Принтери
Принтерами називають пристрої, призначені для виведення на «тверді» носії результатів роботи програм. Існує велике число різноманітних моделей принтерів, що розрізнюються принципом дії, інтерфейсом, функціональними можливостями. Основу принтера складає складний електромеханічний агрегат, що забезпечує формування зображення, переміщення паперу, подачу барвника. До складу принтера входить і електронна частина, що включає схему управління (СУ) і буферний запам'ятовуючий пристрій (БЗУ). СУ здійснює інтерпретацію команд, що приходять з комп'ютера, і управління локальними операціями, а БЗУ зберігає чергову порцію інформації. За способом формування зображень принтери поділяються на контурні і растрові. У контурних зображення символу представляє собою безперервну лінію і формується шляхом удару по паперу деталі з рельєфом відповідної форми. У растрових принтерах зображення складається з безлічі дрібних точок, нанесених на папір в необхідному порядку. Сьогодні в ПК застосовуються тільки растрові друкарські пристрої. Їх можна розділити на: лазерні, матричні, струминні.
Матричні принтери Основний вузол матричного принтера — друкуюча головка — являє собою обойму, яка несе тонкі металеві голки, що розміщені у вертикальній площині, перпендикулярно паперу. Головка рухається вздовж рядка, що друкується, а стержні в потрібний момент ударяють по паперу через фарбувальну стрічку. Це і забезпечує формування на папері символів і інших зображень. У дешевих моделях принтерів використовується друкуюча головка з 9 стержнями. Якість друку у таких принтерів посередня. Більш якісний і швидкий друк забезпечується принтерами з 24 друкуючими голками. Бувають принтери з 48 голками, вони забезпечують ще більш якісний друк. Швидкість друку матричних принтерів невисока. З експлуатаційної точки зору матричні принтери відрізняються невимогливістю до якості паперу і можливістю відразу отримати декілька копій документа, але разом з тим у них великий рівень шуму.
Струминні принтери У цих принтерах зображення формується мікрокраплинами спеціального чорнила, що викидаються на папір через мініатюрні сопла. Цей спосіб друку забезпечує більш високу якість друку в порівнянні з матричними принтерами, в тому числі дозволяє простіше реалізувати кольоровий друк. Струминні принтери практично безшумні. Однак вони дорожче матричних і вимагають більш ретельного обслуговування, більш вимогливі до якості паперу. Швидкість друку струминних принтерів приблизно як і у матричних, - від 10 до 60 секунд на сторінку.
Лазерні принтери Лазерні принтери забезпечують на сьогодні найкращу якість друку. У цих принтерах для друку використовується принцип ксерографії: зображення спершу формується на спеціальному барабані у вигляді електричних зарядів. До заряджених точок поверхні барабана прилипає тонкодисперсний барвник, і зображення стає видимим. Відмінність від звичайного ксерокопіювального апарату складається в тому, що електричний рельєф на друкуючому барабані формується за допомогою лазера, промінь якого модулюється по командах з комп'ютера. Роздільна здатність лазерних принтерів від 300 до 600 і більше точок на дюйм. Швидкість друку лазерних принтерів від 5 до 15 секунд на сторінку при виведенні. Сторінки з малюнками можуть виводиться значно довше: на виведення великих малюнків може бути потрібні декілька хвилин. Доцільно підкреслити, що перехід до растрового принципу друку має фундаментальне значення, так як дав можливість виводити на папір не тільки текст, але і графіку.
|