Классическая формула вероятности
(принцип дії двигуна)
Якщо прямолінійний провід довжиною l, який розміщений у однорідному магнітному полі перпендикулярно вектору магнітної індукції В, приєднати до джерела живлення з постійною ЕРС і внутрішнім опором R0 (рис.14.2), то по проводу почне протікати струм. На провід зі струмом у магнітному полі діє електромагнітна сила:
Напрямок цієї сили визначається за правилом лівої руки. Під дією цієї сили провід рухається з швидкістю υ, тому в ньому індукується ЕРС, яка направлена назустріч струму (за правилом правої руки). Значення зустрічної ЕРС буде:
Якщо враховувати опір проводу й використати ІІ закон Кірхгофа:
Так як напруга на затискачах джерела:
Якщо помножити отримане рівняння на струм, визначимо електричну потужність:
тобто, де - механічна потужність, Вт - потужність теплових втрат у проводі згідно закону Джоуля – Ленца, Вт Рисунок 24.2. - Принцип дії двигуна
Висновок: при русі в магнітному полі проводу зі струмом під дією сил цього поля відбувається перетворення електричної енергії в механічну і теплову.
Список літератури
Классическая формула вероятности Пусть событию А благоприятствуют Событие В называется достоверным, если число благоприятных для В исходов равно общему числу исходов для данного опыта. Событие С называется невозможным, если в рамках данного опыта для события С нет благоприятных исходов. Так как число благоприятных исходов не может превышать общее число исходов, то вероятность любого случайного события А удовлетворяет неравенству
|