Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Токсоплазма.





 

1. У людини діагностовано протозойне захворювання, при якому вражається головний мозок і спостерігається втрата зору. При аналізі крові виявлено одноклітинні організми напівмісячної форми із загостреним кінцем. Який паразит є збудником цього захворювання?

A. Токсоплазма

B. Лейшманія

C. Трихомонада

D. Лямблія

E. Амеба

2. У медико-генетичну консультацію звернулося подружжя, в якого народилася дитина з багатьма вадами розвитку (мікроцефалія, ідіотія тощо). Жінка під час вагітності хворіла, але мутагенів і тератогенів не вживала. Каріотип батьків і дитини в нормі. Як з’ясував лікар, родина тримає котів. На який протозооз жінка хворіла під час вагітності?

A. Балантидіаз

B. Амебна дизентерія

C. Токсоплазмоз

D. Вісцеральний лейшманіоз

E. Урогенітальний трихомоноз

3. У жінки народилася мертва дитина з багатьма природженими вадами розвитку. Яке протозойне захворювання могло спричинити внутрішньоутробну загибель плоду в цій ситуації?

A. Амебіаз

B. Токсоплазмоз

C. Трихомоноз

D. Балантидіаз

E. Лямбліоз

4. У хворого з підозрою на протозойне захворювання досліджено пунктат лімфатичного вузла. В препаратах, забарвлених за Романовським-Гімзою, виявлено тільця напівмісячної форми із загостреним кінцем, блакитною цитоплазмою і ядром червоного кольору. Які найпростіші виявлено в мазках цього хворого?

A. Дерматотропні лейшманії

B. Трипаносоми

C. Малярійні плазмодії

D. Токсоплазми

E. Вісцеротропні лейшманії

5. У жінки народилася хвора на токсоплазмоз дитина. Породілля вважає, що заразилася токсоплазмами від подруги, яка нещодавно також народила хвору дитину. Який механізм зараження людини на токсоплазмоз є неможливим в цій ситуації?

A. Споживання немитих овочів і фруктів

B. Пиття води, зараженої ооцитами

C. Контакт із кішками

D. Вживання напівсирого м’яса

зараженої свійської тварини

E. Контакт із хворою людиною

6. Відомо, що деякі найпростіші можуть проникати від вагітної через плаценту до майбутньої дитини. Збудники якого захворювання можуть передаватися таким чином?

A. Трихомоноз

B. Амебіаз

C. Лямбліоз

D. Токсоплазмоз

E. Лейшманіоз

7. Часто в хворих при синдромі набутого імунодефіциту зустрічаються інші захворювання. Яке захворювання є асоційованим із цією хворобою?

A. Урогенітальний трихомоноз

B. Амебіаз

C. Малярія

D. Гострий токсоплазмоз

E. Кишковий трихомоноз

8. У жіночій консультації обстежено жінку, в якої було декілька спонтанних абортів. На підставі даних опитування, клінічного й епідеміологічного обстеження було запідозрено хронічну стадію набутого токсоплазмозу. Яке лабораторне дослідження найбільш ефективне для підтвердження чи спростування цього діагнозу?

A. Мікроскопія мазка крові

B. Серологічні реакції

C. Мікроскопія піхвового мазка

D. Шкірно-алергічна проба

E. Мікроскопія мазка фекалій

9. Пацієнту встановлено попередній діагноз “Набутий токсоплазмоз, гостра стадія”. Який біологічний матеріал потрібно дослідити для діагностики цього захворювання?

A. Фекалії

B. Кров

C. Сечу

D. Дуоденальний вміст

E. Харкотиння

 

Плоскі черви. Сисуни.

 

1. У пацієнта, який приїхав із Африки, з’явилася кров у сечі. При мікроскопії осаду сечі виявлено яйця овальної форми, жовтого кольору, зі шпичкою на одному з полюсів. Якому гельмінту належать ці яйця?

A. Шистосома

B. Клонорх

C. Парагонім

D. Фасціола

E. Опісторх

2. До лікарні потрапив хворий із Східного Сибіру зі скаргою на біль у печінці. У фекаліях виявлено яйця розміром до 30 мкм, які за формою нагадують огіркове насіння. Який попередній діагноз можна поставити цьому пацієнту?

A. Опісторхоз

B. Гіменолепідоз

C. Дікроцеліоз

D. Теніаринхоз

E. Парагонімоз

3. До лікаря звернувся чоловік 35-ти років зі скаргою на біль у ділянці печінки. З’ясовано, що він полюбляє вживати недосмажену рибу. У фекаліях виявлено дрібненькі яйця коричневого кольору, овальної форми, з кришечкою. Який гельмінтоз найбільш імовірний у цього пацієнта?

