Тести до теми 2. Рушійні сили економічного розвитку
2.1. Крива виробничих можливостей показує: a) точну кількість двох товарів, які господарство має намір виробляти; b) найкращу з можливих комбінацій виробництва двох товарів; c) альтернативні комбінації виробництва товарів при наявності даної кількості ресурсів; d) час, коли вступає в дію закон спадної віддачі.
2.2. Альтернативні витрати будівництва нового оперного театру такі: a) ціна будівництва оперного театру в наступному році; b) ціна інших товарів і послуг, виробництво яких „принесено в жертву” будівництву оперного театру; c) оплата охорони та іншого персоналу; d) сума річного податку, що виплачується з доходів оперного театру.
2.3. Оскільки потреби людей безмежні, а ресурси для їх задоволення обмежені, суспільство повинно ефективно використовувати ресурси. Це означає, що суспільство повинно: a) використовувати ресурси таким чином, щоб отримувати від них максимальну віддачу; b) зберігати якомога більше грошей; c) балансувати доходи і видатки; d) обмежувати використання ресурсів.
2.4. Чому економічна теорія стверджує, що в економіці люди постійно роблять вибір: a) щоб краще задовольнити потреби та не розгубитися у різноманітному світі товарів; b) люди мають різні смаки; c) тому, що потреби безмежні, а ресурси обмежені; d) щоб жити не гірше, ніж інші.
2.5. Якщо всі ресурси в економіці використовуються з максимально можливою ефективністю, то додаткові товари особистого споживання: a) можуть бути вироблені тільки під контролем уряду; b) можуть бути вироблені тільки за рахунок скорочення виробництва яких-небудь інших товарів; c) не можуть бути вироблені; d) можуть бути вироблені, якщо у цьому є потреба.
2.6. Що таке засоби виробництва: a) частина капіталу; b) трудові ресурси і капітал; c) предмети праці і засоби праці; d) всі матеріальні ресурси.
2.7. Чим відрізняють економічні ресурси від факторів виробництва: a) економічні ресурси теж саме, що і фактори виробництва; b) у фактори виробництва не входять трудові ресурси; c) в економічні ресурси не включається підприємницька діяльність; d) фактори виробництва – це залучені у процес виробництва економічні ресурси.
2.8. Зазначте правильне визначення сутності економічних інтересів: a) економічні інтереси – це намагання людини реалізувати свою мету; b) економічні інтереси – це усвідомлене прагнення економічних суб’єктів задовольнити певні потреби; c) економічні інтереси – це об’єктивна нужда у чому-небудь; d) економічні інтереси – це форма задоволеного попиту або фактично спожитих благ.
2.9. Якщо у моделі виробничих можливостей економіка знаходиться нижче кривої виробничих можливостей, то це означає, що: a) країна недостатньо ефективно використовує свої ресурси; b) рівень виробництва відповідає повному використанню виробничих можливостей; c) даний обсяг виробництва може бути досягнутий тільки за умови збільшення кількості і якості виробничих ресурсів; d) цей рівень виробництва не може бути досягнутий ніколи.
2.10. Матеріальні потреби – це: a) потреби у тих благах, за які обов’язково треба платити; b) потреби у тому, що необхідно для підтримки життєдіяльності і працездатності; c) потреби мати товари, які не втрачають свою цінність; d) потреби у послугах, які надає суспільство.
|