Перелік тем індивідуальних робіт
1. Індивідуальне завдання по темі: „Організація податкового менеджменту». (Виконується одноосібно) 1. Розглянути структуру податкового органу за місцем проходження практики і відобразити її в схематичній формі. 2. Вивчити функції окремих підрозділів податкового органу, дослідити питання оптимізації розмежування функцій з метою запобігання їх дублювання і підвищення ефективності роботи кожного підрозділу. 3. Проаналізувати (не менше ніж за 3 роки) статистичні дані, що характеризують різні сторони податкової діяльності, а саме: a. кількість зареєстрованих платників податків, окремо юридичних і фізичних осіб, в т.ч. виявлених за рахунок додаткових заходів з боку податкового органу; b. кількість платників, що фактично сплачують податки, окремо юридичних та фізичних осіб; c. питому вагу реальних платників у загальній кількості зареєстрованих; d. кількість платників, що мають податковий борг, окремо юридичних і фізичних осіб; e. кількість проведених перевірок; f. суми донарахованих податків (загальна і у розрізі окремих видів); g. питому вагу донарахованих податків у загальному обсязі податкових надходжень; h. суми нарахованих фінансових санкцій, адміністративних штрафів; i. кількість випадків призупинення стягнення фінансових санкцій у зв'язку з поданням скарги до судових органів або з інших причин; j. інші показники, що характеризують діяльність податкового органу. 4. Побудувати таблиці, графіки, діаграми. 5. На основі проведеного аналізу запропонувати варіант управлінського рішення щодо вдосконалення організації та покращення результатів роботи податкового органу.
Індивідуальне завдання по темі: " Правове регламентування податкового менеджменту" (Виконується групою студентів. Кожний студент обирає один податок і виконує усі п’ять завдань). 1. Встановити кількість нормативно-правових актів, що регламентують справляння податків (у розрізі окремих видів). 2. Навести приклади податкових консультацій, які суперечать чинному законодавству. 3. Навести приклади типових порушень у зв’язку з недосконалістю чинного законодавства. 4. Навести приклади "лазівок" у податковому законодавстві, що дають можливість ухилятися від сплати податків або розробляти схеми оптимізації оподаткування 5. Запропонувати свій варіант удосконалення окремих положень чинного законодавства. 3. Індивідуальне завдання по темі: "Прогноз податкових надходжень на основі коефіцієнта еластичності" (Виконується одноосібно) 1. Проаналізувати за 5 років динаміку податкових надходжень у сукупності та у розрізі окремих видів податків (ПДВ, податок на прибуток підприємства, акцизний податок, податок на доходи фізичних осіб) 2. Розрахувати коефіцієнт еластичності кожного окремого податку (до ВВП) та податкових надходжень у сукупності. 3.Здійснити прогноз податкових надходжень на три роки на основі отриманих коефіцієнтів еластичності. 4.Оцініти прогноз та зробити висновки щодо доцільності застосування даного методу у прогнозуванні доходів бюджету. 5. Запропонувати варіант управлінського рішення на основі даних прогнозу.
4. Комплексне завдання по темі: «Вибір кращого методу планування податків». (Виконується групою студентів 5-6 осіб: кожний студент виконує кожний пункт завдання по окремому виду податку або по сукупним податковим надходженням) 1. Визначити, які методи планування та прогнозування податків використовуються в Україні та які макроекономічні показники потрібні враховувати для визначення кожного окремого податку. 2. На основі даних щодо динаміки надходжень окремих податків до бюджету за 7-10 років, здійснити планування та прогнозування окремих податків у ретроспективі на 5 років (ППП, ПДФО, ПДВ, АП, Мито) за допомогою: a. методу експертної оцінки (можливий при виділенні певної групи експертів, або ж обґрунтувати доцільність застосування даного методу в Україні, його переваги та недоліки) b. методів тенденції, статистичних методів c. методів економетричного моделювання. 3. Проаналізувати отримані прогнози з фактичними даними, вказати найкращий та виявити недоліки, зробити висновки щодо доцільності застосування того чи іншого методу у прогнозування окремих податкових надходжень 4. Здійснити планування податкових доходів бюджету (у сукупності) на основі статистичних та економіко-математичних методів у ретроспективі, проаналізувати результати, зробити висновки. Здійснити планування на наступні 5 років.
