Достатній рівень
1. Опрацювати додаткові джерела з теми та підготувати усну міні-доповідь, доповідь-презентацію або аналітичний огляд наукових публікацій. Проблемні питання: 1. Порядок фінансування видатків на вищу освіту. 2. Підвищення ефективності фінансування соціальних видатків.
2. Скласти опорний конспект питань, винесених на самостійне опрацювання. Питання для самостійного вивчення: 1. Порядок фінансування видатків на національну оборону, правоохоронну діяльність та забезпечення безпеки держави. 2. Видатки на утримання органів державного управління, органів місцевої влади та місцевого самоврядування. 3. Позабюджетні кошти бюджетних установ.
Високий рівень 1. Скласти реферат за визначеною темою та підготуватися до його захисту. Теми рефератів: 1. Фінансування соціального захисту населення. 2. Кошторис як індивідуальний фінансово-плановий акт.
2. Виконати практичне завдання: Розробити структурно-логічну схему «Поняття кошторису та його види».
Завдання для самоконтролю знань Тести для самоконтролю: 1. Кошторис – це: 1) бюджетні асигнування, які видаються бюджетними установами; 2) плановий документ, що закріплює перелік необхідних витрат та можливих надходжень відповідної бюджетної установи, їх постатейний та поквартальний розподіл; 3) плановий документ, що закріплює обсяг бюджетних асигнувань, їх постатейний та поквартальний розподіл; 4) плановий документ, що закріплює одержувачів бюджетних коштів та напрямки їх витрачання; 5) розпис доходів і видатків. 2. Які існують види кошторисів? 1) індивідуальний та зведений; 2) поточний та капітальний; 3) квартальний та річний; 4) економічний та функціональний; 5) постатейний та особовий. 3. Кошторис має такі складові частини: 1) доходи і видатки; 2) резервний фонд, таємні видатки; 3) загальний та спеціальний фонд; 4) фонд розвитку, фонд оплати праці. Питання для самоконтролю: 1. Що розуміють під кошторисно-бюджетним фінансуванням? 2. Які установи перебувають на кошторисно-бюджетному фінансуванні? 3. Визначте поняття кошторису бюджетної установи. 4. Яке значення має кошторис для бюджетної установи? 5. З яких часттин складається кошторис та які відомості він повинен містити? 6. Дайте визначення кошторисного процессу. Назвіть його стадії. 7. Охарактеризуйте порядок складання проектів кошторисів. 8. Проаналізуйте особливості розгляду і затвердження кошторисів. 9. Які особливості виконання кошторису? 10. Наведіть приклади видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення, які здійснюються з Державного бюджету. 11. Як визначаються обсяги бюджетного фінансування на охорону здоров’я? 12. У яких гарантованих розмірах держава забезпечує бюджетні асигнування на освіту? 13. Які особливості бюджетного фінансування органів державної влади та органів місцевого самоврядування? 14. Визначте порядок фінансування потреб оборони держави, органів прокуратури та міліції. 15. Назвіть особливості бюджетного фінансування судової системи.
|