Лабораторне завдання
5.1 Ознайомтеся з устаткуванням на робочому місці, зберіть схему вимірювання згідно рис. 1 і підготуйте прилади до роботи. 5.2 У режимі вимірювання частоти визначте поріг чутливості (мінімальну напругу, яка забезпечить стійкий показ на табло) і проведіть повірку приладу на вказаних частотах в табл. 5.1. 5.3 Розрахувати абсолютну похибку виміряну і гранично допустиму похибку, отримані результати записати в табл. 5.1. (δг – вибираємо з паспортних даних заданого генератора)
Таблиця 5.1 - Перевірка діапазону вимірюваних частот
5.4 У режимі вимірювання періоду провести аналогічні вимірювання і розрахунки. Результати подати у вигляді табл. 5.2.
Таблиця 5.2 - Перевірка діапазону вимірюваних періодів
5.5 Користуючись технічними характеристиками заданого частотоміра, вибрати час лічби, що забезпечує найменшу похибку в режимі вимірювання частоти. Результати розрахунків записати в табл. 5.3. Допустиму δ у режимі частоти розрахуємо за формулою 1.
Таблиця 5.3 - Визначення відносної похибки вимірювання частоти (похибка дискретності)
5.6 Користуючись технічними характеристиками заданого частотоміра, вибрати параметри режиму вимірювання періоду так, щоб забезпечити найменшу похибку вимірювання періоду. Результати розрахунків записати в табл. 5.4. Допустиму δ в режимі періоду розрахуємо за формулою 2.
Таблиця 5.4. - Визначення відносної похибки вимірювання періоду (похибка дискретності)
6. Протокол лабораторної роботи (№. назва.) 6.1 Мета лабораторної роботи. 6.2 Перелік використовуваної апаратури в табл. 6.1.
Таблиця 6.1 - Перелік використовуваної апаратури
6.3 Схема вимірювання
Тип частотоміра, який повіряється ___________________________________ Зовнішній огляд _____________________________________________ Випробування _____________________________________________________
Умови калібрування
Температура навколишнього середовища ______________________________ °С Відносна вологість повітря ___________________________________________ % Атмосферний тиск ____________________________________________ мм рт.ст. Час попереднього прогрівання _____________________________________ мин. Напруга мережі ____________________________________________________ В. Частота напруги мережі _____________________________________________Гц.
6.4 На підставі отриманих результатів зробити висновки про проведену повірку частотоміра. Перевірка діапазону вимірюваних частот досліджуваного ЕЛЧ _________ Висновок: Перевірка діапазону вимірюваних періодів досліджуваного ЕЛЧ _________ Висновок: Визначення відносної похибки вимірювання частоти досліджуваного ЕЛЧ _________ Висновок:
Визначення відносної похибки вимірювання періоду досліджуваного ЕЛЧ __________ Висновок: Загальний висновок:
Повірка виконана _____________________________ «___» _________ 20 _ р. П.І.Б.
Протокол перевірив: ( підпис)
|