Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Отже, поняття "самовдосконалення" передбачає зміцнення здоров'я, розвиток майстерності, мотивації, рішучості, усвідомлення свого "Я" і мети в житті.
Позитивні і негативні якості часто в спеціальній літературі позначають поняттями вищого і нижчого "Я".

Вище "Я" — це ваші позитивні якості. Хоча у всіх людей є вище "Я", багато хто, як не дивно, не усвідомлюють, не зауважують своїх гарних якостей і зі зніяковілістю можуть заперечувати їхню наявність.
Інші люди, навпаки, занадто самовдоволені і бачать у собі тільки позитивні якості, що, можливо, у них і відсутні.

Корисним може бути складання вами списку ваших якостей, що відносяться до вищого "Я". Усвідомте наявність у вас цих позитивних якостей, але уникайте самовдоволення.

Нижче "Я" — це ваші негативні якості. Оскільки нижче "Я" присутнє усім нам, дуже важливо уміти визнавати його. Заперечуючи його існування в себе, ви перешкоджаєте процесу самовдосконалення. Дуже важливо не дозволяти нижчому "Я" переважати над вами. Складіть список ваших якостей, що відносяться до нижчого "Я". Визнайте їхнє існування в себе і мотивуйте цим своє самовдосконалення.

Основні методи самовдосконалення, що сприяють досягненню різноманітних загальних результатів у розвитку особистості, також допомагають виробити якості і навички, необхідні для такого розвитку, а саме:

ü ведення особистого журналу;

ü ретроспективний огляд подій;

ü міркування про події, що відбуваються;

ü уміння прислухатися до свого внутрішнього "Я";

ü розвиток інтуїції;

ü сміливість у використанні нових ідей;

ü експериментування з новим типом поводження;

ü зміцнення сили волі;

ü підтримка здатності до сприйняття нового;

ü робота над вищим і нижчої "Я".;

ü пособи удосконалювання мислення (читання, конспектування, складання плану, методика систематичного запам'ятовування й ін.);

ü інші можливості самовдосконалення (навчання на курсах, участь у різних об'єднаннях, кружках, вироблення індивідуального стилю керування, розвиток здатності спілкування і т.п.).

 

-6-

Від того, яким чином організоване робоче місце, багато в чому залежить ефективність праці менеджерів усіх категорій незалежно від тієї посади, яку вони займають. Завдання раціональної організації робочих місць менеджерів включає в себе не тільки устаткування його усім необхідним відповідно до змісту та характеру роботи, яка ним виконується, але й раціональне його розміщення, створення комфортних умов праці.

Робоче місце менеджера — це просторова зона, яка устаткована необхідними матеріальними засобами і технікою і певним чином організована, у якій здійснюється трудова діяльність менеджера (тобто, це місце, де виконується робота менеджера).

Організація робочого місця менеджера—це сукупність заходів щодо устаткування робочого місця засобами і знаряддями праці та їх розміщення у визначеному порядку.

Чинники, що визначають виробниче середовище, наведено на рис. 1.

 

 
 

 

 


Рис.1- Чинники, що визначають виробниче середовище

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 373. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7