Економічна частина супутніх результатів
Набір супутніх результатів, зв`язаний з науково-технічним прогресом дуже різноманітний, але механізм їх прямого грошового вимірювання при оцінці ефективності в загальному виді відсутній. Для їх оцінки ми залучили різні методи, при цьому використання різного методу вимірюється конкретним характером задачі. Самим поширеним є метод відвертання шкоди та бальний метод. При методі відвертання шкоди вартісна оцінка супутніх результатів відображає можливі витрати в разі відказу від реалізації впроваджуваного заходу по науково-технічному прогресу. Ми визначали вартісну оцінку супутніх результатів бальним методом при реалізації заходів по НТП, пов’язаних з використанням нового програмного продукту. Соціальний результат нового інноваційного продукту може проявитися в іншому, а саме: що при його використанні покращується: - розв’язальна спроможність; - точність; - надійність. Ми обрали ті параметри, що найбільш значні для оптимального режиму програмного продукту ПЗ автоматизованих розрахунків, тобто більше всього чинять вплив на роботу програмного продукту в цілому. Ми склали таблицю бальних оцінок для створення сприятливих умов праці програмного продукту, по формі, приведеній в таблиці 4.10. Таблиця 4.10. Бальна оцінка для умов праці програмного продукту
Середній бал усіх важливих параметрів, що створюють оптимальні умови для роботи програмного продукту складають: До впровадження:
Після впровадження: Звідси інтегральна оцінка категорії якості роботи програмного продукту в балах: До впровадження: Бя1=19,7 × X1 – 1,6 × X12 (4.14) Бя1=19,7 × 2,33 – 1,6 × 2,332 = 37,21 Після впровадження: Бя2=19,7 × X2 – 1,6 × X22 (4.15) Бя2=19,7 × 2,67 – 1,6 × 2,672 = 41,19 Величина працездатності ПЗ під впливом параметрів та умови його роботи або швидкість дії програмного продукту визначається по формулі: (4.16) Збільшення строку служби або швидкості дії одержання сигналу при сприятливих умовах ми визначаємо по формулі: (4.17)
|