Завдання до модульного контролю № 2
З дисципліни «Міжнародне приватне право» для студентів ІІІ курсу ВАРІАНТ 1 Завдання 1. Теоретичне питання: Як визначається право країни, що підлягає застосуванню до зовнішньоторговельного контракту? Завдання 2. Тестові завдання. 1. Сутність процесу уніфікації полягає: а) в створенні норм, які є міжнародними за своїм характером; б) у наданні пріоритету застосування норм національного законодавства; в) у наданні пріоритету застосування норм іноземного законодавства.
2. Без необхідності одержання дозволу на роботу трудову діяльність на території України можуть здійснювати: а) запрошені іноземні викладачі; б) іноземні військовослужбовці; в) іноземні релігійні місіонери; г) іноземні інженери, що володіють високою кваліфікацією.
3. Судове доручення – це: а) запит, адресований сторонам, з вимогою надати інформацію про наявність іноземного права; б) запит, адресований експертові, із проханням про проведення експертизи; в) запит, адресований судам іноземної держави, із проханням про впровадження процесуальних дій.
4. У випадку, якщо одна зі сторін не призначає арбітра, ці функції виконуються: а) іншою стороною; б) Президентом ТПП; в) державним господарським судом; г) міжнародним комерційним арбітражним судом. 5. Відповідно до Віденської конвенції 1980 р. ризик за товар переходить на покупця в момент: а) перетинання товаром кордону; б) передачі товару перевізникові; в) передачі товару покупцеві; г) оплати товару.
6. Дозвіл на роботу іноземному громадянинові не видається, якщо він: а) виступає за насильницьку зміну основ конституційного ладу; б) не знає українську мову; в) не має диплома про середню освіту; г) приїхав з держави, з якою в України відсутні дипломатичні відносини.
7. Український господарський суд має право прийняти до розгляду спір за участю іноземної особи, якщо: а) суперечка виникла з договору, по якому виконання повинне мати місце або мало місце на території України; б) суперечка виникла з договору, укладеного на території України; в) суперечка виникла з договору, у якому український суб'єкт права є продавцем; г) суперечка виникла з договору, у якому відповідач у справі має місце проживання в Україні. 8. При тлумаченні Віденської конвенції 1980 р. слід враховувати необхідність: а) досягнення рішення, найбільш наближеного до рішення, що запропоноване національним цивільним законодавством; б) забезпечення балансу інтересів сторін; в) сприяння досягненню однаковості в її застосуванні.
9. Без необхідності одержання дозволу на роботу трудову діяльність можуть здійснювати: а) журналісти; б) релігійні проповідники; в) спортсмени українських спортивних клубів; г) льотний склад цивільної авіації.
10. У випадку заперечування компетенції міжнародного комерційного арбітражного суду дане питання вирішується: а) сторонами; б) Президентом ТПП; в) державним арбітражним судом; г) міжнародним комерційним арбітражним судом. 11. Закон постійного місця проживання використовується для визначення дієздатності: а) громадян України; б) іноземних громадян; в) осіб без громадянства. 12. Консульський шлюб – це: а) шлюб, укладений між консулом Римської імперії й жінкою із плебейського роду; б) шлюб, укладений співробітником консульської установи; в) шлюб, укладений у консульстві.
13. У сфері приватного права регулюються відносини між: а) фізичними особами; б) юридичними особами та державою; в) фізичними та юридичними особами.
14. Закон України «Про міжнародне приватне право» закріплює, що зміст правочину може регулюватися: а) правом, яке обрано сторонами; б) правом держави суду; в) правом держави місця вчинення правочину.
15. «Конституцією» міжнародного торговельного права вважається: а) Конвенція про договори міжнародної купівлі-продажу товарів 1980 р.; б) Гаазька конвенція 1955 р. про право, застосовне до міжнародної купівлі-продажу товарів; в) Гаазька конвенція 1964 р. про уніфікований закон щодо укладення договорів міжнародної купівлі-продажу товарів.
|