Тема 7. Орфоепічна норма СУЛМ у мові ПС
Правила вимови голосних і приголосних звуків в українській мові; засоби милозвучності української мови (позиційні чергування; спрощення в групах приголосних); особливості українського наголосу. Темп, тембр, інтонація, артикуляція у мові ПС. Література: [1—10, 17, 18, 19, 23].
Тема 8. Орфографічна норма СУЛМ у мові ПС Правопис и, і в незапозичених та запозичених словах. Правопис йотованих, апострофа, знака м’якшення в незапозичених та запозичених словах; правопис буквосполучень -ьо-, -йо-. Правопис префіксів з-, с-, роз-, без-, пре-, при-. Правопис великої букви. Подвоєння приголосних в незапозичених та запозичених словах. Правопис прізвищ. Правопис слів разом, окремо, через дефіс; абревіатур; складноскорочених слів. Правопис часток не-, ні-. Література:[1—8, 12, 13, 15—19, 22, 24].
Тема 9. Лексичні та словотворчі, фразеологічні засоби мови в різностильових текстах Власне українська та іншомовна лексика; інтернаціоналізми; синоніми, антоніми, омоніми, пароніми, багатозначні слова; стилістична диференціація лексики (її відмінність від стилістичної диференціації СУЛМ); Канцеляризми, професіоналізми, терміни; активна й пасивна лексика. Основні способи словотворення в українській мові, зокрема термінів; творення назв осіб за професійною належністю. Література:[1—8, 12, 13, 15—19, 22, 24].
|