A. Опісторхоз

B. Парагонімоз

C. Фасціольоз

D. Шистосомоз

E. Дікроцеліоз

4. У хворого, який приїхав із Далекого Сходу та вживав у їжу крабів, спостерігається сильний кашель, виділення кров’янистого харкотиння, в якому лабораторно було виявлено золотисто-брунатного кольору яйця з кришечкою на одному з полюсів. Яке захворювання можливе в цього хворого?

A. Парагонімоз

B. Фасціольоз

C. Шистосомоз

D. Опісторхоз

E. Дікроцеліоз

5. Чоловік, який проживає поблизу ставка та поливає городину водою з нього, часто вживає свіжі огірки, зірвані безпосередньо з грядки. Які личинки і якого гельмінта він може при цьому випадково проковтнути?

A. Адолескарії фасціоли

B. Метацеркарії парагоніма

C. Метацеркарії дікроцелія

D. Метацеркарії опісторха

E. Церкарії шистосоми

6. Для якого гельмінтозу характерна природна осередковість, пов’язана зі споживанням населенням річкової риби?

A. Фасціольоз

B. Опісторхоз

C. Дікроцеліоз

D. Парагонімоз

E. Шистосомоз

7. Рибалка наловив рибу з річки, трошки підсмажив її на вогнищі та з’їв майже напівсирою. Через кілька тижнів у нього з’явилися ознаки ураження печінки та підшлункової залози. Лабораторний аналіз фекалій виявив наявність дрібненьких яєць гельмінтів. На який трематодоз найімовірніше за все заразився цей рибалка?

A. Опісторхоз

B. Дікроцеліоз

C. Шистосомоз

D. Фасціольоз

E. Парагонімоз

8. При розтині трупа в печінці виявлено понад 200 дрібних гельмінтів розміром 4-13 мм, які мають на передньому кінці тіла дві присоски, а на задній частині – два розеткоподібних сім’яники. Який патологоанатомічний діагноз поставить лікар у цій ситуації?

A. Фасціольоз

B. Опісторхоз

C. Парагонімоз

D. Дікроцеліоз

E. Шистосомоз

9. До лікаря звернувся чоловік зі скаргами на біль у грудях, підвищення температури, загальну слабкість, задишку та виділення харкотиння при кашлі. При опитуванні з’ясовано, що він любить споживати раків, крабів і креветок. Який попередній діагноз можна запідозрити?

A. Фасціольоз

B. Парагонімоз

C. Опісторхоз

D. Клонорхоз

E. Дікроцеліоз

10. До приймального відділення інфекційної лікарні доставлено хворого зі скаргами на біль у правій половині живота. При огляді виявлено симптоми запалення жовчного міхура та жовчних протоків. При проведенні мікроскопічної діагностики встановлено лабораторний діагноз “Опісторхоз”. Який механізм зараження?

A. Пиття води зі стоячої

водойми

B. Купання у відкритій водоймі

C. Вживання немитих овочів

D. Вживання не проварених

ракоподібних

E. Вживання не просмаженої

риби

11. У хворого збільшена печінка, періодично спостерігаються приступи печінкових кольок, нудота, блювання та незначне підвищення температури. При трикратному мікроскопічному дослідженні фекалій виявлено овальні яйця яскраво-жовтого кольору з бугорком і кришечкою, розміром приблизно 140х70 мкм. Про яке захворювання йдеться?

A. Фасціольоз

B. Парагонімоз

C. Опісторхоз

D. Клонорхоз

E. Дікроцеліоз

12. До лікаря звернувся чоловік, кішка якого заражена опісторхами. Він хоче знати, чи не загрожує захворювання членам його родини. Лікар дав негативну відповідь, що базується на способі зараження людини. Як відбувається зараження людини на цю хворобу?

A. Через немиті овочі та фрукти

B. При контакті з кішкою

C. Через не просмажену свинину

D. Через не просмажену яловичину

E. Через не просмажену рибу

13. Фасціольоз діагностується в України досить-таки часто. Як на цю хворобу заражається людина?

А. При випадковому проковтуванні

мурашок із їжею

В. При питті води зі стоячої водойми

C. При вживані малосольної риби

D. При вживані далекосхідних раків

E. При вживані свинини

14. Відомо, що риба родини коропових (вобла, сазан, плотва) є проміжним хазяїном деяких сисунів. На який трематодоз може заразитися людина при вживанні недостатньо просмаженої цієї риби?

