Розрахунок часу командира 1 мб на пiдготовку до наступу
(варіант)
Бойове завдання отримано о...........………………………………. 5.00 Д3 Готовність до висування з вихідного району о................................ 3.00 Д4 В наявностi часу ……………………........................... 22 години з нього: свiтлого …………………………………….. ___годин Рішення доповісти о............................................................................ 8.00 Д3
Час розподiлити:
Висновки із з’ясування завдання (варіант) 1. Виходячи з того, що ввід другого ешелону бригади планується в центрі бойового порядку бригади на стику батальйонів першого ешелону, тобто, 15 мбр зосереджує головні зусилля в центрі бойового порядку, також батальйону необхідно діяти у взаємодії з 2 мб бригади під час розгрому противника, головні зусилля батальйону доцільно зосередити на лівому фланзі батальйону, на напрямку відм. 149.4 (4483), ЕЛЬТЕСУМОВО (4278). 2. Виходячи з визначеного командиром бригади способу розгрому противника, способом розгрому противника батальйоном необхідно вибрати нанесення ураження противнику на передньому краї та в глибині оборони в період вогневої підготовки атаки вогнем гармат і мінометів з закритих вогневих позицій, вогнем танків, бойових машин піхоти, стрілецької зброї під час переходу в атаку, в ході атаки і розгрому противника на першій оборонній позиції під час вогневої підтримки атаки і виконання найближчого завдання. Наростити зусилля вводом в бій другого ешелону батальйону. Розгром бригадних резервів противника здійснити у взаємодії з 2/15 мбр у разі проведення контратаки з вигідного рубіжа з наступним ударом частиною сил у фланг і у разі відмови від контратаки – стрімкою атакою з ходу. 3. Батальйон нічим не підсилений, його тільки підтримує 1 адн БРАГ, це говорить про те, що командир бригади вирішив мати певні сили і засоби у своєму підпорядкуванні, тобто, мати сильний резерв, це вимагає і батальйону передбачити сильний резерв. Тому бойовий порядок необхідно побудувати в два ешелони.
2. Оцінка обстановки. Висновки з оцінки обстановки (варіант) Висновки з оцінки противника 1. Виходячи з того, що 2мбр “Фіолетових” вичерпала резерви і малоймовірно, що до нашого переходу в наступ встигне створити сильний резерв, головні зусилля доцільно зосередити на напрямку, який дозволяє розгромити 2/2 мбр і вийти в тил 2 мбр “Фіолетових”, це напрямок відм. 149.4 (4483), ЕЛЬТЕСУМОВО (4278). 2. Виходячи з того, що противник переходить до закріплення захопленого рубіжу і одночасно веде вогневий бій та імовірно не встигне підготувати стійку оборону, до ранку завтра, необхідно передбачити безперервний стрімкий наступ, який у взаємодії з надійним вогневим ураженням дозволить досягти успіху з меншими втратами, способом розгрому противника потрібно вибрати послідовне його ураження з нарощування зусиль вводом другого ешелону, розгортанням гранатометного взводу і нанесенням ним вогневого ураження противнику з вигідних вогневих позицій. 3. Недостатність даних про імовірний задум дій противника, що протистоїть, вимагає необхідність мати сильний другий ешелон для виконання раптових завдань. Необхідно бойовий порядок батальйону побудувати в два ешелони, в першому мати дві механізованих роти, в другому – танкову роту з механізованою ротою.
Висновки з оцінки своїх військ 1. Виходячи з того, що склад батальйону майже повний, підрозділи батальйону завершують підготовку до наступу у вихідному районі, особовий склад в основному підготовлений, хоча переважно і не має досвіду участі у веденні бойових дій, зброя і техніка підготовлені, забезпеченість підрозділів боєприпасами і матеріальними засобами задовільна, батальйон здатний виконати поставлені завдання з зосередженням зусиль н а лівому фланзі. 2. Батальйон здатний в ході вогневої підготовки атаки здійснити висування з вихідного району, послідовно розгорнутися в ротні і взводні колони на визначених рубіжах, своєчасно перейти в атаку з початком вогневої підготовки атаки, нанести ураження противнику в опорних пунктах на передньому краї, подолати мінно вибухові загородження, сумісними зусиллями рот першого ешелону оволодіти опорними пунктами противника на передньому краї, наростити зусилля вводом в бій другого ешелону і виконати найближче завдання. У подальшому безупинно продовжити наступ в глибину, розгромити батальйонні резерви противника виконати подальше завдання. У наступному у взаємодії з сусідом зліва розгромити бригадні резерви противника і розвивати наступ в глибину. 3. Виходячи з наявних сил і засобів, батальйон здатний побудувати бойовий порядок в два ешелони, в першому мати 1 і 2 мр, в другому – тр з 3 мр. Після введення в бій другого танкової роти з 3 мр, необхідно 2 мр вивести в резерв.
Висновки з оцінки сусідів Сусіди праворуч і ліворуч суттєвого впливу на зміст рішення не мають, з ними необхідно підтримувати тісну взаємодію в ході бою, особливо, під час розгрому бригадних резервів противника, для чого потрібно перевірити дані радіомережі взаємодії. Висновки з оцінки місцевості Місцевість у вихідному районі забезпечує висування і розгортання з середньою швидкістю 15 км/год. Наявність добре розвиненої мережі доріг сприяє своєчасному виходу підрозділів на рубіж переходу в атаку, підвезенню матеріальних засобів та швидкій евакуації поранених. Але необхідно передбачити дублювання мосту через р.РАДА, наявність лісного масиву може ускладнити розгортання у разі створення завалів, тому командиру ісв необхідно створити дві групи розгородження. У районі розташування противника місцевість є напіввідкритою, зручною для наступу, але наявність двох водних перешкод вимагає передбачення форсування їх з ходу, для чого потрібно підготувати техніку, а для розвідки і захоплення ділянок, зручних для форсування, передбачити створення і вислання бойового розвідувального дозору на лівому і дозорного відділення на правому флангах.
Висновки з оцінки радіаційної, хімічної, біологічної обстановки Противник не має зброї масового ураження, радіаційна, хімічна, біологічна обстановка задовільна і на виконання бойового завдання впливати не буде. . Висновки з оцінки стану погоди, пори року, часу доби Оцiнка стану погоди, пори року та iнших факторiв, що впливають на виконання бойового завдання - реальна на день проведення заняття.
|