Г) гіпотетичного.
А) академічного; Б) фахового; В) галузевого; Г) вузівського.
А) авторський склад; Б) читацька аудиторія; В) внутрішня структура; Г)оформлення.
А) «Яркий день»; Б) «Коллизей»; В) «Breid»; Г) «Панні».
А) «Бурда-Україна»; Б) Видавничий дім «Картель»; В) «Український Медіа Холдинг»; Г) «Парадіз груп».
А) стає головною метою, змістом і сенсом трудової діяльності людини; Б) є основним засобом отримання матеріальних доходів; В) перетворюється на джерело отримання професійного задоволення, на засіб самореалізації творчого потенціалу особистості; Г) допомагає знайомитися з відомими людьми.
А) наукове знання фундаментальних законів розвитку суспільства, його економіки, соціально-політичних інституті; політичної боротьби, права, етики тощо; Б) точні і достовірні знання реальної політичної ситуації, її проблем у країні, регіоні в реальному часі; В) детальне розуміння механізмів впливу преси на соціальні процеси й уміння прогнозувати результати своїх дій як професіонала, оптимізувати зусилля, знаходити творчі, організаційні та інші шляхи до поставленої мети; Г) точне розуміння основних і спеціальних функцій преси в суспільстві. її принципів, змісту і методів розв'язання конкретних задач, перед якими опиняється журналіст у кожному окремому випадку.
А) ґрунтовні знання в галузі мовознавства, з історії і теорії літератури, безпомилковий мовний смак, розуміння загальнолюдської цінності шедеврів світової класики, а також симпатій і антипатій публіки щодо класичної й сучасної літератури; Б) уміння майстерно застосовувати наявні знання при створенні журналістських текстів, використовуючи світовий досвід художньої літератури і мас-медіа як специфічної ділянки літературної роботи; В) знання методів забезпечення впливу слова на масову аудиторію в кожному конкретному випадку і в часовій перспективі, здатність використовувати ці знання для досягнення поставлених цілей; Г) вільне володіння творчим арсеналом преси (а це, насамперед, інформаційні джерела і методики доступу до них, жанри, методики літературно-публіцистичного опрацювання і подачі матеріалів тощо).
А) глибокі знання в історії і теорії мистецтва, насамперед живопису, музики, архітектури, ужиткового мистецтва. Це є особливо важливим для тележурналістів, що працюють із відеорядом (тобто, по суті, з видовищем) і для радіожурналістів. чиїм першим помічником є музика; Б) знання творчого досвіду й секретів майстерності видатних живописців, композиторів, режисерів, шанобливе поводження з їхньою творчою спадщиною в конструктивних цілях, задля підвищення ефективності преси; В) розуміння механізмів впливу мистецтва на масову свідомість і вміння користуватися ними для оптимізатцї своєї професійної діяльності щодо створення інформаційного продукту, особливо на радіо і телебаченні; Г) ґрунтовні знання в галузі мовознавства, з історії і теорії літератури, безпомилковий мовний смак, розуміння загальнолюдської цінності шедеврів світової класики, а також симпатій і антипатій публіки щодо класичної й сучасної літератури.
А) існування соціальних проблем, що вимагають втручання ЗМІ; Б) наявність "попиту" в масовій свідомості на дану проблематику; В) готовність певних політичних чи фінансово-промислових кіл впливати на перебіг подій, сприяти чи перешкоджати соціальному прогресові. Г) кадрова політика керівництва редакції (добір, розстановка, навчання, просування творчих працівників за їхніми професійними і особистісними якостями).
А) розвиненість ЗМІ як соціально-політичної інфраструктури регіону; Б) творча обстановка в даній редакції; В) наявність «попиту» в масовій свідомості на дану проблематику; Г) рівень «лідерів» у редакціях та серед ЗМІ регіону, на яких рівняються інші журналісти.
А) соціально призначена інформація; Б) соціально запитана; В) соціально перспективна; Г) соціально вигідна.
А) Словесним матеріалом; Б) Творчим підходом до праці; В) Арсеналом художніх засобів; Г) Способом відображення дійсності.
49. Майстерність журналіста – це: А) Уміння добре володіти пером;
А) Закінчив не менше ніж три курси фахового вишу; Б) Здобув повну вищу фахову освіту; В) Основним засобом для існування має заробіток, здобутий професією; Г) Постійно дописує до газети або журналу.
А) Здобувається у виші; Б) В. Черпається зі спеціальної літератури; В) Здобувається у процесі практики; Г) Властивий від народження.
|