Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Основні теоретично-розрахункові положення теми.
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Акцизний податок –це непрямий податок на високорентабельні та монопольні товари, що включається до ціни цих товарів і сплачується в кінцевому підсумку покупцем, а не виробником товарів.

Перелік підакцизних товарів наведено на рис.1.

 

 

Рис.1 Перелік підакцизних товарів

 

Об’єктами оподаткування акцизним податком є операції з:

- реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);

- реалізації (передачі) підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, здійснення внесків до статутного капіталу, а також своїм працівникам;

- ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України;

- реалізації конфіскованих підакцизних товарів (продукції), підакцизних товарів (продукції), визнаних безхазяйними, підакцизних товарів (продукції), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та підакцизних товарів (продукції), що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходять у власність держави

 

Особливістю акцизного податку є відсутність базової ставки. Ставки встановлюються для конкретних видів підакцизних товарів у твердому значенні або у відсотках до обороту. Види ставок акцизного податку наведено на рис.2.

Рис.2. Види ставок акцизного податку.

 

Розрахунок суми акцизного податку із застосуванням специфічних ставок у гривнях здійснюється за такою формулою:

Са = Н х А,

де Са - сума акцизного податку;

Н - кількісна або фізична характеристика товару в натуральному вираженні;

А - ставка акцизного податку.

 

У разі встановлення ставок акцизного податку в іноземній
валюті
- за формулою:

Са = Н х А х Кв,

де Кв - валютний (обмінний) курс Національного банку України, що діє на дату подання митної декларації.

 

Розрахунок акцизного податку із застосуванням адвалорних ставок здійснюється за такою формулою:Са = В х А,де: В - вартість реалізованого товару (продукції), виробленого на мит­ній території України або вартість ввезених товарів на митну територію України за максимально роздрібними цінами вироб­ника (імпортера) без ПДВ, але з урахуванням акцизного податку; А - адвалорна ставка акцизного податку.

Вартість товарів (продукції) за встановленими максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію) без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного податку розраховується за формулою:

В = (МРЦ - ПДВ) х К,

де: МРЦ - максимальна роздрібна ціна;

ПДВ - сума податку на додану вартість у складі МРЦ;

К - кількість товару в одиницях виміру, на які встановлено максимальну роздрібну ціну

Якщо ставка акцизного податку встановлена у відсотках до митної вартості, сума акцизного податку розраховується за наступною формулою:Са = (Мв + Свм) х А,деМв– митна вартість товару; Свм– сума ввізного мита, А– адвалорна ставка акцизного податку.

У разі якщо одночасно встановлено адвалорні та специфічні ставки акцизного податку, сума акцизного податку обчислюється шляхом додавання сум, обчислених окремо за кожною ставкою.

На спирт етиловий та інші спиртові дистиляти року встановлено такі ставки акцизного податку (витяг зі ст.215.3 Податкового кодексу станом на 01.09.2014 року наведено в таблиці 1.)

 

Таблиця 1Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 371. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия