Додаток 1. Щоб залучити дітей до здорового способу життя, я пропоную проводити наступні заходи:
Щоб залучити дітей до здорового способу життя, я пропоную проводити наступні заходи: · організувати у школі якнайбільше клубів за інтересами, щоб відволікти дітей від «вулиці»; o · влаштовувати спортивні змагання між класами (футбольні / волейбольні матчі, танцювальні програми, тощо.) · для тих, хто не може брати участь у змаганнях, можна влаштовувати показові виступи (футбольні / волейбольні матчі, танцювальні програми і т.д.); · влаштовувати класні заходи, що показують важливість ведення здорового способу життя; · на літніх канікулах влаштовувати загальношкільні ранкові пробіжки (добровільні); мотивувати учнів брати участь в них; · Різноманітні форми уроків з акцентом на формування здорового способу життя; · Для молодших класів, влаштовувати конкурс малюнків про шкоду куріння / алкоголю / наркотиків; · Робити стінгазети, бойові листки; · Консультації медпрацівників і психолога; · Проводити семінари/тренінги про шкідливість алкоголю / наркотиків / куріння і інших шкідливих звичок (з наочним матеріалом); (додаток2) Додаток 2
1. Індивідуальний процес якісних і кількісних змін в організмі. (Розвиток) 2. Хворобливий стан організму, спричинений надлишковою масою тіла. (Ожиріння) 3. Шкідлива звичка, що негативно впливає на розвиток підлітка. (Куріння) 4. Стан непорозуміння між підлітками та дорослими. (Конфлікт) 5. Корисні речовини, що сприяють росту та зміцненню здоров’я. (Вітаміни) 6. Збільшення довжини тіла. (Ріст)
1. Ситуація, коли існує реальна загроза комусь або чомусь. (Небезпека) 2. Кримінальне порушення закону. (Злочин) 3. Хвороблива залежність людини від уживання міцних напоїв. (Алкоголізм) 4. Уживання нікотинових виробів. (Куріння) 5. Люди, яких утримують терористи. (Заручники) 6. Речовини, які швидко руйнують психіку. (Наркотики) 7. Наслідок надмірного вживання алкоголю. (Отруєння) Додаток 3 Соціальні та психологічні характеристики алкоголіка: 1) Любить себе, в якості компенсації своєї неповноцінності дивним чином очікує підвищеної поваги від оточуючих. 2) Як вияв «любові до себе і самоповаги» - притаманне вигадливе прагнення пити дорогі спиртні напої. 3) Схильний нехтувати інтересами інших, необов'язковий. 4) придушене моральні почуття - почуття обов'язку, справедливості, пристойності і інш. 5) Ослаблені соціальні зв'язки і родинні почуття. 6) Пригнічений вольовий комплекс. 7) Знижена здатність до перспективного мислення. 8) Властива неохайність у побуті та в одязі. 9) Хоча найчастіше повільно, але неминуче, відбувається звуження кругозору, ослаблення інтелекту, зниження професіоналізму, зниження інтересу до життя - відхід у свої алкогольно-фізіологічні переживання.
|