Типи презентацій
Торгові презентації використовуються торговими агентами під час укладання угоди. Вони дають змогу за короткий час подати всю інформацію про товар, значно заощадивши час. Такі прпезентації дають змогу роз’яснити основні положення і переваги, які здобуває покупець. У торгових презентаціях можуть використовуватись всі види презентацій. Маркетингові презентації використовуються при підготовці умов для майбутніх торгових презентацій. Їх застосовують для широкої аудиторії (проводяться на виставках-ярмарках або в офісі покупця), для навчання агентів з продажу. У маркетингових презентаціях можуть використовуватись всі види презентацій. Навчальні презентації призначені для допомоги викладачу забезпечити зручне і наочне подання навчального матеріалу. Навчальні презентації поділяються на такі види:
У навчальних презентаціях можуть використовуватись всі види презентацій. Корпоративні презентації призначені для доведення інформації до акціонерів корпорації. Корпоративні об’єднання використовують також глобальну мережу Internet, що дає змогу дістати доступ до гіпертекстової гіпермедійної системми World Wide Web (WWW). Корпоративні презентації поділяються на такі типи:
Структура презентації. Традиційний варіант передбачає наявність двох основних частин: інформаціно-змістової і розважальної. Виключенням є презентації, побудовані за принципом вистави або перфомансу. Вони вимагають окремої творчої розробки. Структурно-інформаційна частина традиційної презентації можу бути побудована за такою схемою: 1. Відкриваюча частина, або вступ; 2. Розділ 1; 3. Демонстрація (або інша аудіовізуальна вставка); 4. Розділ 2; 5. Демонстрація (або інша аудіовізуальна вставка); 6. Розділ 3; 7. Демонстрація (або інша аудіовізуальна вставка); 8. Висновок. Як видимий, вміст матеріалу розбивається на декілька розділів, дробиться на декілька пролем. Кожна має бути представлена максимально переконливо і зрозуміло, підношення вмісту не повинне стомлювати. Слід пам’ятати, проводячи презентацію: o Зазвичай люди запам’ятовують не більше 10% вмісту, що викладається на презентації. Максимально вдається добитися 50% запам’ятовувань. Тому треба прагнути використовувати максимум виразних засобів для закріплення пропонованої інформації. o Презентація – це перш за все комунікація. Піклуватися про її ефективність, різноманіття – означає забезпечити успіх.
Завдання 17. Укладіть конспект: Ø «Наукова презентація». Завдання 18. Ознайомтесь із зразками слайдів різних презентацій. Визначіть плюси і мінуси такої подачі матеріалу.
Завдання 19. Підготуйте текст повідомлення і презентацію своєї курсової роботи. Завдання 20. Ознайомтесь із таблицею (1) і схемами (1, 2) і підготуйте повідомлення про: а) роди і види публічної мови; б) етапи підготовки і виголошення промови; в) структуру професійної публічної промови. 1
Схема 1.
Схема 2.
Завдання 21. Підготуйте виступ на одну із запропонованих тем: «Що таке хороший смак», «Що таке вихованість». Завдання 22. Прочитайте текст і скажіть, чи погоджуєтесь ви з його змістом. Поясніть, які шляхи формування оратора сьогодні ви бачите. Чи можна стати хорошим оратором? Одні вважають, що лише природні дані можуть зробити людину оратором, інші стверджують, що якості хорошого оратора набуваються, розвиваються, виховуються. Ця суперечка не нова. Вона ведеться протягом усієї історії ораторського мистецтва. Ще багато тисячоліть тому знаменитий оратор Давнього Риму, видатний теоретик ораторського мистецтва Марк Тулій Цицерон промовив фразу, яка стала крилатою і дійшла до наших днів: «Поетами народжуються, ораторами стають». Великий римлянин був упевнений, що з поетичним талантом людина народжується, а оратором може стати лише той, хто хоче ним стати, хто прагне цього, хто багато працює над собою. Звичайно, природні дані допомагають людині досягти кращих результатів, але самі по собі вони не є запорукою успіху (З журн.). Завдання 23. Підготуйте презентацію професії, яку опановуєте в університеті. Скористайтеся навідними питаннями. Чим приваблює обрана професія? Що вам відомо про цей фах? (Історичний екскурс). Наскільки ваша спеціальність важлива, актуальна сьогодні, перспективна? Які ділові, моральні якості допоможуть вам у професійній діяльності? Ким ви бачите себе у майбутньому?
Завдання 24. Дайте відповіді на запитання: 1) Що таке риторика: наука чи мистецтво? 2) Яку роль відіграє риторика у сучасному світі? 3) Які типи класифікації публічних виступів вам відомі? 4) Що таке аргумент, доказ, доведення в публічному мовленні? 5) Що таке доповідь? З яких частин вона складається?
|