ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ ЗНАНЬ. 1. Організація і принципи побудови бюджетної системи, її структури, взаємозв'язок між окремими ланками бюджетної системи - це:
1. Організація і принципи побудови бюджетної системи, її структури, взаємозв'язок між окремими ланками бюджетної системи - це: а) бюджетний процес; б) бюджетна система; в) бюджетний устрій; г) бюджетний механізм.
2. До принципів побудови бюджетної системи відносяться принципи: а) самостійності і чіткості; б) незалежності і підпорядкованості; в) постійності і неупередженості; г) єдності і автономності.
3. Видатки на забезпечення конституційного ладу держави, державного суверенітету держави, на державне управління, законодавчу і виконавчу владу - це видатки: а) на здійснення неделегованих державних повноважень; б) видатки па здійснення власних повноважень; в) видатки на здійснення делегованих державних повноважень; г) таємні видатки.
4. На принципах відомчої підпорядкованості і територіального розташування об'єктів фінансування може ґрунтуватись: а) розподіл доходів; б) розподіл субсидій; в) розподіл видатків; г) розподіл трансфертів.
5. Забезпечення надійної фінансової бази для фінансування закріплених видатків - один з головних принципів розподілу: а) доходів; б) податків; в) дотацій; г) видатків.
6. Загальнодержавні податки та обов'язкові платежі, що формують доходи, поділяються на: а) закріплені та регулюючі доходи; б) державні та місцеві; в) обов'язкові та добровільні; г) повні і часткові.
7. Сукупність бюджетів усіх рівнів, які врегульовані правовими нормами і формуються на єдиних принципах під впливом державного устрою та адміністративно-територіального поділу країни – це: а) бюджетний устрій; б) фінансова система держави; в) бюджетний механізм держави; г) бюджетна система держави.
8. Розподіл видів видатків між державним бюджетом та місцевими бюджетами, а також між місцевими бюджетами, що ґрунтується на максимально можливому наближенні надання суспільних послуг до їх безпосереднього споживача - то є здійснення принципу: а) збалансованості; б) субсидіарності; в) ефективності; г) повноти.
9. Цільова фінансова допомога на покриття дефіциту відповідного бюджету – це: а) бюджетна дотація; б) бюджетна субсидія; в) бюджетна пільга; г) бюджетна субвенція.
10. Особливий вид субсидіювання, встановлений Бюджетним кодексом України, що визначається за спеціальними формулами як різниця між обсягом видатків бюджету, визначеним на основі встановлених державних стандартів соціальної забезпеченості, та наявними у даного бюджету доходами – це: а) дотація вирівнювання; б) субсидія цільова; в) соціальна субсидія; г) соціальний стандарт.
|