Вихідні дані для розрахунку
а) нижче наведені дані про обсяги планових інвестицій при різних рівнях процентної ставки:
Нехай процентна ставка дорівнює 6 %. Розрахуйте сукупні витрати (споживчі витрати + інвестиції) та величину відхилення фактичних інвестицій від планових і занесіть у відповідні графи таблиці; б) розрахуйте при даному рівні процентної ставки і обсязі чистих інвестицій у 22 грн.: – рівноважний рівень реального ЧНП; – граничну схильність до споживання та граничну схильність до заощадження; – мультиплікатор інвестицій; в) як зміняться обсяги планових інвестицій та рівноважного реального ЧНП при зниженні процентної ставки з 6 % до 5 %? г) визначіть зміну обсягів планових інвестицій та рівноважного реального ЧНП при зростанні процентної ставки з 6 % до 7 %. Тести 1. Що з перерахованого відноситься до поняття «інвестиції» в системі національних рахунків?
а) будь-яка купівля облігацій; б) будь-який обсяг нагромадженого доходу, що не направляється на заощадження; в) будь-яка купівля акцій; г) всі попередні відповіді неправильні.
2. На обсяг інвестицій має вплив:
а) рівень процентної ставки; б) оптимістичні або песимістичні очікування підприємців; в) рівень технологічних змін; г) рівень завантаженості виробничого обладнання; д) всі попередні відповіді правильні.
3. Якщо реальна процентна ставка збільшується, то:
а) крива попиту на інвестиції зсунеться вправо; б) крива попиту на інвестиції зсунеться вліво; в) крива попиту на інвестиції зміститься вгору; г) інвестиційні видатки скоротяться.
4. Відрахування на споживання капіталу – це:
а) чисті інвестиції; б) чисті іноземні інвестиції; в) амортизація; г) фонди, що не можуть бути використані для закупівлі споживацьких товарів; д) засоби, що призначені для задоволення особистих потреб непрямим способом.
5. Якщо люди витрачають свій дохід на споживання і невикористану суму вкладають в банк, то можна стверджувати, що вони:
а) заощаджують, але не інвестують; б) інвестують, але не заощаджують; в) не заощаджують і не інвестують; г) і заощаджують, і інвестують; д) заощаджують, але інвестують частину заощаджень, що використовується для покупки цінних паперів.
6. На інвестиційний попит не впливає:
а) багатство; б) ВВП; в) очікування підприємців; г) податок на прибуток, одержаний від реалізації інвестиційного проекту.
7. Якщо номінальна відсоткова ставка стабільна, а ціни зростають, то сукупний попит на інвестиції:
а) зменшиться; б) не зміниться; в) збільшиться; г) усі відповіді неправильні.
8. Крива сукупного попиту на інвестиції збільшується вправо внаслідок:
а) зниження відсоткової ставки комерційних банків; б) зростання відсоткової ставки комерційних банків; в) зростання податку на прибуток від реалізації інвестиційного проекту; г) зниження податку на прибуток від реалізації інвестиційного проекту.
9. Інвестувати доцільно, якщо:
а) очікувана норма чистого прибутку дорівнює відсотковій ставці; б) очікувана норма чистого прибутку більша за відсоткову ставку; в) очікувана норма чистого прибутку менша за відсоткову ставку; г) усі відповіді неправильні.
10. Чистий прибуток, отриманий від інвестування, визначається як:
а) валовий прибуток мінус податок на прибуток; б) валовий прибуток мінус відсотки за кредит; в) валовий прибуток мінус податок на прибуток, мінус відсотки за кредит; г) усі відповіді неправильні.
|