Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Заміна і модернізація котлів, які працюють на газу
Аналіз даних опитних листів і пропозицій ГУ ЖКГ ОДА, переліку пілотних проектів із заміни і модернізації котлоагрегатів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 682 «Про заходи з модернізації систем теплопостачання», дозволив сформувати повний перелік котлів, які підлягають заміні, модернізації та/або переведенню на інші види палива, в першу чергу на вугілля та пелети. Це забезпечить суттєве оновлення парку котельного обладнання – повна заміна котлів з ККД, меншим 85 %, які відпрацювали свій ресурс (в переважній більшості малопотужні, до
1 Гкал/год.), та модернізація котлів, в першу чергу, пальникових пристроїв в котлах, які ще можуть бути в експлуатації. Ця робота, яка особливо ефективна в котлах середньої та великої потужності, реалізується шляхом впровадження струйно-нішових пальників і менеджерів горіння. Є також інші пропозиції з оптимізації процесів спалювання в котлах.

Крім того, Програма передбачає впровадження теплоутилізаційного обладнання, модернізацію тягодуттьового та насосного обладнання, зокрема впровадження частотного регулювання електричних приводів, покращання, де це необхідно, систем водопідготовки.

При заміні котлів основним критерієм вибору є досяжний ККД виробництва теплової енергії і строк служби. Заміна котлів проводиться на такі, що мають ККД не нижче 92-95 % (на природному газу). Крім цього, важливим чинником при заміні є відповідність встановленої потужності нового обладнання приєднаному навантаженню, оскільки в цей час приєднане навантаження в 2-4 рази перевищує потребу. Докладно перелік котелень і котлоагрегатів, які включені до Програми з метою їх заміни або модернізації, наведено у додатку 2. Підсумовані дані по районах, містах і головних управліннях облдержадміністрації наведено в додатку 3.

Загальна кількість котлів в котельнях, які включаються до цього розділу Програми, складає 793, з яких 688 зараз в експлуатації, підключене навантаження цих котельних в опалювальний період складає 828,08 Гкал/год., в неопалювальний період – 11,31 Гкал/год. До заміни запропоновано 473 котли, до модернізації – 160, тобто 633 котлів із 688.

Економічний ефект від впровадження того чи іншого заходу в повному обсязі, включаючи показники рентабельності, доходу і строку окупності капітальних вкладень інвестиційного проекту, може бути розрахованим тільки для конкретних умов, які включають дані про фактичні технічні умови реалізації проекту і джерела фінансування. Вочевидь, що на попередньому етапі – етапі складання цієї Програми – ці дані в більшості випадків відсутні і можуть з’явитися тільки після прийняття Програми і початку її фінансування. Тому в межах складання Програми виконується попередня оцінка кожного запропонованого заходу, без особливої деталізації і прив’язки до конкретних умов, яка дозволяє визначити основні його показники – потрібні капітальні вкладення, отриманий від впровадження очікуваний економічний результат (ефект) і на їх основі простий строк окупності, не враховуючи дисконтування в часі та інші фактори, які беруться до уваги при остаточній підготовці інвестиційних проектів.

При розрахунку оціночної величини економічного ефекту від впровадження тих чи інших заходів в Програмі використовувалося широке коло інформаційних джерел – в першу чергу розрахунки, наведені в схемах розвитку систем теплопостачання окремих населених пунктів області, для яких ці схеми складені і в які включені ті чи інші проекти, інформаційні матеріали підприємств – виробників обладнання, фахові публікації, наукові звіти та інші.

Відповідно до цієї інформації в розрахунках прийнята оціночна величина в 475 грн/Мкал/год. встановленої потужності котлів при їх заміні і
80 грн/Мкал/год. при модернізації котлів. При цьому ці цифри включають крім вартості безпосередньо котельного обладнання і його елементів також додаткове супутнє обладнання, яке використовується при впровадженні сучасних енергоефективних технологій. Зменшення споживання газу визначається як різниця між існуючим рівнем, наданим в опитних листах підприємствами, і розрахованим споживанням, яке буде мати місце після заміни або реконструкції котлоагрегатів і досягнення визначених величин ККД та приведення у відповідність встановленої потужності до приєднаного навантаження. Вартість зекономленого газу визначається добутком економії на середньозважену (з урахуванням структури споживання) ціну на газ для кожного підприємства та об’єктів бюджетної сфери для міст і районів області.

Економія електроенергії розраховується також через питомі показники по проектах–аналогах і докладних розрахунках, які виконувались при складанні деяких схем розвитку населених пунктів Луганської області. Вони приймаються рівними від 1300 до 5000 кВт*год./Гкал/год. залежно від потужності котлоагрегату – від 1,0 до 30 Гкал/год.

Зменшення викидів від базового рівня та їх вартість при реалізації відповідних проектів розраховується за питомими показниками зменшення викидів при економії газу й електроенергії, методика розрахунку якого і чинні нормативні показники наведено в додатку 23. Результати розрахунків наведено в додатку 4.

Згідно з додатками 3 і 4 оціночні потрібні капітальні вкладення для заміни котлів складають 94,6 млн грн, для модернізації – 52,35 млн грн. При цьому буде досягатися зменшення споживання газу, електроенергії і шкідливих викидів, оцінка вартості яких і дає змогу оцінити економічний ефект від проекту і розрахувати простий строк окупності.

Загальна вартість зекономлених ресурсів без вартості викидів складає 21,85 млн грн, з урахуванням викидів – 24,41 млн грн, що дозволяє оцінити сумарно простий строк окупності проекту в 5,9 року.

 Дата добавления: 2015-09-06; просмотров: 163. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2019 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия