Тести до теми 9. Макроекономіка та проблеми макроекономічної нестабільності
9.1. Що з перерахованого нижче є предметом макроекономічного аналізу: a) підвищення цін на цукор в результаті зростання попиту споживачів; b) умови максимізації прибутку фірми, яка виробляє дитячі іграшки; c) зростання кількості безробітних в країні в період кризового падіння виробництва; d) зростання цін на бензин в одному з регіонів країни; e) сезонне зменшення попиту на житло на вторинному ринку.
9.2. За рік в умовній країні ціни зросли у 2 рази, а обсяг випуску продукції не змінився. За цих умов: a) реальний ВВП зріс; b) номінальний ВВП зріс; c) номінальний ВВП не змінився; d) номінальний ВВП зменшився; e) і реальний і номінальний ВВП зросли.
9.3. Дефлятор ВВП використовують для: a) зведення номінального ВВП до реального; b) врахування неринкових і нелегальних операцій; c) зведення реального ВВП до номінального; d) врахування невиробничих операцій; e) для обрахування обсягу імпорту.
9.4. Номінальний ВВП вимірюється: a) у базових (незмінних) цінах; b) у ринкових поточних цінах; c) у світових цінах; d) в експортних цінах; e) в прогнозованих цінах. 9.5. ВВП відрізняється від ВНП тим, що: a) у ВНП включаються тільки кінцеві товари і послуги, вироблені своїми національними резидентами, розташованими на своїй національній території; b) ВНП більше (менше), ніж ВВП на величину сальдо між прибутками і доходами, отриманими підприємствами і фізичними особами даної країни за кордоном; c) ВНП відрізняється від ВВП на величину сальдо між прибутками і доходами, отриманими резидентами даної країни за кордоном, та прибутками і доходами, отриманими іноземними резидентами на території даної країни; d) не включає обсяг обороту тіньового сектора; e) включає приватні трансферти. 9.6. Щоб визначити величину національного доходу (НД), необхідно: a) вирахувати з величини ВВП суму зношення основних фондів; b) вирахувати з величини ВВП суму амортизаційних відрахувань за рік, суму непрямих податків і державних субсидій; c) додати до ВВП суму доходів, отриманих громадянами даної країни за кордоном; d) відняти особисті доходи; e) особисті доходи помножити на дефлятор ВВП.
9.7. Інфляція – це: a) підвищення рівця цін; b) знецінення грошей, що відбувається через те, що в економіці їх стає більше, ніж необхідно; c) розбалансованість грошового ринку; d) безперервне зростання цін, яке стимулює пожвавлення на товарних ринках, підвищення ділової активності, розширення виробництва й зайнятості, зростання попиту на акції; e) зниження рівня цін.
9.8. Природна норма безробіття відображає: a) виражене у відсотках відношення кількості безробітних до економічно активного населення; b) ефективність використання економікою ресурсів праці; c) працездатних громадян працездатного віку, які через відсутність роботи не мають доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи; d) рівень безробіття, який відповідає повній зайнятості в економіці; e) циклічне безробіття плюс фрикційне.
9.9. Відкрита інфляція проявляється: a) у підвищенні загального рівня цін і зростанні реальних доходів населення; b) у підвищенні загального рівня цін і падінні реальних доходів населення; c) у зростанні реальних і номінальних доходів населення; d) тільки у підвищенні загального рівня цін без зміни реальних доходів; e) стримуванні цін на товари першої необхідності. 9.10. Межа можливого обсягу ВВП, виробленого за рік, визначається: a) доходами споживачів; b) інвестиціями в бізнес; c) обсягом виробничих ресурсів; d) попитом на товари і послуги; e) величиною процентних ставок.
|