За даними ВООЗ, близько 6% дітей народжуються з вадами розвитку різного ступеня важкості. Вади розвитку стають у 25% випадках причиною смерті дітей 1-го року життя. Майже у 70% випадків дефекти спричинюються впливом чинників внутрішнього і зовнішнього середовища під час вагітності або пологів. До таких чинників відносять віруси, бактерії, лікарські засоби, радіоактивне опромінення, пологові травми. Менша частка дефектів розвитку новонароджених дітей пов’язана з проявленням вроджених вад,, аномалій, що зумовлюються хромосомними і генними порушеннями. У сучасних умовах у дітей різного віку, молоді збільшилась частота виникнення алергійних захворювань. Це як результат забруднення середовища, продуктів харчування різними хімічними речовинами.
Основна роль у забезпеченні санітарно-епідемічного режиму належить медичній сестрі, чия робота направлена на раннє виявлення інфекційних захворювань, ізоляція хворих, контроль за всіма матеріалами, які збирають від хворих та чітке виконання дезінфекційних та стерилізаційних заходів.
Для забезпечення високого рівня здоров’я населення, розвитку майбутнього покоління, необхідне чисте атмосферне повітря, позитивний оздоровчий вплив сонячного випромінювання. Велике значення на здоров’я людини має клімат, вплив забруднення ґрунту, вода,