Практичний блок. 1. По якому критерію виробничі процеси підрозділяються на основні, допоміжні і обслуговуючі?
2.1. Тестові завдання 1. По якому критерію виробничі процеси підрозділяються на основні, допоміжні і обслуговуючі? а) за формою спеціалізації; б) за призначенням; в) за об'ємом виробництва.
2. Як підрозділяються виробничі процеси залежно від протікання в часі? а) спеціалізовані, дискретні, ручні; б) механізовані, автоматизовані, ручні; в) дискретні, безперервні; г) заготовчі, оброблювальні.
3. З розвитком і поглибленням рівня спеціалізації підприємства, його виробнича структура: а) спрощується; б) не змінюється; в) ускладнюється.
4. Виробничий процес - це: а) процес виготовлення продукції, використовуваної на самому підприємстві для забезпечення нормального протікання основних процесів; б) процес, що відбувається під впливом сил природи; в) процес безпосереднього виготовлення основної продукції підприємства; г) сукупність взаємозв’язаних дій людей, засобів праці і сил природи, необхідних для виготовлення продукції.
5. Процес виготовлення продукції, використовуваної на самому підприємстві для забезпечення нормального протікання основних процесів, називають: а) виробничим процесом; б) технологічним процесом; в) допоміжним процесом; г) обслуговуючим процесом 6. В залежності від властивостей показники якості продукції розрізняють: 7. В залежності від кількості властивостей показники якості продукції бувають: 8. В залежності від використання для оцінки показники якості продукції розрізняють: 9. В залежності від стадії визначення значень показники якості продукції розрізняють: 10. Відносна характеристика якості продукції, що грунтується на порівнянні значень показників якості продукції, що оцінюється, з базовими значеннями - це: 2.2. Задачі:
1.Використовуючи відомості, наведені в таблиці, необхідно дати кількісну оцінку маркетингового потенціалу компанії. Максимально можлива кількість балів 5.
2. Виробниче об'єднання планує підвищити якість продукції. Прибуток від реалізації одиниці продукції 2450 грн., замість 960 грн. за базовий предмет. Питомі додаткові капітальні вкладення, пов'язані з підвищенням якості продукції, дорівнюють 3400 грн. Обчислите річний економічний ефект від виробництва продукції підвищеного якості, враховуючи, що річний обсяг продукції 2500 предметів, і встановіть доцільність такого заходу.
3. Вихідна інформація про діяльність окремих підприємств і результати опитування групи експертів наведено в таблицях. Характеристика фінансово-господарчої діяльності окремих підприємств у розрахунковому році, %
Ступінь впливу окремих аспектів управління діяльністю підприємства на конкурентоспроможність
Необхідно: а) аналітично оцінити рівень конкурентоспроможності окремих підприємств на основі показників їх фінансово – господарської діяльності в розрахунковому році; б) для кожного підприємства визначити основні недоліки діяльності, які негативно впливають на рівень його конкурентоспроможності; в) запропонувати організаційно – економічні заходи, спрямовані на усунення недоліків діяльності окремих підприємств.
Змістовний модуль 13. Витрати на виробництво та реалізацію продукції
СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ №14
1. Основні питання для обговорення за темою заняття: 1. Економічна сутність витрат та собівартості продукції підприємств. 2. Класифікація витрат. 3. Групування витрат за економічними елементами та за статтями калькуляції. 4. Управління витратами на підприємстві 5. Джерела і чинники зниження собівартості продукції.
|