Методичні вказівки. Семінар 1.Питання методології юридичної науки
ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
Семінар 1.Питання методології юридичної науки ПЛАН 1.Юриспруденція і загальнотеоретичні науки. 2.Поняття та зміст методології юридичної науки. 3.Герменевтичний метод у пізнанні права. 4.Праворозуміння і система правових категорій. 5.Правознавство та державознавство.
Теми рефератів 1. Методологія теорії держави і права. 2. Правознавство та державознавство. 3. Взаємозв’язок теорії держави та права з іншими науками.
Методичні вказівки Відповідь на перше питання слід починати з викладення поняття юриспруденції, охарактеризувати її склад, приділити увагу поняттю теорії держави і права та її предмету. Друге питання передбачає класифікацію методів теорії держави і права на загальнонаукові, спеціальні та приватні. Третє питання присвячено аналізу герменевтичного методу пізнання права. При відповіді на четверте питання слід охарактеризувати. розуміння права у світовій та вітчизняній юриспруденції, потім вказати, що є об’єктом та змістом праворозуміння, які існують теорії і погляди щодо права, а саме: природно-правова, позитивістська теорія, теорія інституціоналізму, психологічна, соціологічна, нормативна теорії. При відповіді на п’яте питання необхідно охарактеризувати поняття «правознавство» та «державознавство». Питання для самоперевірки 1. Коли виникла наука теорія держави і права? 2. Які існують структурні частини теорії держави і права? 3. У чому проявляється відмінність теорії держави і права від галузевих юридичних дисциплін? 4. Які приватні методи використовує теорія держави і права? 5. Як Ви розумієте теорію держави і права як науку та як навчальну дисципліну?
|