В останньому (4-му) вікні натиснути кнопку Готово .
Діаграму можна пересунути мишею в будь-яке місце. Для зміни розміру діаграми необхідно натиснути на ній мишею і пересунути маркери розміру. Для зміни типу і параметрів побудованої діаграми слід натиснути на діаграмі правою клавішею миші. Контекстне меню, що з’явиться містить команди для зміни діаграми. Щоб видалити діаграму необхідно натиснути на ній мишею, щоб з’явилися маркери розміру, і натиснути клавішу Друкування таблиць Перед друкуванням таблиць необхідно установити параметри сторінки за допомогою команди Параметры страницы меню Файл. В укладці Страница (рис.8) установлюється орієнтація і розміри аркушу паперу, масштаб зображення і якість друкування. У рамці Ориентация установлюється орієнтація аркушу: книжная – вертикальне розташування аркушу паперу; альбомная – горизонтальне розташування.
Рис. 8 Якщо установлений прапорець Установить, то таблиця буде зображена при друкуванні в масштабі, зазначеному в полі праворуч (без зміни розміру аркушу на екрані). Якщо установлений прапорець разместить не более чем на, то таблиця або виділення буде зменшено так, щоб результат заповнював у точності визначену кількість сторінок, стр. в ширину і стр. в высоту. У полі Размер бумаги вибирається формат аркушу паперу, а в полі Качество печати – графічна спроможність принтера. Для установлення полів сторінки слід вибрати укладку Поля і в полях верхнее, нижнее, левое і правое потрібні значення полів. У полях верхнего колонтитула і нижнего колонтитула вибирається відстань від верхнього краю аркушу до верхнього колонтитулу і нижнього краю аркушу до нижнього колонтитулу відповідно. Для уведення колонтитулів використовується укладка Колонтитулы. Вміст колонтитулів або вибирається у прихованих переліках верхний колонтитул і нижний колонтитул, або уводиться після натискання кнопок Создать верхний колонтитул і Создать нижний колонтитул. Після установки усіх параметрів у вікні Параметры страницы необхідно натиснути кнопку ОК. Для перегляду таблиці перед друком слід вибрати пункт Предварительный просмотр у меню Файл або натиснути кнопку Для друкування таблиці необхідно в меню Файл вибрати команду Печать. У діалоговому вікні Печать (рис.9) у полі прихованого переліку Имя потрібно вибрати принтер, якщо можливо друкувати на декількох принтерах. У рамці Печатать,діалогового вікна Печать указуються сторінки, що будуть надруковані: все – усі сторінки; страницы – тільки сторінки, зазначені в полях «с» і «по». У рамці Вывести на печать зазначається об’єкт друкування: выделенный диапазон – друкувати тільки виділену ділянку; выделенные листы – друкувати виділені аркуші (для виділення 2-х і більше аркушів необхідно натискати мишею на їх ярлики при натиснутій клавіші Ctrl); всю книгу – друкування усієї робочої книги. У полі Число копий указується кількість копій. Щоб надрукувати цілком першу копію, потім другу й інші слід увімкнути прапорець разобрать по копиям. Щоб надрукувати одну копію активних аркушів досить натиснути кнопку
Рис. 9
За результатами роботи оформити звіт, який повинен містити: 1. Титульний лист; 2. Тему и мету практичної роботи; 3. Завдання; 4. Результати виконання завдання; 5. Висновки. 6. Список використаних джерел. 7. Зберегти звіт у власну папку з ім’ям „Прізвище_15.doc”. 8. Підготуватися до захисту роботи у викладача.
|