Створення простого архіву
Þ Виділіть усі файли, для яких будете створювати архів. Þ Клацніть на кнопці „Добавить” на Панелі інструментів, або виконайте команду „Добавить файлфы в архив” із підменю „Команды”. Þ Розкриється вікно (рисунок 3), де можна задати параметри архівації.
Рисунок 3 – Вікно завдання параметрів архіву
Þ У полі „Имя архива” задайте ім’я архівного файла Простий.rar. Якщо клацнути на кнопці „Обзор...”, то у вікні, яке розкривається, можна задати ще і папку, де буде створено архівний файл. Поки що всі архівні файли будемо розміщати у Вашій папці. Þ У області „Формат архива” виберіть архів RAR. Þ У списку „Метод сжатия”, що випливає, вибрається метод архівації. Виберіть „Нормальный метод”. Наступний параметр – „Размер словаря”. Словник – це спеціальна область пам’яті, яка використовується алгоритмом стиснення. Він може приймати значення 64, 128, 256, 512, 1024, 2048, 4096 Кб. Великі значення цього параметра призводять до кращого, але більш повільного стиснення. Збільшення розміру словника підвищує ступінь стиснення, але потребує більше пам’яті і часу. При розархівації швидкість і вимоги до пам’яті від розміру словника не залежать. Якщо в комп’ютері всього 16 Мб оперативної пам’яті, то варто вибирати словник меншого розміру. Þ Виберіть розмір словника 256Кб. Þ У списку „Метод обновления”, що випадає, виберіть метод „Добавить с заменой файлов”. Цей метод завжди заміняє файли в архіві однойменними файлами, що додаються, і завжди додає файли, котрих ще нема в архіві. Про інші методи можете прочитати в довідці по WinRAR. Þ В області „Параметры архивации” встановіть прапорець „Добавить электронную подпись”. У архів додається інформація про автора, час останнього оновлення та ін.
На закладці „Резервные копии” в області „Параметры для резервного копирования” знаходяться такі прапорці: · „Очищать сменный носитель перед архивацией на него ” – перед створенням архіву, із диска призначення будуть видалені всі файли і папки. При використанні цього режиму Ви повинні бути впевнені, що на дисках не знаходиться потрібна інформаціяю · „Добавлять только с установленным атрибутом „Архивный” – в архів будуть додані тільки файли з встановленим атрибутом „Архівний”. · „Снимать атрибут „Архив” после архивации” – після успішної архівації у файлів буде знято атрибут „Архівний”. Þ Залиште ці прапорці включеними. Інші параметри вікна завдання параметрів архіву роздивимося пізніше при створенні інших видів архівів. Þ Поки не встановлюйте більше ніяких параметрів і клацніть на кнопці „ОК” для запуску процесу архівації. Після закінчення процесу архівації, у Робочій області вікна WinRAR з’явиться архівний файл Простий.rar. Параметри архівації, що WinRAR буде пропонувати за замовчуванням, можна встановити у вікні настроювань: Þ Розкрийте вікно настроювань параметрів WinRAR (підменю „Параметри” → команда „Установки...”). Þ Виберіть вкладку „Архивация”, в полі „Профілі архівації” вибираємо „Создать по умолчанию...”. Як бачите, вміст цієї вкладки настроювань архівації за умовчанням майже цілком збігається з вікном завдання параметрів архіву. Þ Закрийте вікно настроювань параметрів.
|