Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Використання технологій когенерації і впровадження когенераційних установок
Використання технологій когенерації, тобто спільної генерації теплової та електричної енергії в цей час розглядається як один із найважливіших чинників технічної модернізації систем централізованого теплопостачання на шляху підвищення енергоефективності цих систем, про що свідчать директивні документи останніх років, перелічені вище. Цілком природно, що такі пропозиції надані в широкому обсязі для включення до регіональної програми, а ще раніше декілька з них вже докладно пророблялись при підготовці схем розвитку систем теплопостачання окремих міст області.

Інвестиційна привабливість проекту когенерації, в першу чергу, полягає у виробництві і реалізації на енергетичному ринку високоліквідних продуктів, якими є теплова й електрична енергія, енергозабезпеченні котелень власною електроенергією, зниженні витрат на енергетичній складовій у собівартості продукції за рахунок забезпечення підприємств дешевою електричною енергією власного вироблення, стабілізації ціни на теплову й електричну енергію.

Важливою перевагою когенераційних проектів є малі строки їх реалізації (строк будівництва когенераційної станції становить орієнтовно один рік) і терміни окупності капітальних вкладень (3-5 років), що робить їх привабливими для інвестицій. Враховуючи той факт, що в Україні має місце ріст цін на енергоносії (на електроенергію, зокрема), можна із упевненістю прогнозувати зменшення строку окупності, тому що основна частка прибутку від будівництва когенераційної станції буде отримана від реалізації електричної енергії.

Більш докладно особливості роботи такого обладнання надані в додатку 25.

До Програми пропонується включити 8 когенераційних установок – по дві в містах Лисичанську, Луганську і Сєвєродонецьку і по одній в містах Алчевську та Антрациті.

На всіх об’єктах передбачається використання установок газопоршневого типу, які на відміну від газотурбінних та інших подібних типів більше відповідають умовам експлуатації, з використанням як вітчизняного, так і імпортованого обладнання.

Вироблена електрична енергія усюди використовується для власних потреб котелень (крім котельні № 29 в м. Лисичанську, де також передбачається її частковий відпуск в мережу), теплова енергія – на продаж в мережу.

Перелік котелень, на яких планується впроваджувати когенераційні установки, та техніко-економічні показники їх роботи наведені в додатку 14.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-06; просмотров: 360. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7