Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема 4. ДЕМОКРАТІЯ ЯК ФОРМА І СПОСІБ ОРГАНІЗАЦІЇ СУСПІЛЬНО–ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

 

1. Зазначте, які з наведених понять та визначень відповідають одне одному:

 

а) Деспотія 1. Необмежена влада однієї особи або невеликої групи.
б) Політичний режим 2. Історичний різновид диктатури, за якої влада здійснюється воєначальником.
в) Олігархія 3. Політичний режим, за якого держава прагне цілісності, всеохоплюючого контролю над життям суспільства в цілому та кожної особистості зокрема.
г) Демократія 4. Політичний режим, за якого влада здійснюється політичним блоком бюрократії, національної буржуазії, військових.
д) Демократура 5. Впорядкована взаємодія структур політичної системи, а також сукупність методів здійснення влади та досягнення політичних цілей.
е) Тиранія 6. Влада невеликих груп багатих, привілейованих людей.
ж) Авторитаризм розвитку 7.Політичний режим, за якого монополією на владу володіє будь-яка одна партія, угруповання або одна особа, однак при цьому в обмеженому вигляді зберігаються деякі громадянські свободи.
3) Тоталітаризм 8. Різновид авторитарного режиму, зорієнтованого на соціальну та економічну модернізацію.
і) Бюрократичний авторитаризм 9. Гібридний режим, який характеризується проведенням лібералізації без демократизації.
к) Диктатура 10. Політичний режим, який відрізняється високим ступенем політичної конкурентності еліт та високим рівнем політичної участі.
л) Авторитаризм 11. Гібридний режим, який характеризується проведенням демократизації без лібералізації.
м) Диктократія 12. Історичний різновид диктатури, який характеризується владою однієї особи, який спирається на могутній апарат чиновників.
н) Поліархія 13. Політичний режим, який забезпечує та гарантує права і свободи людини.
о) Делегативна демократія 14.Політичний режим, за якого електорат делегує права виконавчої влади, обмеженої тільки термінами дії своїх повноважень.

 

2. За визначенням американського президента А.Лінкольна, демократія – ”це правління народу, обране народом і для народу”. У даному визначенні демократія виступає скоріше нормативним ідеалом, привабливою утопією, ніж характеристикою демократичних держав. Чи можливе справжнє народовладдя у такому випадку? Обґрунтуйте відповідь.

3. Французький історик та політичний діяч А. де Токвіль вважав, що демократія має два істотних недоліки: вона не дає народу ”найбільш майстерного уряду” та є політичною тиранією більшості. Але вона володіє двома досить важливими перевагами. Що це за переваги? Про яку країну пише історик, аналізуючи недоліки та переваги демократії?Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 590. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.015 сек.) русская версия | украинская версия