5. Індивідуальне завдання по темі: „Відстрочення та розстрочення податкових зобов’язань» (Виконується одноосібно) 1. Скласти перелік документів, що регламентують відстрочення та розстрочення і опрацювати їх. 2. Проаналізувати щонайменше за 3 роки: a. кількість платників, яким надано розстрочку (відстрочку) по сплаті податкових зобов’язань, їх питому вагу у загальній кількості платників; b. по яких податках і на яку суму надано розстрочку (відстрочку); c. кількість платників, які порушують графік розстрочки (відстрочки) та суми податків, не сплачених вчасно згідно графіка розстрочки (відстрочки); 3. На прикладі конкретного підприємства дослідити механізм розстрочки (відстрочки) податкових зобов’язань платника: підстави для надання, види податків, сума, термін надання, розмір відсотків, навести графік розстрочки (відстрочки); 4. Проаналізувати, як відстрочка або розстрочка податкових зобов’язань впливають на виконання дохідної частини бюджету. 5. Запропонувати варіант управлінського рішення щодо удосконалення механізму розстрочки (відстрочки)податкових зобов’язань.
6. Комплексне завдання по темі: «Оцінка стану податкової заборгованості» (Виконується двома студентами на базі даних, зібраних за місцем проходження практики) 1. Проаналізувати щонайменше за три роки: a. динаміку та структуру податкової заборгованості за видами бюджетів, за видами податків, за галузями економіки та за категоріями платників; b. кількість платників, що мають податковий борг, окремо юридичних та фізичних осіб, їх частку у загальній кількості платників; c. співвідношення сум податкового боргу та податкових надходжень за видами бюджетів, видами податків та категоріями платників; d. динаміку та структуру податкового боргу за статусами; 2. На основі проведеного аналізу оцінити перспективи погашення податкового боргу. 3. Запропонувати варіант управлінського рішення щодо системи заходів, спрямованих на погашення податкового боргу і запобігання виникненню нової заборгованості.
7. Комплексне аналітичне завдання: "Аналіз та прогнозування податкового боргу". (Виконується двома студентами на базі даних, зібраних за місцем проходження практики) 1. Проаналізувати щонайменше за три роки фактичні показники динаміки податкового боргу (ланцюгові, базисні, середні) 2. Визначити та проаналізувати структуру податкового боргу за видами податків. 3. Визначититенденцію динаміки податкової заборгованості (сукупного розміру боргу, та боргу по окремих податкових надходженнях): a. розрахуйте параметри трендового рівняння; b. побудуйте графік трендового рівняння; c. визначте середню похибку апроксимації; d. визначте обсяг податкового боргу на наступний рік на основі методу екстраполяції; e. визначте довірчі інтервали прогнозних показників та перевірте ступені їх значущості; f. зробіть висновки. 4. Проаналізувати показники коливань і сталості обсягу податкового боргу за досліджуваний період: a. розрахуйте сезонні коливання розміру податкового боргу по кварталах протягом аналізованих років; b. розрахуйте середнє квадратичне відхилення теоретичних рівнів розміру податкового боргу від фактичних (se) c. розрахуйте коефіцієнт варіації (Ve) d. зробіть висновки 5. На основі проведеного комплексного аналізу запропонувати варіант управлінського рішення.
8.Індивідуальне завдання по темі: «Податкова застава та адміністративний арешт активів» (Виконується двома студентами) 1. Скласти перелік нормативних документів, що регламентують право виникнення податкової застави та застосування адміністративного арешту активів і опрацювати їх. 2. Охарактеризувати систему обліку податкової застави (адміністративного арешту активів) у податковому органі. 3. Встановити за три квартали поточного року (за кожний квартал окремо кількість випадків виникнення податкової застави (адміністративного арешту активів). 4. По 5-ти підприємствам порівняти суму податкової заборгованості і вартість активів, що перебувають у податковій заставі. 6. Проаналізувати структуру випадків податкової застави (адміністративного арешту активів) за причинами його застосування. 5.Встановити кількість випадків погашення податкової заборгованості внаслідок виникнення права податкової застави (адміністративного арешту активів. Оцінити ефективність податкової застави. 6.Виявити недоліки механізму податкової застави та адміністративного арешту активів. 7. Запропонувати варіант управлінського рішення по вдосконаленню заходів впливу на фіскальну поведінку платників. 9. Індивідуальне завдання по темі: «Контрольна робота податкових органів в сфері справляння ПДВ» (Виконується одноосібно) 1. Проаналізувати кількість зареєстрованих і фактичних платників ПДВ. 2. Дослідити результати камеральних перевірок декларацій по ПДВ Указати суми донарахованих податків у розрізі звітних періодів за 1 рік. 3. Розглянути кількість проведених документальних перевірок правильності нарахування ПДВ, указати суми донарахованих податків. 4. Показати найбільш поширені випадки порушення податкового законодавства з питань нарахування та сплати ПДВ. 5. Запропонувати варіант управлінського рішення 10. Індивідуальне завдання по темі: «Контроль за правильністю нарахування та своєчасністю сплати в бюджет податку на прибуток» (Виконується одноосібно) 1. Проаналізувати кількість зареєстрованих та фактичних платників податку на прибуток. Розглянути їх галузеву структуру і рівень надходжень від кожної галузі. 2. Дослідити результати камеральних перевірок декларацій про прибуток підприємств. Указати суми донарахованого податку на прибуток у розрізі звітних періодів за 1 рік. 3. Розглянути кількість проведених документальних перевірок по податку на прибуток, указати суми донарахованого податку. 4. Показати найбільш поширені випадки порушення податкового законодавства з питань оподаткування прибутку підприємств. 5. Навести приклади законодавчо не врегульованих питань щодо валових витрат платника. 6. Запропонувати варіант управлінського рішення.
