Студопедия — Правила оформлення роботи
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Правила оформлення роботи






 

1. Загальні вимоги.

Науково-дослідницька робота друкується шрифтом Times New Roman текстового редактору Word (або Open Office) розміру 14 на одному боці аркуша білого паперу формату А4 з інтервалом 1,5 (до 30 рядків на сторінці).

Поля: ліве, верхнє і нижнє — не менше 20 мм, праве — не менше 10 мм.

Обсяг науково-дослідницької роботи складає 15-20 (для гуманітарних напрямів 20-25) друкованих сторінок. До загального обсягу науково-дослідницької роботи не входять: тези, додатки, список використаних джерел, таблиці та рисунки, які повністю займають площу сторінки. Текст роботи має бути написаний грамотно, без орфографічних, пунктуаційних та стилістичних помилок.

Науково-дослідницькі роботи виконуються державною мовою (у секціях російської мови та російської літератури дозволяється оформлення російською мовою); до роботи з іноземної мови додається анотація іноземною мовою. Захист роботи також проводиться на іноземній мові.

Кожна структурна частина науково-дослідницької роботи починається з нової сторінки. Заголовки структурних частин друкуються великими літерами симетрично до набору: «ЗМІСТ», «ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ». Заголовки підрозділів друкуються маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Заголовки пунктів друкуються маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в підбір до тексту.

Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та текстом має дорівнювати 3-4 інтервалам.

2. Правила нумерації в роботі.

Нумерація сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, рисунків, таблиць, формул подається арабськими цифрами без знака №.

Всі сторінки роботи, враховуючи титульну сторінку, тези та додатки, підлягають суцільній нумерації, номер на титульній сторінці не ставиться, а на наступних сторінках проставляється у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Нумеруються тільки розділи основної частини. Зміст, вступ, висновки не нумеруються, тобто не можна друкувати: «1. ВСТУП» або «РОЗДІЛ 6. ВИСНОВКИ».

Номер розділу ставиться після слова «РОЗДІЛ», після номера крапка не ставиться. Заголовок розділу друкується з нового рядка.

Підрозділи нумеруються в межах кожного розділу за правилом: (номер розділу).(номер підрозділу). В кінці номера підрозділу має стояти крапка, наприклад: «2.4.». Заголовок підрозділу наводиться у тому ж рядку.

Пункти нумеруються в межах кожного підрозділу таким чином: (номер розділу).(номер підрозділу).(номер пункту), наприклад: «2.3.4.». Заголовок пункту наводиться у тому ж рядку, але пункт може й не мати заголовка.

У кінці назв розділів, підрозділів, пунктів крапка не ставиться.

Формули нумеруються в межах розділу. Наприклад, «формула (2.3)» означає «формула 3 розділу 2» (наявність підрозділів на нумерацію не впливає). Формули, на які немає посилань, можна не нумерувати. Номер необхідно брати в круглі дужки і розміщувати на правому полі сторінки на рівні нижнього рядка формули, якої він стосується.

Рисунки нумеруються в межах розділу арабськими цифрами (аналогічно до формул та підрозділів) і позначаються словом «Рис.», наприклад «Рис. 1.2».

Таблиці нумеруються послідовно в межах розділу. У правому верхньому куті над заголовком таблиці розміщується напис «Таблиця» із зазначенням її номера. Номер таблиці складається з номера розділу та порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: «Таблиця 2.3».

Додатки оформлюються як безпосереднє продовження роботи на наступних сторінках. Вони розміщуються в порядку посилань у тексті роботи. Кожен із додатків має розміщуватись на окремій сторінці. Додаток має мати заголовок, який друкується угорі симетрично відносно тексту. Додатки нумеруються великими українськими літерами і позначаються словом «Додаток», наприклад: «Додаток Б».

3. Правила цитування та посилання на використані джерела.

Під час написання науково-дослідницької роботи учень має посилатися на наукові джерела, матеріали, ідеї, висновки, результати, які використовуються в роботі. Це дає можливість перевірити наведені відомості. Посилатися слід на останні видання публікацій.

Якщо в роботі використовуються відомості з матеріалів з великою кількістю сторінок, тоді слід точно вказати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул із джерела.

Посилання в тексті роботи на джерела зазначається порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, «... у працях [1-7]...».

Якщо в тексті науково-дослідницької роботи необхідно зробити посилання на конкретні відомості, цитата наводиться в лапках, а посилання беруться у квадратні дужки із зазначенням порядкового номера джерела в списку використаних джерел та відповідної сторінки. Наприклад: «… набуття наукового знання передбачає оперування фактами, які характеризують певне явище, розробку наукової гіпотези (теорії), яка пояснює те чи інше явище і постановку експерименту для доведення висунутої теорії [8, с. 37]».

Згідно з науковим етикетом текст цитати необхідно точно відтворювати і наводити повністю, щоб не спотворити думки автора. Пропуск слів, речень, абзаців при цитуванні допускається без перекручення авторського тексту і позначається трьома крапками. В тексті роботи допускається непряме цитування автора (переказ, виклад думок автора своїми словами), при цьому слід точно викладати думки автора і давати відповідні посилання на джерело.

Посилання на ілюстрації в тексті роботи вказуються порядковим номером ілюстрації, наприклад, «рис. 1.2».

Посилання на формули вказуються порядковим номером формули в дужках, наприклад «... у формулі (2.1)».

На всі таблиці роботи мають бути посилання в тексті, при цьому слово «таблиця» в тексті пишуть скорочено, наприклад: «...у табл. 1.2».

У повторних посиланнях на таблиці та ілюстрації треба вказувати скорочено слово «дивись», наприклад: «див. табл. 1.3».

4. Правила оформлення формул.

Формули в тексті роботи розташовуються відразу після посилання на них. Вони відокремлюються від тексту інтервалами в один рядок зверху і знизу та розташовуються посередині сторінки. Формули, якщо вони громіздкі й складні, розташовуються на окремих рядках, це стосується і нумерованих формул. Декілька однотипних невеликих формул подаються в одному рядку через кому, а іноді невеликі нескладні формули розташовуються безпосередньо в тексті.

Переноси у формулі допускаються лише на знаках рівності, плюс, мінус, множення і ділення з повторенням знака у наступному рядку.

Символи і коефіцієнти, що наводяться у формулі, описуються безпосередньо під нею в тій послідовності, в якій згадуються у формулі. Значення кожного символу або числового коефіцієнта подається з нового рядка. Перший рядок починається словом «де» без двокрапки.

Номер формули розміщується на правому боці сторінки на рівні нижнього рядка.

5. Правила оформлення ілюстрацій і таблиць.

Ілюстративний матеріал у роботі використовується з метою більш наочного представлення результатів досліджень та їх обґрунтування. Найчастіше в науково-дослідницьких роботах використовуються такі види ілюстративних матеріалів: креслення, рисунки, таблиці, діаграми, графіки, схеми, фотографії.

Всі ілюстрації зазначаються у тексті роботи.

Назва ілюстрації розміщується відразу після її номеру, внизу.

Цифровий матеріал роботи оформлюється у вигляді таблиць. Слово «Таблиця» починається з великої літери, прописується курсивом і розміщується у верхньому правому куті сторінки, а її назва – посередині, симетрично до тексту і наводиться жирним шрифтом.

Приклад побудови таблиці

Таблиця 1.1

Назва таблиці

 

     
       
         
         
         

 

Головка

 

Рядки

 

Боковик Графи (колонки)

 

 
Заголовки граф мають починатися з великих літер, підзаголовки ¾ з маленьких, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з великих, якщо вони є самостійними. Висота рядків має бути не менше 8 мм. Графу з порядковими номерами рядків до таблиці включати не треба.

Таблиця розміщується (після першого згадування про неї) в тексті так, щоб її можна було читати без обертання переплетеного блока рукопису або з обертанням за стрілкою годинника.

Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на наступну сторінку. У разі перенесення таблиці на інший аркуш слово «Таблиця», її номер і назва не повторюються, далі над іншими частинами праворуч пишуться слова «Продовж. табл.» і вказується тільки номер таблиці, наприклад: «Продовж. табл. 1.2».


Зразок оформлення титульного аркуша

 

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Черкаської облдержадміністрації

Черкаське територіальне відділення МАН України

 

Відділення: математика Секція: прикладна математика

 

ПОЧАТКИ АНАЛІЗУ І МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ В ПРИРОДОЗНАВСТВІ

 

 

Роботу виконав: Тітов Дмитро Сергійович, учень 10 класу Гельмязівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради Черкаської області   Науковий керівник: Ткаченко Олександр Кирилович, учитель математики Гельмязівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради Черкаської області  

 

 

Черкаси – 2014


 

Приклад оформлення змісту науково-дослідницької роботи

на тему „Видовий склад та стан трав’яного покриву

парку імені 30-річчя Перемоги м. Черкаси”

ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………….......................…………...3

РОЗДІЛ 1 ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ…………………………….....………..............................5

