Тести для перевірки знань. 1. Закон України «Про підприємство» визначає, що підприємство це:
1. Закон України «Про підприємство» визначає, що підприємство це: а) господарюючий суб’єкт, що має у власності, господарському веденні чи оперативному керуванні відособлене майно і відповідає щодо своїх зобов’язань цим майном; б) група людей, діяльність яких свідомо координується для досягнення загальної мети; в) самостійно господарюючий статутний суб’єкт, що має права юридичної особи і здійснює виробничу, науково-дослідну і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку(доходу); г) організаційно-цілісна сукупність взаємодіючих структур, поєднаних для досягнення визначених цілей.
2. До загальних ознак підприємства не відноситься: а) єдність і цілісність майнового комплексу, як правило із замкнутою технологічною структурою; б) специфічність господарської діяльності, що спрямована на виробництво продукції чи надання послуг; в) ведення автономного бухгалтерського обліку і складання балансу; г) обов’язкова наявність товарного знаку.
3. До формальних ознак підприємства не відносяться: а) наявність печатки; б) ведення бухгалтерського обліку; в) наявність планового відділу; г) наявність статуту.
4. До основних ознак підприємництва не відноситься: а) право вступати в господарські відносини з іншими юридичними та фізичними особами; б) повна майнова відповідальність перед партнерами в рамках, що обумовлені господарським законодавством; в) наявність реєстраційного свідоцтва; г) відсутність визначеного власника на майно підприємства.
5. До підприємства можна віднести наступний суб’єкт господарювання: а) їдальню, що знаходиться в складі промислового підприємства, і майно якої відображено в балансі останнього; б) особу, що займається вирощуванням овочів у власному господарстві та їх реалізацією на ринку; в) особу, що займається індивідуальною трудовою діяльністю, пов’язаною з виробництвом одягу і подальшою реалізацією через комісійний магазин; г) фермерське господарство; д) усі відповіді вірні.
6. Яка із зазначених ознак не відповідає положенню підприємства в ринковій економіці: а) головний мотив діяльності – одержання прибутку; б) розподіл відповідальності за результатами діяльності між підприємством і державою; в) мінімально необхідний ступінь державного втручання в діяльність підприємства; г) повна автономія і самостійність підприємства.
7. Підприємства в ринковій економіці переважно знаходяться в такій формі власності: а) державній; б) приватній; в) кооперативній; г) муніципальній.
8. Основним методом регулювання діяльності підприємств у директивно-плановій економіці є: а) виконання планових завдань; б) максимізація прибутку; в) зниження ризику господарської діяльності; г) немає вірної відповіді.
9. Мотивацією діяльності підприємств у директивно-плановій економіці є: а) виконання планових завдань; б) максимізація прибутку; в) зниження ризику господарської діяльності; г) жодна з відповідей невірна.
10. Організація управління діяльністю підприємства в директивно-плановій економіці базується на: а) повній автономії і самостійності; б) вертикальній, галузевій підпорядкованості знизу до верху; в) управління в рамках підприємства; г) тому, що підприємство не об’єкт, а суб’єкт управління.
11. Рівень відповідальності підприємства за результати своєї діяльності в ринковій економіці характеризується: а) повною відповідальністю, аж до особистого майна; б) розподілом відповідальності між підприємством і державою; в) мінімальним ризиком господарської діяльності; г) усі відповіді правильні.
12. Критерієм оцінки ефективності господарської і фінансової діяльності підприємств у ринковій економіці є: а) ступінь виконання планових завдань; б) рівень рентабельності капіталу; в) ступінь досягнення конкурентної переваги; г) рівень продуктивності праці.
13. На вибір виду діяльності підприємства здійснює вплив: а) розмір власного майна; б) порядок реєстрації підприємства; в) кон’юнктура товарних ринків і ринків факторів виробництва.
14. Відповідно до Закону України «Про підприємства» у складі підприємства інші юридичні особи: а) можуть бути, якщо це передбачається статутом підприємства; б) можуть бути, якщо це передбачається законодавством; в) не можуть бути.
15. Критерієм, що використовується у випадку віднесення підприємства до виду «малого» є: а) розмір господарської діяльності; б) форма власності; в) положення на споживчому ринку; г) чисельність працівників.
16. Не слід відносити до результатів діяльності підприємства: а) прибуток; б) виготовлену продукцію; в) інформацію про ціни на продукцію; г) послуги споживачам.
17. Перевага індивідуальних підприємств – це: а) сильний безпосередній стимул вести справи ефективно; б) спеціалізація в управлінні; в) можливість утворення капіталу в необхідному розмірі; г) розподіл ризику з іншими учасниками діяльності.
18. Основною ознакою відмінності господарчих товариств є: а) особливості формування майна; б) ступінь майнової відповідальності; в) особливості оподаткування; г) непередбачений термін функціонування.
19. Командитному товариству найбільш властива така риса, як: а) рівномірний розподіл ризику між засновниками; б) формування майна за рахунок пайових внесків засновників у грошовій і майновій формі; в) різний ступінь участі в управлінні товариством, що базується на майновій відповідальності.
20. Договірне, тривале, оплачуване володіння і використання майнового комплексу характерно для: а) відкритого акціонерного товариства; б) орендного підприємства; в) товариства з обмеженою відповідальністю.
21. Товариства з обмеженою відповідальністю більш поширені ніж товариства з повною відповідальністю в зв’язку з тим, що: а) засновані переважно на власній праці їхніх членів; б) їхнє майно формується за рахунок оренди засобів виробництва; в) його члени несуть відповідальність у рамках вкладеного ними капіталу в статутний фонд; г) його члени несуть солідарну відповідальність у рамках свого власного майна.
22. Головна відмінність акціонерного товариства відкритого типу від акціонерного товариства закритого типу полягає в: а) специфічності господарської діяльності; б) способі розміщення цінних паперів; в) розмірі статутного фонду; г) системі контролю за діяльністю.
23. Підприємство, майно якого є власністю трудового колективу, кооперативу, іншого статутного товариства, суспільної чи релігійної організації, це: а) сімейне підприємство; б) приватне підприємство; в) орендне підприємство; г) колективне підприємство.
24. Згідно з Законом України «Про підприємства» підприємства мають право поєднувати свою діяльність у: а) асоціації, корпорації, консорціуми, концерни; б) асоціації, корпорації, картелі, концерни; в) асоціації, картелі, корпорації, консорціуми;
25. Консорціум – це: а) договірне об'єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності, що не має права втручатися у виробничу і комерційну діяльність будь-якого з його учасників; б) статутне об’єднання підприємств промисловості наукових організацій, транспорту, банків, торгівлі і т. ін. на основі повної фінансової залежності; в) договірне об’єднання, створене на основі об’єднання виробничих, наукових і комерційних інтересів з делегуванням окремих повноважень централізованого регулювання діяльності кожного з учасників; г) тимчасове статутне об’єднання промислового і банківського капіталу для досягнення загальної мети.
26. Економіка підприємства вивчає: а) вхідні ресурси підприємства та ефективність їх використання; б) ресурси, що перетворені в процесі виробництва; в) співвідношення ресурсів на вході в підприємство і на виході з підприємства.
27. Підприємство, як самостійний господарюючий суб’єкт, являє собою: а) виробничу систему, що відокремилася в результаті суспільного поділу праці і здатна самостійно чи у зв’язку з іншими аналогічними системами задовольняти ті чи інші потреби потенційних споживачів; б) відкриту систему; в) складну систему, що складається з окремих елементів; г) усе перераховане вірне.
28. Процес забезпечення підприємства необхідними ресурсами, вихід підприємства на ринки факторів виробництва як споживача – це: а) підприємництво; б) вивчення ринку засобів виробництва; в) закупівлі; г) усі відповіді правильні.
29. Діяльність підприємства, спрямована на дослідження ринку продукції, що випускається, просування його на ринку і створення умов реалізації є: а) результатомдіяльності підприємства; б) критеріємвибору організаційно-правової форми підприємства; в) специфічною рисою діяльності великих підприємств; г) збутом.
30. Які факторине здійснюють істотного впливу на зміст збуту, виробництва і закупівель: а) формавласності на майно підприємства; б) характер продукції, що виробляється; в) розмір виробничоїдіяльності; г) усіперераховані фактори.
31. Необхідність державного регулювання ринкового механізму зумовлена тим, що він: а) дає підприємству максимальну волю підприємницької діяльності; б) не забезпечує виробництва соціально-необхідних товарів за низькими цінами; в) стимулюєрозвиток малого бізнесу.
32. Визначені законом вимоги до діяльності підприємства, обов'язковідля виконання всіма підприємствами, реалізуються через такі форми: а) централізованогоуправління підприємством; б) прямого державного регулювання діяльності підприємства; в) непрямого державного регулювання діяльності підприємства.
33. Яка з перерахованих форм державного регулювання не належить до форм прямого впливу? а) стимулювання розвитку малих підприємств шляхом надання пільг під час оподаткування, одержання державних кредитів, створення фондів сприяння розвитку малих підприємств; б) антимонопольний контроль за діяльністю підприємств; в) державний контроль за якістю продукції; г) державнерегулювання правил продажу окремих видів товарів, умов і термінів збереження і реалізації, маркірування, обміну та інше.
34. До форм непрямого державного регулювання діяльності підприємств належить: а) забезпечення реальної рівноправності під час найму на роботу та оплати праці незалежно від статі, релігії, місця проживання; б) регламентація порядку і вимоги розрахунків зі споживачами; в) регулювання експортно-імпортних і бартерних операцій підприємств; г) антимонопольний контроль за діяльністю підприємств.
|