A. Фасціольоз

B. Парагонімоз

C. Опісторхоз

D. Шистосомоз

E. Дікроцеліоз

15. Мисливець літом, утамовуючи спрагу, напився сирої води зі ставка. На який трематодоз він може заразитися?

A. Опісторхоз

B. Фасціольоз

C. Парагонімоз

D. Дікроцеліоз

E. Клонорхоз

16. Туриста, який біля місяця перебував у одній із країн Східної Азії на відпочинку, було терміново госпіталізовано з підозрою на запалення легенів. При мікроскопічному дослідженні харкотиння та фекалій виявлено яйця легеневого сисуна. Під час вживання яких продуктів збудник цієї хвороби потрапив до організму хворого?

A. Некип’яченої води

B. Термічно необроблених раків

C. Термічно необробленої риби

D. Сирих овочів і фруктів

E. Термічно необробленої

свинини

 

Стьожкові черви.

Бичачий (неозброєний) і

свинячий (озброєний) ціп’яки.

 

1. При розтині трупа жінки в тканинах головного мозку виявлено цистицерки, причиною смерті встановлено цистицеркоз мозку. Який паразит спричинив це захворювання?

A. Taenia solium

B. Taeniarhynchus saginatus

C. Fasciola hepatica

D. Hymenolepis nana

E. Alveococcus multilocularis

2. У лікарню поступив чоловік 35-ти років, який утратив зір на праве око. З анамнезу стало відомо, що він часто вживав недостатньо просмажений шашлик. Після рентгенологічного дослідження та проведення імунологічних реакцій лікар установив діагноз: «Цистицеркоз». Який гельмінт є збудником цього захворювання?

A. Taenia solium

B. Taeniarhynchus saginarus

C. Diphyllobothrium latum

D. Trichinella spiralis

E. Trichocephalus trichiurus

3. Хворий протягом трьох років безрезультатно лікувався з приводу значного зниження кислотності шлункового соку. Його пригнічувало з’явлення на білизні рухливих утворів, які самостійно виповзали з анального отвору. Який найбільш імовірний діагноз у цій ситуації?

A. Гіменолепідоз

B. Теніаринхоз

C. Теніоз

D. Опісторхоз

E. Цистицеркоз

4. При дегельмінтизації хворого виділився гельмінт білого кольору завдовжки 2 м. Тіло гельмінта членисте, довжина члеників перевищує ширину. Виявлено маленьку голівку, на якій розташовано 4 присоски та віночок із гачків. Який це вид гельмінта?

A. Бичачий ціп’як

B. Свинячий ціп’як

C. Карликовий ціп’як

D. Стьожак широкий

E. Ехінокок

5. Хворий доставив у лікарню чотири членики невідомого йому гельмінта, які виявив випадково вранці на постільній білизні. Лікар-лаборант навіть не проводив дослідження цих члеників. Якому гельмінту належать ці членики?

A. Бичачий ціп’як

B. Свинячий ціп’як

C. Карликовий ціп’як

D. Стьожак широкий

E. Ехінокок

6. До лікарні доставлено хворого зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення, розлади травлення, блювоту, нестерпний головний біль, біль при надавлюванні на повіки, інколи – епілептичні напади. При опитуванні було з’ясовано, що він споживав куплену в приватних осіб свинину, котра не пройшла ветеринарного контролю. Яке захворювання можна передбачити в цього пацієнта?

A. Дифілоботріоз

B. Цистіцеркоз

C. Теніаринхоз

D. Ехінококоз

E. Альвеококоз

7. У фекаліях хворого з розладами травлення виявлено нерухливі зрілі членики гельмінта, матка яких має по 7-12 бічних відгалужень із кожного боку. Який це вид гельмінту?

A. Ціп’як неозброєний

B. Ехінокок

C. Ціп’як карликовий

D. Стьожак широкий

E. Ціп’як озброєний

8. Хвора звернулася до лікаря зі скаргами на з’явлення в фекаліях білих плоских рухливих утворів, які за зовнішнім виглядом нагадують локшину. При лабораторному обстеженні виявлено членики з такими особливостями: довгі, вузькі, з розміщеним поздовжньо каналом матки, яка має по 17-35 бічних відгалужень із кожного боку. Який вид гельмінту паразитує в цієї жінки?