1.1. Характеристика рослинності в містах……………………...……………...................5

1.2. Морфобіологічні особливості трав’янистих рослин парків, лісопарків

та зелених зон сучасних міст…………………………....……………..….............…..7

1.3. Екологічні групи трав’янистих рослин та їхні життєві форми ………...................14

РОЗДІЛ 2 УМОВИ ТА МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ...............18

2.1. Природно-кліматичні умови району дослідження………………............18

2.2. Характеристика парку імені 30-річчя Перемоги................................19

2.3. Методика проведення дослідження………………………....................…....20

РОЗДІЛ 3 РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ......................................……................21

3.1. Видовий склад трав’янистих рослин парку Партизанської слави….…22

3.2. Систематичний аналіз трав’янистих рослин парку ………………..……25

3.3. Еколого-біологічний аналіз трав’янистої флори парку...........................28

3.3.1. Тривалість життєвого циклу................................................................28

3.3.2. Життєві форми........................................................................................29

ВИСНОВКИ......................................................................................................30

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ............................................................32

ДОДАТКИ........................................................................................................34

*РОЗДІЛ 2 може мати й іншу назву, наприклад МАТЕРІАЛИ Й МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ, або МАТЕРІАЛИ ТА МЕТОДИКА ДОСЛІДЖЕННЯ


Приклад оформлення вступу науково-дослідницької роботи на тему: «Малопоширені деревні інтродуценти

у вуличних і паркових насадженнях м. Черкаси

та перспективи їх використання в озелененні»

Актуальність теми. Ефективне використання рослинних ресурсів земної кулі є одним з актуальних завдань, що стоять перед людством. Важливу роль у розв’язанні цієї проблеми відіграє інтродукція рослин, яка дозволяє використовувати господарсько-цінні види не лише на їх батьківщині, а й поза її межами. Однак, широкому розповсюдженню багатьох видів-інтродуцентів перешкоджає відсутність достатніх знань про їх еколого-біологічні особливості, адаптаційні здатності та ефективні способи розмноження. Необхідність всебічного дослідження малопоширених видів інтродукованих деревних рослин диктується часом і є надзвичайно актуальним завданням.

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження було встановлення видового складу малопоширених інтродукованих видів деревних рослин у вуличних і паркових насадженнях м. Черкаси, та дослідження ступеня їх стійкості до впливу комплексу екологічних факторів і можливість широкого використання.

Для досягнення поставленої мети вирішували наступні завдання:

· обстежити парки та вуличні насадження м. Черкас з метою виявлення малопоширених деревних інтродукованих рослин;

· встановити видовий склад малопоширених інтродукованих видів деревних рослин району досліджень;

· провести систематичний аналіз визначених видів;

· оцінити рівень зимостійкості та здатність до генеративного розмноження досліджуваних видів як елементів пристосованості до екологічних умов м. Черкас;

· з’ясувати перспективність використання малопоширених деревних інтродуцентів у озелененні та лісовому господарстві.

Об’єкт дослідження: малопоширені деревні інтродуковані рослини..

Предмет дослідження: видовий і систематичний склад, ступінь акліматизації, можливості використання деревних інтродуцентів у вуличних і паркових насадженнях м. Черкас.

Методи дослідження:маршрутний, обліковий, аналітичний.

Наукова новизна дослідження: Вперше систематизовано дані про малопоширені деревні інтродуценти у вуличних і паркових насадженнях м. Черкас. Це дозволить оцінювати ступінь придатності зазначених рослин до використання в системі озеленення великих міст.

Практичне значення одержаних результатів:отримані дані дадуть змогу ширше залучати в культуру різні види малопоширених деревних інтродуцентів, що має практичне значення для садово-паркового будівництва в Лісостепу України.








Дата добавления: 2015-06-29; просмотров: 445. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Виды и жанры театрализованных представлений   Проживание бронируется и оплачивается слушателями самостоятельно...

Что происходит при встрече с близнецовым пламенем   Если встреча с родственной душой может произойти достаточно спокойно – то встреча с близнецовым пламенем всегда подобна вспышке...

Реостаты и резисторы силовой цепи. Реостаты и резисторы силовой цепи. Резисторы и реостаты предназначены для ограничения тока в электрических цепях. В зависимости от назначения различают пусковые...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Мелоксикам (Мовалис) Групповая принадлежность · Нестероидное противовоспалительное средство, преимущественно селективный обратимый ингибитор циклооксигеназы (ЦОГ-2)...

Менадиона натрия бисульфит (Викасол) Групповая принадлежность •Синтетический аналог витамина K, жирорастворимый, коагулянт...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия