ОЗНАЙОМЛЕННЯ З РОЗКЛАДОМ ТЕЛЕПЕРЕДАЧ
1.Клуб «Хто, кому, про кого…». 7. Інтелектуальний клуб «Найрозумніший» IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Клуб «Хто, кому, про кого…». (Слайд № 5) 1) Кому: треба «… неодмінно, щоб боятися, щоб що-небудь перевернути догори ногами» і «Спокій був його ворогом, з яким він боровся на кожному місці»?
2) «… товариші цуралися... й він звик бути здебільшого самотнім, на самоті зі своїми думками, жив ними, тішився, розважався ними. Лагідний, добрий, гарний світ невинних казок зробив і ті думки його лагідними, а серце чулим до всяких пригод, що траплялися створінням малим та беззахисним». (Павлика з оповідання С. Черкасенка «Маленький горбань».) 3) Хто: «…робила… кольорові миші з оцих ось жовтих і сухих листків. Ото складе листочок до листочка, два рази хухне так і побіжать». (Анна з вірша Л. Костенко «Кольорові миші».) 4) Хто про себе говорить: «Я задоволений собою! Я мав бути в оточенні цих обох знаків: з одного боку, я не зовсім зрозумілий – тут і знак запитання. А з другого, я найдостойніший… - тому і знак оклику. І тільки червоний». («Хлопчик-фігурка, який задоволений собою» І. Калинця.) 5) Хто сказав: ««Я хочу, аби ти бодай перед смертю дихнув свіжим повітрям», обережно посадив старого на плечі й попростував до найближчої брами. Перед брамою він низько вклонився й промовив: «Вельмишановна брамо, чи не була б ти така ласкава й випустила нас на волю, бо тільки ти зможеш нас випустити»». (Пастушок з «Казки про яян» Е. Андієвської.) 6) Про кого кричали: «Вона яскра – яскра – яскррава! Таку … тримать годиться тільки в клітці!» (Про Жар-птицю з однойменного вірша І. Жиленко.) 7) Хто: «… любить какао пить, смоктать м’ятні гостинці. Так довго і солодко спить в старій музикальній скриньці».
8) «Доглядали змалечку аж 4 няньки. Це були брати – Лаврін, Сергій, Василько та Іван. Пожили вони щось недовго,бо рано казали, співати почали. Було як влізуть всі четверо на тин, сядуть рядком, як горобці, та як почнуть співать» (Малого Сашка із кіноповісті О. Довженка «Зачарована дзиґа» 9) Хто: «Зажурився, засмутився… Вдень не їсть, а серед ночі Плаче, бідний, та зітхає, Сну не знають його очі» (Хан із поеми «Євшан – зілля «Миколи Вороного 10) «Він почав бігти, по – моєму, ще в небі. Бо коли його ноги торкнулись землі, він уже щодуху мчав до ставка. Я рвонув за ним. То був наш єдиний порятунок. Ми з розгону влетіли в ставок, здіймаючи цілі гейзери води й грязюки. Спинилися десь аж на середині» (Про Яву і Павлушу з повісті В. Нестайка «Тореадори з Васюківки»). 11) Хто так думав: «Чому б і справді мені не женитись? Було б добре, коли б у його була жінка: обід варила б йому, сорочки прала, а він лежав би на печі та погукував до неї: «Стара, а принеси огню, а я люльку запалю!»» (Василю з оповідання С. Васильченка «Басурмен».) 12) Хто: «Втік від вогнища просто у синіх джинсах розпатланий та й подався у мандри тільки спечену картоплину прихопив по дорозі до міста». (Дим із циклу «Дивосвіт» І. Калинця) 2.Передача «Шукаю тебе»(6 слайд) Завдання: знайти серед героїв вивчених творів найбільш споріднені душі. Обгрунтуйте свій вибір · Федько – халамидник · Ява, Павлуша(«Тореодори з Васюківки») · Павлик(«Маленький горбань») · Анна («Кольорові миші») · Хлопчик-фігурка · Сашко(«Зачарована Десна») · Пастушок(«Казка про яян») · Женька(«Олень Август») - Д/з: на кого з героїв літературних творів я хотів би бути схожим і чому? Дати повну характеристику улюбленому героєві. 3.Угадай мелодію.(Слайд№7) Завдання:угадати, з якого виду пісень наведені рядки. Дати визначення кожному виду. 1. Колядка (Що таке колядка?) 2. Щедрівка (Що таке щедрівка?) 3. Гімн (Дайте визначення гімну. Хто написав слова і музику?) 4. Колискова (Які пісні називаються колисковими?) 5. Веснянка(Коли виконують веснянки?) 6. Стрілецька пісня Пісня літературного походження
(Слайд №8, №9, №10)
«Мрії» «Теплота родинного інтиму» «Дощ полив» «Підкова» «Писанки» Завдання: поєднати стрілочками назви віршів з прізвищами авторів.(письмово) 5. Детективне агентство «Служба розшуку» (диктант шпигуна). (Слайд№11) Д іти діляться на 2 команди (детективне агентство).Обирається шпигун який буде читати матеріал з біографії і доповідати своєму агентству про людину яку повинні знайти серед портретів. І знайти помилки в відомостях про письменника. Диктант шпигуна №1 (Євген Гуцало) Тонко розуміти відчувати прекрасний світ дано не кожному. Для цього потрібно мати талант. Таким талантом, яскравим і самобутнім володіла ця людина, його твори для дітей – це чарівний світ, де легко і просто народжується казка, де живуть її добрі герої. Народився письменник 1947р в сім’ї шахтарів. Закоханий у свій рідний край, чарівне Поділля. Змалку виявляв творче обдарування і яскраву індивідуальність. Пробувати себе в літературі почав ще десь у 3-4 класів, коли твердо вирішив стати письменником. А ще багато читав. Читав «Кобзар» Шевченка і стару обдерту Біблію без початку і кінця, що знайшов у бабусиній скрині. Пристрасть до жадібного читання не покидала його усе життя.
· 1947 – 1937 · Шахтарів - Вчителів Диктант шпигуна №2 (Ірина Жиленко) Невисокого зросту, з очима веселими й печальними водночас, здивована дівчинка і зріла мудра жінка в одній іпостасі. Рідне місто поетеси – Львів. Дитячі роки припали на грізний воєнний і повоєнний час, коли довелося і вчитися і працювати одночасно. Закінчила вечірню школу робітничої молоді, потім філологічний факультет Київського університету. Працювала вихователькою в дитячому садку. Перша книжка – «Вуличка мого дитинства». Писати для дітей, вважає письменниця, - велика честь, бо для неї дитина – це чудо. Її вважають найбагатшою на кольори поетесою. Навіть підраховано, що в її збірках назви кольорів вжито 1059 разів. А ще письменниця дуже любить рослини, особливо квіти, і щедро описує їх у своїх віршах, навіть створила новий літературний жанр «фіалки – вірші» Помилки: · Львів – Київ · Перша книжка – «Буковинські балади» 6.Камеді-клаб. (Слайд№12) Діти розказують і інсценізують вивчені гуморески. Вашій увазі пропонуються гуморески Павла Глазового, творчість якого ми будемо вивчати трохи пізніше.
1. Купив батько мотоцикла Чудесну машину. Умостився на сидінні - Сідай ззаду, сину! Доки, - каже, - навчимося Як слід управляти Поїздимо потихеньку Дома кругом хати. Мотор димом попихкує, Пасажирів носить. - Голова вже макітриться… Синок плаче. – Досить! – Бідний батько залізяки То цю, то ту смика. Як машину зупинити? Ось де заковика! - Стрибай, синку, на солому Та біжи до мами – Нехай мене з мотоцикла Стягає граблями!
|