Рівень виробництва і доходу
а) побудуйте графіки споживання і заощадження; б) визначте вийнятковий (крайній) рівень доходу. Яким чином домогосподарства витрачають заощадження за мінімальної величини доходу? в) за умови зростання доходу частка сукупного доходу, що споживається, зменшується, а частка на заощадження збільшується. Поясніть, у тому числі за допомогою графіка, яким чином МРС і MPS можуть залишатися незмінними за різних рівнів доходу. 2. На основі нижче наведених даних
а) знайдіть числові значення лінійних рівнянь споживання і заощадження; б) припустимо, що обсяг заощаджень за даного рівня доходу зменшився на 20, а величини МРС і MPS залишаються незмінними; в) складіть нові рівняння споживання і заощадження та знайдіть фактор, який може це викликати. 3. Припустимо, що рівняння споживання має вигляд С = 40 + 0,8Y. Допустимо також, що Y = 400. Визначите: а) МРС і MPS; б) рівні споживання і заощадження; в) АРС і АPS. 4. Використовуючи функцію споживання С = С0 + а · Y, доведіть аналітично і покажіть графічно, що: a) 0 < MPC < 1; б) MPS спадає у міру зростання доходу; в) споживання визначається величиною поточного доходу.
Тести 1. Дж. Кейнс стверджував, що обсяг споживчих витрат у країні залежить від: а) місця проживання споживача; б) віку членів сім’ї; в) темпу приросту пропозиції грошей; г) рівня національного доходу; д) рівня доходу після сплати податків.
2. Якщо обсяг доходу після сплати податків зменшується, то за інших рівних умов:
а) зростають і споживчі витрати, і заощадження; б) споживчі витрати зростають, а заощадження зменшуються; в) споживчі витрати зменшуються, а заощадження зростають; г) зменшуються і споживчі витрати, і заощадження; д) всі попередні відповіді неправильні.
3. Точка порогового рівня функції споживання – це точка, в якій: а) заощадження рівні доходу; б) дохід рівний споживанню; в) заощадження рівні споживанню; г) споживання дорівнює інвестиціям; д) гранична схильність до споживання рівна одиниці.
4. Гранична схильність до споживання – це: а) відношення споживання до доходу; б) зміни в споживчих витратах, що спричинені змінами доходу; в) крива, що характеризує обсяг споживчих витрат за певного рівня доходу; г) відношення приросту споживчих витрат до приросту доходу; д) всі попередні відповіді неправильні.
5. Залежність між МРС і MPS виражається в тому, що: а) їх сума рівна одиниці; б) залежність між ними характеризує АРС; в) їх сума рівна доходу після сплати податків, оскільки він ділиться на споживання і заощадження; г) точки на графіках споживання і заощадження, в яких вони рівні, відповідає пороговому рівню доходу; д) їх сума рівна нулю.
6. Середня схильність до споживання визначається як відношення:
а) споживання до особистого доходу; б)споживання до доходу після оподаткування; в) споживання до заощадження; г) приросту споживання до доходу після сплати податків.
7. Яка із наведених відповідей розкриває особливості точки «порогового рівня» індивідуального споживання?
а) гранична схильність до споживання дорівнює 1; б) дохід після оподаткування дорівнює споживанню; в) заощадження дорівнюють споживанню; г) заощадження дорівнюють інвестиціям.
8. Індивідуальні заощадження – це:
а) дохід після оподаткування, отриманий за якийсь період і не використаний ні на споживання, ні на придбання цінних паперів, а також не розміщений у банку; б) загальна сума всіх активів суб’єкта господарювання мінус сума його фінансових зобов’язань; в) дохід після оподаткування, отриманий за певний період і не використаний повністю на споживання; г) загальна сума всіх активів родини.
9. Крива споживання зміщується вправо внаслідок:
а) зменшення багатства населення країни; б) зниження цін на споживчі товари та послуги; в) зростання відсоткової ставки комерційних банків; г) зростання доходу після оподаткування.
10. Чи є правильним твердження, що при зменшенні доходу після оподаткування: а) споживчі витрати скорочуються, а заощадження зростають; б) споживчі витати та заощадження зростають; в) скорочується як споживчі витрати, так і заощадження; г) споживчі витрати зростають, а заощадження скорочуються.
|