АДВОКАСІ КАМПАНІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПРОТИДІЇ ПРОЯВАМ КОРУПЦІЇ. Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна»
МАТЕРІАЛИ ТРЕНІНГУ
Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна»
В грудні 2006 року було започатковано новий проект "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні" (Promoting Active Citizen Engagement (PACE) in Combating Corruption in Ukraine) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проект розрахований на два роки і має на меті підтримку незалежного громадського моніторингу й представництво та захист громадських інтересів (едвокасі) в пріоритетних сферах боротьби з корупцією. Діяльність проекту зосереджується головним чином на проблемах, що були визначені Урядом України у програмі співробітництва із Корпорацією "Виклики тисячоліття» (MCC - Millennium Challenge Corporation), а саме: посиленні судової реформи; моніторингу виконавчої влади та запровадження етичних та адміністративних стандартів; розробці та впровадженні регуляторних процедур; боротьбі з корупцією в сфері вищої освіти. Проект здійснюватиме компанія Менеджмент Системс Інтернешнл (MSI) у партнерстві з Фундацією Україна - США, Творчим центром Каунтерпарт, Київським міжнародним інститутом соціології та Українським освітнім центром реформ.
Проект складається з двох основних компонентів: 1) підтримка представництва та захисту громадських інтересів, моніторингу з боку громадянського суспільства; 2) журналістські розслідування та інші антикорупційні ініціативи з боку засобів масової інформації. Обидва компоненти Проекту «Гідна Україна» є суттєвими для здійснення громадського контролю за виконанням довготермінових зобов'язань Уряду України у боротьбі з корупцією
Проект «Гідна Україна» послідовно, детально та упорядковано відслідковує показники корупції шляхом проведення загальнонаціональних досліджень, дослідження окремих секторів, вивчення звернень громадян, визначення показників, що відображають процедурні механізми та результати, а також проведення фокус-груп. Завданнями таких досліджень є визначення рівня корупції в певних сферах та адміністративних процедурах; моніторинг ефективності (або регресу) кампаній едвокасі та впровадження реформ; мобілізація громадянського суспільства, приватного сектору та засобів масової інформації до дій; демонстрація владі реальних причин та наслідків корупції у такий спосіб, об'єктивність якого неможливо спростувати.
В рамках Проекту «Гідна Україна» здійснюється адміністрування грантових програм, спрямованих на підтримку груп громадянського суспільства, журналістів, засобів масової інформації та їх ініціатив щодо ефективного захисту громадських інтересів в тих сферах, які є найбільш вразливими для корупційної діяльності, включаючи вищезгадані першочергові завдання MCC. Окрім того, в рамках Проекту будуть проводитись тренінги та надаватись технічна допомога спрямована на розбудову спроможності окремих груп для здійснення кампаній едвокасі та проведення моніторингу діяльності влади.
Проект «Гідна Україна» буде проводити інтенсивне навчання (тренінги) та конкурси для журналістів з метою їх залучення до проведення професійних журналістських розслідувань щодо корупційних проблем та ознайомлення громадськості з їх результатами. Цей компонент Проекту спрямовано на заохочення журналістів до усвідомлення їхньої ролі „вартових" у суспільстві.
Проект «Гідна Україна» збирає та буде поширювати об'єктивну інформацію щодо корупційних тенденцій та ефективних антикорупційних ініціатив, підвищення обізнаності суспільства з питань корупції, антикорупційної діяльності та реформ, ініційованих організаціями громадянського суспільства.
|