Lisez, traduisez et reliez deux parties.
1. Salut [saly] – Привіт! Пока! 2. Bienvenue [bjɛ̃vεny] – Ласкаво просимо! 3. Bonjour [bɔ̃ju:r] – Доброго дня! 4. Bonsoir [bɔ̃swa:r] – Доброго вечора! 5. Bonne soirée [bɔnsware] – побажання гарно провести вечір 6. Bonne nuit [bɔnɥi] – На добраніч! 7. Au revoir [or(ə)vwa:r] – До побачення
Exercice 2 Signez les images données. a) b) c) d) e)
Особливості голосних і приголосних французької мови. У французькій мові є 15 голосних звуків які передаються 6-ма літерами: “ a”, “o”, “u”, “i”, “e”, “y”2 і 20 приголосних звуків. Приголосні звуки поділяються на шумні і сонанти. Шумних приголосних 12 і поділяються на дзвінкі і глухі:
Сонантів – 5. Всі сонанти дзвінкі і не мають паралельних глухих. Під час вимови шуму майже не чути: [ m], [n], [l], [r], [ɲ]. Напівприголосних (напівголосних) – 3: [w], [ɥ ], [j].
Голосні (les voyelles) 1. Голосні французької мови вимовляються з більшим напруженням ніж голосні української мови. Чітка вимова ненаголошених голосних французької мови важлива для смислового розрізнення слів близьких за звучанням:
2. Голосні французької мови можуть бути довгими і короткими, тоді як в українській мові голосні не розподіляються за довготою. Голосні подовжуються в наголошеному складі перед приголосним [r], [z], [v], [ӡ] і перед звукосполученням [vr]. page(f) [pa:ӡ] – сторінка base(f) [ba:z] – основа cave (f) [ka:v] –погріб (винний) gare (f) [ga:r] – вокзал livre (m) [li:vr] –книга Голосні літери [ɑ:], [ε:], [o:], які передаються літерами â, ê, ô і буквосполученням au, eau – являються історично довгими. fête(f) [fε:t] – свято pâte (f) [pa:t] –тісто côte(f) [ko:t] –ребро, берег haute [o:t] – високий 3. У французькій мові є 4 носових голосних звука, яких немає в українській мові: [ã], [ɛ̃], [ɔ], [œ]. Приголосні (les consonnes) Більшість приголосних звуків французької мови близькі за вимовою до приголосних української мови, хоч є певні відмінності. 1. Приголосні звуки французької мови ніколи не пом’якшуються: théâtre (m) [tea:tr] 2. Приголосні звуки французької мови вимовляються з певним напруженням і більш енергійно ніж приголосні української мови і ніколи не оглушуються тому, що це впливає на розрізнення значень слів:
|