Дана посадова інструкція визначає функціональні обов'язки, права і відповідальність оператора пральних машин
ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ПІ-1-1/3-12 Оператора пральних машин
Донецьк 2012 1. Загальні положення.
Дана посадова інструкція визначає функціональні обов'язки, права і відповідальність оператора пральних машин 1.2. Оператор пральних машин призначається на посаду і звільняється з посади у встановленому чинним трудовим законодавством порядку наказом керівника. 1.3. Оператор пральних машин підкоряється безпосередньо керівнику пральні. 1.4. На посаду оператора пральних машин призначається особа, що має спеціальну освіту без пред'явлення вимог до стажу роботи.
2. Функції та обов’язки. 2.1. Веденит технологічний процес по обробці білизни в пральні самообслуговування. 2.2. Визначає і встановлює режими прання різної білизни. 2.3. Запускає пральні машини і спостерігає за їх роботою. 2.4. Контролює правильність завантаження і вивантаження білизни з центрифуги і сушарних барабанів, контролює гладіння білизни. 2.5. Запускає центрифуги, сушарні барабани, каландри, катки, преси і спостерігає за їх роботою. 2.6. Инструктиреут клієнтів, спостерігає і контролює правильність обробки білизни в пральні самообслуговування. 2.7. Зважує білизну клієнта, видає залежно від ваги білизни пральні матеріали і стягує плату за обробку. 2.8. Контролює правильність сортування білизни. 2.9. Перевіряє справність пральних машин. 2.10. Контролює правильність завантаження білизни і вивантаження з пральних машин. 2.11. Доглядає за устаткуванням в процесі роботи.
3. Відповідальність.
Оператор пральних машин несе відповідальність за: 3.1. Невиконання або неналежне виконання своїх посадових обов'язків, передбачених справжньою посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним трудовим законодавством України. 3.2. Недостовірну інформацію про стан виконання роботи. 3.3. Спричинення матеріального збитку - в межах, визначених чинним трудовим і цивільним законодавством України. 3.4 Правопорушення, здійснені в процесі здійснення своєї діяльності, - у межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним, цивільним законодавством України.
4. Права
Оператор пральних машин має право: 4.1. На усі передбачені законодавством соціальні гарантії. 4.2. Вимагати від керівництва підприємства сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав. 4.3. Вимагати створення умов для виконання службових обов'язків, у тому числі надання необхідного устаткування, інвентаря. 4.4. Знайомитися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності. 4.5. Вносити на розгляд керівництва підприємства пропозиції по поліпшенню організації і вдосконаленню методів виконуваної ним роботи. 4.6. Просити і отримувати необхідні матеріали і документи, що відносяться до питань діяльності оператора пральних машин. 4.7. Підвищувати свою професійну кваліфікацію. 5. Взаємовідносини по роботі.
Оператор пральних машин: 5.1. Працює в режимі нормованого робочого дня за графіком, складеним виходячи із 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором за поданням завідуючого пральні. 5.2. Проходить інструктаж з правил санітарії, гігієни, правил експлуатації обладнання, а також техніки безпеки і пожежної безпеки під керівництвом завідуючого виробництвом. 5.3. Негайно ремонту споруд, будівель і обладнання про пошкодження кухонного електро і санітарно-гігієнічного обладнання.
6. Обсяг необхідних знань і порядок допуску до самостійної роботи:
6.1. Оператор пральних машин призначається на посаду і допускається до самостійної роботи на підставі наказу директора підприємства. 6.2. Оператор пральних машин повинен знати: - правила технологічного процесу прання, віджимання, сушки і гладіння усіх видів білизни; - типи пральних машин, центрифуг, сушарних барабанів, каландрів, катків і пресів; - види і асортимент білизни, що поступила в механічне прання; - правила сортування білизни по видах і мірі забрудненості; - технологічні режими обробки різного виду білизни; - найменування і властивості миючих і обробних речовин; - норми витрати і дозування пральних матеріалів для прання різного виду білизни; - техніку завантаження і вивантаження білизни з центрифуги; - тривалість віджимання різного виду білизни; - параметри тиску пари і температуру сушки білизни в сушарних барабанах, норми завантаження сушарних барабанів білизною, що допускається; - вологість вивантажуваної білизни після сушки, температуру робочої поверхні прасок, каландрів, катків і пресів; - пристрій і правила експлуатації пральних машин, центрифуг, сушарних барабанів, прасок, каландрів, катків і пресів. 6.3. В період тимчасової відсутності оператора пральних машин його обовязки виконує людина, що має спеціальні знання.
a. 7.1. Лист реєстрації змін.
b. 7.2. Лист ознайомлення.
|