A. Taenia solium

B. Taeniarhynchus saginatus

C. Fasciola hepatica

D. Diphyllobothrium latum

E. Alveococcus multilocularis

9. У мусульманки при проведенні мікроскопічного дослідження періанального соскобу виявлено онкосфери теніїд. Вона часто пробує сирий яловичий фарш, свинину ніколи в житті не вживала. Діагноз якого цестодозу поставить лікар-лаборант цій жінці?

A. Ехінококоз

B. Гіменолепідоз

C. Теніаринхоз

D. Дифілоботріоз

E. Теніоз

 

Карликовий ціп’як, ехінокок,

альвеокок, стьожак широкий.

 

1. До лікаря звернулася хвора 34-х років зі скаргами на розлади травлення та біль у животі. При обстеженні виявлено різке зниження вмісту гемоглобіну в крові. З анамнезу з’ясовано, що, проживаючи на Далекому Сході, вона часто вживала мало просолену риб’ячу ікру. Аналогічний стан відмічено в деяких родичів, які проживають із нею. Яке захворювання найбільш імовірне в цієї жінки?

A. Теніоз

B. Дифілоботріоз

C. Трихінельоз

D. Аскаридоз

E. Ехінококоз

2. Під час проведення хірургічного втручання в печінці хворого виявлено дрібні пухирці маленьких розмірів із незначною кількістю рідини, які щільно прилягають один до одного. Який гельмінтоз виявився в цього хворого?

A. Опісторхоз

B. Альвеококоз

C. Клонорхоз

D. Дікроцеліоз

E. Фасціольоз

3. У м’язах тулубового відділу річкового окуня виявлено червоподібні личинки білуватого кольору, які мають на передньому розширеному кінці тіла дві видовжені складки; тіло личинок членисте, завдовжки 6 мм. На який цестодоз може захворіти людина, споживши цю рибу?

A. Гіменолепідоз

B. Теніаринхоз

C. Дифілоботріоз

D. Теніоз

E. Ехінококоз

4. Відомо, що риба є проміжним хазяїном для деяких гельмінтів. На який цестодоз може захворіти людина, споживаючи цю недостатньо термічно оброблену чи просолену рибу?

A. Ехінококоз

B. Гіменолепідоз

C. Теніаринхоз

D. Теніоз

E. Дифілоботріоз

5. До районного терапевта звернулася домогосподарка зі скаргами на ниючий біль у правому підребер’ї, що віддає в праву лопатку та поперек. При опитуванні жінки з’ясовано, що вона сама, а також її родина займається тваринництвом. Після клінічного обстеження лікар поставив попередній діагноз “Ехінококоз”, який підтвердився при оперативному втручанні. Від яких тварин могла заразитися жінка найбільш ймовірно?

A. Свиней

B. Собак

C. Кроликів

D. Кішок

E. Корів

6. Родина, яка проживає в сільській місцевості в приватному будинку, має декількох собак. На який цестодоз можуть заразитися діти, граючи з цими тваринами?

A. Альвеококоз

B. Ехінококоз

C. Дифілоботріоз

D. Гіменолепідоз

E. Теніоз

7. При мікроскопічному дослідженні фекалій, які одержано після дегельмінтизації, виявлено вкриті слизом фрагменти членистого тіла, завдовжки приблизно 1,5-2,0 см і завширшки приблизно 0,5-0,6 см; ширина члеників перевищує довжину. Про яке захворювання йдеться?

A. Гіменолепідоз

B. Теніаринхоз

C. Дифілоботріоз

D. Теніоз

E. Цистіцеркоз







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 1407. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Травматическая окклюзия и ее клинические признаки При пародонтите и парадонтозе резистентность тканей пародонта падает...

Подкожное введение сывороток по методу Безредки. С целью предупреждения развития анафилактического шока и других аллергических реак­ций при введении иммунных сывороток используют метод Безредки для определения реакции больного на введение сыворотки...

Принципы и методы управления в таможенных органах Под принципами управления понимаются идеи, правила, основные положения и нормы поведения, которыми руководствуются общие, частные и организационно-технологические принципы...

Лечебно-охранительный режим, его элементы и значение.   Терапевтическое воздействие на пациента подразумевает не только использование всех видов лечения, но и применение лечебно-охранительного режима – соблюдение условий поведения, способствующих выздоровлению...

Тема: Кинематика поступательного и вращательного движения. 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью, проекция которой изменяется со временем 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью...

Условия приобретения статуса индивидуального предпринимателя. В соответствии с п. 1 ст. 23 ГК РФ гражданин вправе заниматься предпринимательской деятельностью без образования юридического лица с момента государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Каковы же условия такой регистрации и...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия