Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Діагностика психологічних особливостей навчання дітей підліткового віку





Для діагностування психологічних особливостей навчання дітей підліткового віку нами були обрані методики, які повною мірою відповідають критеріям валідності та надійності.

Для дослідження структури психологічних особливостей навчання у підлітковому віці нами був розроблений діагностичний комплекс, до якого увішли три методики для психологічної діагностики емоційної, інтелектуальної та мотиваційної сфери підлітка: "Методика Визначення емоційності" (В.В. Суворова), "Методика діагностики особистості на мотивацію до успіху Т. Елерса" та Методика "Короткий відбірковий тест" для визначення рівня інтелекту Бузіна.

При проведенні діагностичного дослідження, яке було здійснене на базі НВК № 16 міста Мелітополя було обрано групу дітей віком від 13 до 14 років у вибірці кількістю 37 осіб. Провівши діагностику психологічних особливостей навчання дітей підліткового віку за допомогою "Методики Визначення емоційності" (В.В. Суворова) (Додаток А), були отримані наступні показники, які представлені на мал.1.

Малюнок 1. (зроблений автором)

Результати дослідження інтегрального показника емоційності.

Отримані результати дають нам змогу визначити рівень емоційності учнів. Після проведенні діагностики, ми визначили, що 15 % учнів мають високий рівень емоційності, середній рівень мають 60%, а низький 25%.

Отже, ми зазначимо, що кожен учень має різний рівень емоційності, який впливає на процес навчання.

Наступним кроком діагностики є виявлення мотиваційного напрямку особистості на успіх за допомогою "Методики діагностики особистості на мотивацію до успіху Т. Елерса"(Додаток Б).

Результат тесту "Мотивація до успіху" слід аналізувати разом з результатами таких тестів як "Мотивація до уникнення невдач" (Додаток В), "Готовність до ризику" (Додаток Г).

Проводячи дослідження була обрана та ж сама група дітей віком від 13 до 14 років у вибірці кількістю 37 осіб. У ході аналізу та обробки результатів ми виявили наступні показники, які було переведено у відсотки та представлено на мал. 2,3,4.

Малюнок 2. (зроблений автором)

Результати дослідження мотиваційного напрямку особистості на успіх

Дослідження показали, що підлітки, помірно і сильно орієнтовані на успіх, вважають краще орієнтуватися на середній рівень ризику. Ті ж, хто боїться невдач, віддають перевагу малому або, навпаки, занадто великому рівню ризику. Чим вище мотивація людини до успіху - досягненню мети, тим нижче готовність до ризику. При цьому мотивація до успіху впливає і на надію на успіх: при сильній мотивації до успіху надії на успіх зазвичай скромніші, ніж при слабкій мотивації до успіху.

До того ж підліткам, мотивованим на успіх властиво уникати високого ризику.

Малюнок 3. (зроблений автором)

Результати дослідження мотиваційного напрямку особистості до уникнення невдач

Дослідження показали, що дуже високий рівень мотивації до запобігання невдач має - 12 % учнів, високий – 16%, середній – 65 % і низький рівень – 14 % учнів.

Отже, учні, які бояться невдач (високий рівень захисту), віддають перевагу малому або, навпаки, надмірно великому ризику, де невдача не загрожує престижу.

Підсилюють установку на захисне поводження дві обставини: перше - коли без ризику вдається отримати бажаний результат; друге - коли ризикована поведінка веде до нещасного випадку. Досягнення ж безпечного результату при ризикованій поведінці, навпаки, послаблює установку на захист, тобто мотивацію до уникнення невдач.

Малюнок 4. (зроблений автором)

Дослідження рівня готовності до ризику

Дослідження показали, що дуже високий рівень готовності до ризику має - 4 % учнів, високий – 17%, середній – 69 % і низький рівень – 10 % учнів.

Також, дослідження показали, що висока готовність до ризику супроводжується низькою мотивацією до уникнення невдач захистом). Готовність до ризику достовірно пов’язана прямо пропорційно з числом допущених помилок.

Для того щоб продіагностувати інтелектуальну сферу ми використали Методику "Короткий вибірковий тест" для визначення рівня інтелекту Бузіна (Додаток Д).

Дана методика дозволяє визначити рівень інтелекту дітей підліткового віку.

У ході аналізу та обробки результатів ми виявили наступні показники, які було про класифіковано у відсоткових показниках та представлено на мал.5.

Малюнок 5. (зроблений автором)

Результати дослідження інтелектуальної сфери

Отримані результати дають нам змогу визначити рівень інтелекту учнів. Після проведенні діагностики, ми визначили, що 10% учнів мають високий рівень інтелекту, середній рівень мають 85%, низький 5%, а показники дуже високого рівня відсутні у класі.

Отже, рівень інтелекту впливає на процес навчання, і його потрібно розвивати та вдосконалювати.

Отже, на підставі отриманих даних ми можемо зробити висновок, що емоційна, мотиваційна та інтелектуальна сфера впливає на процес навчання у підлітковому віці.







Дата добавления: 2015-08-10; просмотров: 1635. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Индекс гингивита (PMA) (Schour, Massler, 1948) Для оценки тяжести гингивита (а в последующем и ре­гистрации динамики процесса) используют папиллярно-маргинально-альвеолярный индекс (РМА)...

Методика исследования периферических лимфатических узлов. Исследование периферических лимфатических узлов производится с помощью осмотра и пальпации...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Ваготомия. Дренирующие операции Ваготомия – денервация зон желудка, секретирующих соляную кислоту, путем пересечения блуждающих нервов или их ветвей...

Билиодигестивные анастомозы Показания для наложения билиодигестивных анастомозов: 1. нарушения проходимости терминального отдела холедоха при доброкачественной патологии (стенозы и стриктуры холедоха) 2. опухоли большого дуоденального сосочка...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия