Акустична
Найбільш давній і простий вид цього музичного інструменту. Відмінною рисою є наявність об᾿ємного резонатора – деки, за рахунок якого і формується якісний звук.Матеріалом для виготовлення слугує дерево різних порід. Вони не підключаються до підсилювачів та апаратури, мають свій власний звук. Можна грати в будь якому місті, без допомоги електрики. Акустична – більш сучасна форма гітра, має збільшену деку порівняно порівняно з класичними, коротший гриф, більш вузький ніж в класичних, що значно полегшує гру на гітарі, особливо для майбутніх гітаристів, новичків. Частіше всього дека має виріз під грифом, струнотримач знаходиться поруч з отвором в резонаторі. Основними підвидами інструмента є такі: Класична – дека має правильну форму вісімки, струнотримач знаходиться посередині її великого овалу. Гриф такого інструменту є довшим ніж гриф акустичної гітари. Цей варіант вважається найбільш оптимальним з точку зору акустичних властивостей. Акустичні гітари можна розподілити на такі види по формі корпусу: Дредноут – крупний корпус, по вигляду наближений до прямокутника, тобто не має яскраво вираженої форми, як в класичній «вісімці».
Фолк-гітара – має трохи меший корпус ніж в класинчій гітарі. Джамбо – крупний корпус, має округлі більш витончені форми форми. Електрогітара – прийшла до нас в ХХ столітті, вони стали реалізацією того, щоб посилити гучність інструмента. Не мають об᾿ємного резонатора. Звучання струн знімається електронікою – звукознімачами. Дека цих гітар вузька та більш плотна, має вирізи під електричні деталі і гніздо для підключення електрошнура. На них не можна грати без підключення до апаратури, так як, власного звука вони не мають. Їх гриф довгої та вузької форми, що дозволяє виконувати соло-партії, для цієї ж цілі дека має вирізи під ним. Електроакустична – мають влаштований термоблок, завдяки чому їх, також, можна підключати до підсилювача.Термоблок часто має еквалайзер і тюнер, що дуже зручно для швидкого налаштуванні інструменту. Варто не забути, також, про семиструнну та дванадцятиструнну акустичні гітари.
Популярно-тематичне видання Ромаш Наталія Василівна Акустик@ @кустика – мелодія душі… Видання перше
Комп’ютерна верстка: Ромаш Наталія Технічний редактор: Ромаш Наталія Художнє оформлення: Леонід Афремов, Сергій Чесноков-Ладиженский, Яна Залівадна
|