя потерпілого. Дайте кримінально-правову оцінку діям названих осіб.

15. Група досвідчених туристів — Крупник, Захарченко, Кравець та Крутікова — йшли складним маршрутом у Кримських горах. До них приєднались новачки — мати й дочка Рибкіни. Переконавшись, що новачки не мають навичок ходіння в горах і будуть затримувати їх, туристи після ночівлі пішли без попередження. На намет Рибкіних вийшов Горлач, що переховувався в горах від органів правопорядку. Він намагався згвалтувати Рибкіну — дочку.

16. Медична сестра хірургічного відділення лікарні Медунець помилково ввела хворій замість гіпертонічного розчину розчин формаліну. Виявивши помилку, вона не повідомила лікарів про те, що трапилося. Через якийсь час хвора померла. При своєчасному наданні кваліфікованої допомоги життя потерпілої могло бути врятоване. Як кваліфікувати вчинене Медунець?

Варіант. Життя потерпілої врятувати було неможливо.

17. До фельдшера станції швидкої допомоги Савлук звернувся перехожий і сповістив, що у сквері лежить громадянин, у якого через одяг просочується кров, та сказав, що, мабуть, його підрізали. Савлук не оглянула хворого, не вжила заходів до .його госпіталізації, не повідомила про сигнал чергового лікаря. У хворого виявилось проникаюче поранення черевної порожнини.

 

Уміння, які мають бути вироблені, та навички, які мають бути напрацьовані під час заняття: уміння тлумачити кримінальний закон щодо кваліфікації злочинів проти життя та здоров’я.

Рекомендована література до Теми 22:1.1, 1.3.1, 1.5.1. – 1.5.35, 2.1 – 2.11, 3.1 – 3.16, 4.13. – 4.86.

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой





Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 1089. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7