Додаток 5
Умови визначення результатів І етапу конкурсу-захисту 1. Визначення результатів І етапу конкурсу здійснюється за допомогою факторно - критеріальної моделі визначення результатів конкурсу, розробленої на основі кваліметричного підходу. Зазначена модель оперує такими поняттями: фактори − основні напрями діяльності; відповідають розділам конкурсу: “ Заочне оцінювання науково-дослідницької роботи ”, “ Оцінювання навчальних досягнень з базової дисципліни ” та “ Захист науково-дослідницької роботи ”; вагомість фактору − його частка у загальному показнику; критерії − складові фактору; їх сукупність характеризує фактор у цілому; вагомість критерію − показує його пріоритет у складі фактору; експертний бал − ступінь виконання вимог певного критерію. 2. Експертний бал виставляється членами журі під час заочного оцінювання роботи та прилюдного її захисту відповідно до такої шкали: “ критерій відпрацьовано бездоганно “ – 10 балів; “ критерій в цілому відповідає вимогам “ – 9 балів; “ критерій відповідає вимогам із незначним зауваженням “ – 8 балів; “ критерій відповідає вимогам із зауваженнями “ – 7 балів; “ критерій відповідає вимогам наполовину “ – 5 балів; “ критерій мало відповідає вимогам “ – 3 бали; “ критерій не відповідає вимогам “ – 0 балів. 3. Значення фактору “ Оцінювання навчальних досягнень з базової дисципліни ” визначається за сумою балів, набраних учнем за виконання завдань. Значення факторів “ Заочне оцінювання науково-дослідницької роботи ” та “ Захист науково-дослідницької роботи ” визначаються шляхом множення суми значень критеріїв на вагомість фактору. Вагомості факторів моделі визначення результатів конкурсу:
4. Оцінювання навчальних досягнень учасників із базових дисциплін. Оцінювання навчальних досягнень учасників із базових дисциплін здійснюється на основі балів одержаних учасниками під час предметних олімпіад. За основу береться відсоток виконання завдань від максимальної кількості балів за даний предмет. 5. Заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт.
Вагомості критеріїв фактору “Заочне оцінювання науково-дослідницької роботи ” для відділень математики, фізики і астрономії, економіки, технічних, комп’ютерних наук, хімії та біології, наук про Землю, екології та аграрних наук (крім секції науково-технічної творчості та винахідництва)
Вагомості критеріїв фактору “ Заочне оцінювання науково-дослідницької роботи ” для секції науково-технічної творчості та винахідництва
Вагомості критеріїв фактору “Заочне оцінювання науково-дослідницької роботи” для відділень історії, філософії та суспільствознавства, мовознавства літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства (крім секції літературної творчості)
Вагомості критеріїв фактору “ Заочне оцінювання науково-дослідницької роботи ” для секції літературної творчості
Для визначення значення фактору “ Заочне оцінювання науково-дослідницької роботи ” необхідно: 1) визначити значення 1-ого критерію − помножити бал, виставлений членами журі за цей критерій, на його вагомість; 2) визначити значення решти критеріїв − таким самим чином; 3) знайти суму значень критеріїв; 4) визначити значення фактору − помножити суму значень критеріїв на вагомість цього фактору. 6. Захист науково-дослідницьких робіт. Для захисту роботи автору надається до 7 хвилин, для відповіді на запитання учасників і членів журі – до 3 хвилин.
Вагомості критеріїв фактору “ Захисту науково-дослідницької роботи ” для відділень математики, фізики і астрономії, економіки, технічних, комп’ютерних наук, хімії та біології, наук про Землю, екології та аграрних наук
Вагомості критеріїв фактору “ Захисту науково-дослідницької роботи ” для відділень історії, філософії та суспільствознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, мовознавства
Визначення значення фактору “ Захист науково-дослідницької роботи ” здійснюється за тим самим алгоритмом, що й фактору “ Заочне оцінювання науково-дослідницької роботи ”. 7. Для визначення загальної суми балів, отриманих учасниками в усіх розділах програми конкурсу, необхідно додати значення всіх 3-х факторів. Максимальна сума балів, яку може набрати учасник за участь у всіх розділах програми конкурсу, становить 100 балів. 8. З метою вирішення спірних питань щодо результатів конкурсу (правильність перевірки та об’єктивність оцінювання робіт, визначення переможців) створюється експертна комісія, яка складається із представників оргкомітету конкурсу та голови журі відповідного відділення.
|