Завдання 1. За Денверською класифікацією (1960 рік) всі аутосоми людини поділяються на 7 груп (залежно від довжини хромосом і розміщення центромери):
Зб.: × 400 Позначення: Завдання 2.
Хромосоми людини. За Денверською класифікацією (1960 рік) всі аутосоми людини поділяються на 7 груп (залежно від довжини хромосом і розміщення центромери):
1. Група 1-3 (А): 2. Група 4-5 (В): 3. Група 6-12 (С): 4. Група 13-15 (D): 5. Група 16-18 (Е): 6. Група 19-20 (F): 7. Група 21-22 (G):
Завдання 3.
Зб.: × 400 Позначення: Основні терміни: Автосоми___________________________________________________________________________________________________________________________ Гетерохроматин_________________________________________________________________________________________________________________________Евхроматин_________________________________________________________________________________________________________________________ Тільце Барра_____________________________________________________ __________________________________________________________________ Хроматин ___________________________________________________________________________________________________________________________ Хромосомний аналіз_______________________________________________ __________________________________________________________________ Підпис викладача ______________________________________________ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 5 ТЕМА: Характеристика нуклеїнових кислот
Завдання: 1. Розв΄язування задач на визначення нуклеотидного складу, довжини і маси фрагментів молекул ДНК і РНК. І. Завдання для самостійної позааудиторної роботи: Розв΄яжіть задачі: 1. Франмент ланцюга ДНК має наступний нуклеотидний склад: Т-Т-Г-Ц-А-Т-А-Ц-Г-Ц-Г.Визначити послідовність нуклеотидів у другому ланцюзі. Обрахувати у відсотках вміст кожного виду нуклеотидів у цьому фрагменті та коефіцієнт специфічності Ксп =(А+Т)/(Г+Ц). Розв΄язання:
2. Встановлено, що досліджуваний фрагмент ДНК містить 340 аденінових нуклеотидів, що складає 20% від їх загальної кількості. Визначити коефіцієнт специфічності та довжину цього фрагменту ДНК. Розв΄язання: ІІІ. Самостійна аудиторна робота на занятті:
|