11. Індивідуальне завдання по темі: «Ефективність податкового контролю» (Виконується одноосібно) 1. Висвітлити зміст ефективності податкового контролю 2. Обґрунтувати критерії ефективності податкового контролю 3. Розробити систему показників податкового контролю 4. Розрахувати розроблені показники на базі даних за місцем проходження практики 5. Запропонувати варіант управлінського рішення по підвищенню ефективності податкового контролю.
12. Комплексне завдання по темі: «Якісна і кількісна оцінка податкових ризиків» (Виконується групою студентів – кожний студент обирає окремий податок для оцінки ризиків) 1. Виявити джерела ризиків у сфері справляння ПДВ, податку на прибуток, акцизного збору, мита, податку з доходів громадян, платежів за ресурси. 2. Описати кожний вид податкового ризику. 3. Здійснити кількісну оцінку виявлених ризиків. 4. Запропонувати варіант управлінського рішення стосовно системи заходів, спрямованих на усунення, мінімізацію, запобігання ризикам.
13. Індивідуальне завдання по темі: «Податкове супроводження великих платників податків» (Виконується одноосібно) 1. З критичних позицій оцінити критерії виокремлення великих платників податків. 2. Проаналізувати щонайменше за три роки: - загальну кількість платників податків; - кількість великих платників податків; - питому вагу великих платників податків у загальній кількості платників; - загальний обсяг податкових надходжень; - обсяг податкових надходжень від великих платників податків; - питому вагу податкових надходжень від великих платників податків у загальному обсязі надходжень; - загальну суму податкового боргу; - суму податкового боргу великих платників податків; - питому вагу податкового боргу великих платників податків у загальній сумі податкового боргу. 3. Встановити особливості проведення перевірок великих платників податків. 4. Виявити основні види порушень податкового законодавства великими платникам податків. 5. Проаналізувати суми донарахувань за результатами перевірок великих платників податків. 6. Запропонувати рекомендації з удосконалення податкової роботи з великими платниками податків.
14. Індивідуальне завдання по темі: «Взаємодія податкових органів з фізичними особами – підприємцями» (Виконується одноосібно) 1. Вивчити структуру та розподіл повноважень у підрозділах по роботі з фізичними особами – підприємцями. 2. Проаналізувати щонайменше за три роки: - загальну кількість фізичних осіб – підприємців; - структуру фізичних осіб – підприємців (загальна та спрощена система оподаткування); - загальний обсяг податкових надходжень від фізичних осіб – підприємців та їх структуру залежно від обраної системи оподаткування; - кількість перевірок фізичних осіб – підприємців; - обсяг донарахованих податків та штрафних санкцій. 3. Встановити типові порушення податкового законодавства фізичними особами-підприємцями. 4. Запропонувати рекомендації з удосконалення податкової роботи з фізичними особами-підприємцями. 15. Індивідуальне завдання: «Складання і розв’язання комплексної задачі» (Виконується групою студентів із 4-х осіб) Скласти і розв’язати власну комплексну задачу, яка охоплює нарахування не менше 3 податків та включає не менше 20 операцій (на кожного студента). Всі розрахунки пояснити своїми словами, посилаючись на норми податкового законодавства, та заповнити податкову звітність. !!! Не дозволяється переписувати операції з задач з курсу «Податкова система»
|