Студопедия — Словник нових термінів і понять. 1. ВНП-розрив – різниця, або розрив, між потенційним і реальним ВНП.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Словник нових термінів і понять. 1. ВНП-розрив – різниця, або розрив, між потенційним і реальним ВНП.






1. ВНП-розрив – різниця, або розрив, між потенційним і реальним ВНП.

2. Використовуваний дохід (ВД) – фактичний заробіток (за вирахуванням податків) або та частина сукупного національного доходу, що залишається сім'ям та індивідам для споживання та заощадження. Точніше, ВД дорівнює ВНП мінус всі податки, заощадження корпорацій, і амортизація плюс всі урядові та інші трансфертні платежі та урядові виплати процентів.

3. Гранична схильність до заощадження (ГСЗ) – та частина кожної додаткової одиниці використовуваного доходу, яка заощаджується. Зауважте, що (гранична схильність до споживання) + (гранична схильність до заощадження) = 1.

4. Гранична схильність до споживання (ГСС) – та додаткова сума, яку люди споживають, коли одержують додаткову одиницю використовуваного доходу. Не можна ототожнювати з середньою схильністю до споживання. Остання є відношенням сукупного обсягу споживання до сукупного використовуваного доходу.

5. Гранична схильність до імпорту – в макроекономіці - збільшення імпорту, що випливає зі збільшення ВНП на одну одиницю.

6. Модель мультиплікатора – макроекономічна теорія, що розвинута Дж. М. Кейнсом, яка підкреслює важливість змін в автономних видатках (особливо інвестиціях, урядових видатках і чистому експорті) для визначення змін в обсягах виробництва та зайнятості. Див. також мультиплікатор.

7. Мультиплікатор – термін, що застосовується у макроекономіці, щоб позначити зміни, які відбуваються у таких змінних, як ВНП, пропозиція грошей, на одиницю зміни у зовнішніх змінних, таких як урядові видатки або банківські резерви. Видатковий мультиплікатор належить до кінцевого збільшення ВНП внаслідок впливу кожної одиниці збільшення видатків (скажімо, на інвестиції).

8. Парадокс ощадливості – парадокс, шо вперше був помічений Кейнсом. Рішення суспільства заощаджувати більше може мати наслідком зменшення реальних заощаджень. Збільшення заощаджень означає зменшення видатків на споживчі товари, що може зменшити сукупний попит і ВНП. Це, в свою чергу, може призвести до зменшення інвестицій, нижчих доходів і, зрештою, зменшення заощаджень.

9. Потенційний ВНП – максимальний рівень ВНП, що може підтримуватися за даної техніки і чисельності населення без прискорення інфляції. Сьогодні як потенційний обсяг виробництва розглядається такий рівень ВНП, який відповідає природному рівню безробіття.

10. Рівновага (макроекономічна) – рівень ВНП, за якого сукупний попит дорівнює сукупній пропозиції. При рівновазі баланс – споживання (С), урядові видатки (У), інвестиції (І) і чистий експорт (X) дорівнюють тій величині, яку фірми бажають продавати за певним рівнем цін.

Контрольні питання

1. Що від­бу­ва­єть­ся зі змі­ною за­па­сів за умов, як­що: а) ін­ве­с­ти­ції перевищу­ють за­оща­джен­ня; б) ін­ве­с­ти­ції ме­н­ші за за­оща­джен­ня. Чо­му тільки при рі­в­но­сті за­оща­джень та ін­ве­с­ти­цій спо­сте­рі­га­єть­ся рівноважний об­сяг ви­ро­б­ни­ц­т­ва?

2. При­пу­с­ти­мо, що у про­стій мо­де­лі му­ль­ти­плі­ка­то­ра ін­ве­с­ти­ції завжди до­рі­в­ню­ють ну­лю. По­ка­жіть, що рі­в­но­ва­ж­ний об­сяг ви­ро­б­ни­ц­т­ва в цьому спе­ци­фі­ч­но­му ви­па­д­ку пе­ре­бу­ва­ти­ме в то­ч­ці ну­льо­во­го за­оща­джен­ня фун­к­ції спо­жи­ван­ня.

3. Гра­фік за­оща­джен­ня та ін­ве­с­ти­цій та гра­фік з лі­ні­єю 450 і кри­ва C+I є дво­ма рі­з­ни­ми ме­то­да­ми ви­зна­чен­ня рі­в­но­ва­ж­но­го об­ся­гу ви­ро­б­ни­ц­т­ва в мо­де­лі му­ль­ти­плі­ка­то­ра. Опи­шіть ко­ж­ний з цих ме­то­дів. По­ка­жіть їх рів­но­зна­ч­ність.

4. За до­по­мо­гою мо­де­лі «за­о­ща­джен­ня - ін­ве­с­ти­ці­ї» про­ілю­с­т­руйте гра­фі­ч­но ефект му­льтип­лі­ка­ці­ї.

5. В чо­му по­ля­гає ефект ак­се­ле­ра­ції?

6. Яким чи­ном дер­жа­ва мо­же впли­ва­ти на рі­вень за­оща­джень і рі­вень інвес­ти­цій в кра­ї­ні?

7. Ча­с­то бі­д­ні­ші кра­ї­ни за­оща­джу­ють ме­н­ше, ніж ба­га­т­ші краї­ни. В бідніших кра­ї­нах ча­с­т­ка лю­дей мо­ло­д­шо­го ві­ку в на­се­лен­ні ви­ща, ніж у багат­ших. За­сто­суй­те те­о­рію спо­жи­ван­ня про­тя­гом жит­тє­во­го ци­к­лу, щоб по­яс­ни­ти цей факт.

Задачі

1. За на­ве­де­ни­ми да­ни­ми (в грн.) роз­ра­хуй­те ма­к­ро­еко­но­мі­ч­ні по­ка­з­ни­ки та за­не­сіть їх у таб­ли­цю 8.

С = 200 + 0,75Y, I = 200, Е = 125, Z = 25, Т = 200,

де С – спо­жи­в­чі ви­тра­ти;

I – ін­ве­с­ти­ції;

Е – екс­порт;

Z – ім­порт;

Т – по­да­т­ки.

Таблиця 8







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 482. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Различие эмпиризма и рационализма Родоначальником эмпиризма стал английский философ Ф. Бэкон. Основной тезис эмпиризма гласит: в разуме нет ничего такого...

Образование соседних чисел Фрагмент: Программная задача: показать образование числа 4 и числа 3 друг из друга...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия