Теми лабораторних занять
6.1. Денна форма навчання
1. САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТІВ ПО ДИСЦИПЛІНІ
*) Враховуючи специфіку «Історії графічного дизайну» як однієї з нечисленних теоретичних дисциплін фахового блоку та обсяг необхідного для освоєння курсу матеріалу, самостійна робота студентів містить вивчення визначеної навчальною програмою частини питань кожної з тем. Загальні теоретичні положення лекційного матеріалу студенти самостійно доповнюють вивченням конкретних прикладів і художніх явищ. Суттєвою складовою самостійної роботи студентів повинно стати формування блоку найвиразніших прикладів художніх творів по кожній з тем, що може використовуватись як під час виступу на при виконанні лабораторних робіт. Крім цього, передбачається самостійна підготовка до виконання лабораторних робіт, модульного контролю, написання рефератів тощо.
8. Зміст індивідуальної роботи студентів по дисципліні*) *) Враховуючи обмежений загальний обсяг годин, відведених на освоєння дисципліни, не видається доцільним розмежування самостійної та індивідуальної роботи студентів. Пропоновані нижче теми передбачають виконання як наукових рефератів так і науково-дослідницьких завдань. Зокрема, виконання переважної кількості завдань має на меті поєднання вербальної частини та ілюстративного матеріалу, схем тощо. 9.1-2. Теми для самостійної реферативної роботи та перелік творчих (науково-дослідницьких) завдань Теми рефератів та індивідуальних навчально-дослідницьких завдань згідно тематичного плану дисципліни. Реферати є основним видом науково-творчих завдань з історії дизайну. Незалежно від характеру і теми реферату, суть роботи над ним полягає в тому, щоб різнобічно вивчити те чи інше мистецьке явище, проаналізувати його висвітлення у фаховій літературі. Зробити висновки про його художнє значення.
2. Стандартизація в графічному дизайні: терміни та визначення. 3. Товарні знаки як складові фірмового стилю 4. Основні різновиди продукції графічного дизайну 5. Сутність творчості графічного дизайнера. 6. У.Морріс – соціально-естетичні погляди та художня практика в галузі книжкової графіки. 7. Творчість Ж.Шере 8. А.Тулуз Лотрек як плакатист 9. Ілюстрація моди часів Ар-нуво 10. Російський плакат початку ХХ століття 11. Участь художників - прерафаелітів у діяльності Естетичного руху. 12. 1.Творчі досягнення митців школи «Баухауз». 13. 2. ВХУТЕМАС як осередок дизайнерської творчості в Росії в 1920-і роки. 14. Фешн-ілюстрація в стилі Ар-деко. 15. Стилі та напрямки в європейському дизайні 1920-1940 років 16. Суспільна і культурна ситуація післявоєнного часу як стимул дизайнерських пошуків. 17. Р.Лоуі як графічний дизайнер 18. Видатні художники авангардисти як дизайнери. 19. Графічний дизайн групи «Де стиль» 1920-х 20. Творчість Касандра 21. Французький плакат міжвоєнного періоду 22. Поп-Арт та оп-арт як чинники змін в графічному дизайні Космічної ери. 23. Колір як виражальний засіб графічного дизайну Космічної ери. 24. Ілюстрація моди як складова сучасного газетно-журнального дизайну. 25. Графічне забезпечення Мюнхенської олімпіади 1972 року. 26. Поєднання стилів як базова ідея графічного дизайну Постмодернізму 27. Еволюція інфографіки ХХ століття 28. Творчість українських художників 1920-х – 1930-х років у дизайнерській галузі. 29. Радянський графічний дизайн у міжвоєнні десятиліття. 30. Український графічний дизайн між світовими війнами. 31. О.Екстер та А.Петрицький як графічні дизайнери. 32. «Освітня діяльність «Баухаусу». 33. «ВХУТЕМАС» як осередок дизайнерської освіти 1920-хроків. 34. Педагогічні концепції М.Бойчука та його учнів. 35. Харківська школа графічного дизайну. 36. Львівська школа графічного дизайну останніх десятиліть 37. Освітні осередки графічного дизайну початку ХХІ століття в Україні: проблеми і завдання. 38. Особливості радянського соціального плакату 1960-х – 1980-х років. 39. Японський графічний дизайн останніх десятиліть ХХ століття 40. Зарубіжний кіноплакат другої половини ХХ століття 41. Типографіка післявоєнних десятиліть 42. Радянський кіноплакат післявоєнної доби. 43. Мілтон Глейзер як видатний графічний дизайнер 44. Візуальна система корпоративної ідентифікації 45. Інфографіка ХХ століття: стилістична еволюція
|