Студопедия — Запірне та регулююче обладнання, прилади та інші технічні вироби
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Запірне та регулююче обладнання, прилади та інші технічні вироби


11.31 При виборі запірної арматури враховують умови її експлуатації за тиском газу згідно з даними, наведеними у таблиці 31.

 

 

Таблиця 31

 

Тип арматури Область застосування
Крани конусні натяжні Зовнішні надземні та внутрішні газопроводи низького тиску, у т.ч. парової фази ЗВГ  
Крани конусні сальникові Зовнішні та внутрішні газопроводи, у т.ч. парової фази ЗВГ тиском до 0, 6 МПа включно
Крани поліетиленові Зовнішні підземні поліетиленові газопроводи тиском до 0, 6 МПа включно
Крани кульові Зовнішні та внутрішні газопроводи природного газу, а також парової та рідкої фази ЗВГ тиском до 1, 6 МПа включно
Засувки Зовнішні та внутрішні газопроводи природного газу, а також парової та рідкої фаз ЗВГ тиском до 1, 6 MПaвключно  
Клапани (вентилі) Зовнішні та внутрішні газопроводи природного газу, а також парової та рідкої фаз ЗВГ тиском до 1, 6 МПа включно
     

11.32 Вибір матеріалу запірної арматури, яка установлюється на зовнішніх газопроводах та на внутрішніх газопроводах в неопалювальних приміщеннях, рекомендується приймати з врахуванням робочого тиску згідно з таблицею 32.

Таблиця 32

 

Матеріал Тиск газу, МПа Умовний прохід, mm
  включно
Сірий чавун до 0, 6 без обмежень
Ковкий чавун ДО 1, 6 без обмежень
Вуглецева сталь ДО 1, 6 без обмежень
Сплави на основі міді до 1, 6 без обмежень

Дня ЗВГ запірна арматура із сірого чавуну допускається до застосування тільки на газопроводах парової фази низького тиску.

11.33 Запірна арматура повинна бути герметичною по відношенню до зовнішнього середовища.

11.34 Вибір умовного тиску (Ру) та робочого тиску (Рр) запірної арматури в залежності від робочого тиску в газопроводі здійснюється згідно з таблицею 33.

 

 

Таблиця 33

 

Закінчення таблиці 33

 

Робочий тиск у газопроводі, МПа Умовний тиск (Py) запірної арматури, за ГОСТ 356, не меншеМПа,
Газопроводи рідкої фази ЗВГ 1, 6
Газопроводи обв'язки надземних резервуарів зберігання ЗВГ та засобів транспортування ЗВГ (залізничні і автомобільні цистерни) 2, 5

11.35 Запірну та захисну арматуру, яка установлюється на газопроводах та резервуарах рідкої та парової фаз, слід приймати виготовлену із сталі на тиск 1, 6 МПа.

В системах газопостачання, ЗВГ запірна арматура із сірого чавуну допускається до застосування тільки на газопроводах парової фази низького тиску.

11.36 Запірна арматура згідно з ГОСТ 4666 повинна мати маркування на корпусі та розпізнавальне забарвлення. Маркування повинне містити товарний знак заводу-виготовлювача, умовний або робочий тиск, умовний прохід та покажчик напряму потоку, якщо це необхідно. Забарвлення корпусу та кришки запірної арматури повинно відповідати таблиці 34.

Таблиця 34

 

Матеріал корпусу Колір забарвлення
Сірий та ковкий чавун Чорний
Сталь вуглецева Сірий
Сталь корозійностійка (неіржавіюча) Блакитний
Сталь легована Синій
Кольорові метали Не фарбуються

11.37 Вентилі, крани, засувки та затвори поворотні, що передбачаються для систем газопостачання як запірна арматура (вимикаючі пристрої), повинні бути призначені для вуглеводневих газів. Герметичність затворів повинна відповідати І класу за ГОСТ 9544.

Допускається застосовувати для систем газопостачання запірну арматуру загального призначення за умови виконання додаткових робіт з притирання та випробування затвору арматури на герметичність І класу згідно з ГОСТ 9544.


Точність спрацьовування ЗЗК повинна складати ± 5 % заданих розмірів контрольованого тиску для ЗЗК, які установлюються у ГРП та ± 10 % для ЗЗК у шафових ГРП, ГРУ та комбінованих регуляторах.

Таблиця 36

 

Параметр Значення параметра
Прохід умовний, mm Згідно паспортів
Тиск на вході (робочий), МПа 0, 05; 0, 30; 0, 60; 1, 20; 1, 60
Діапазон спрацьовування при підвищенні тиску, МПа 0, 002... 0, 750
Діапазон спрацьовування при зниженні тиску, МПа 0, 0003... 0, 0300

11.42 Основні параметри 3CK, встановлюваних в ГРП (ГРУ) та на резервуарах ЗВГ, наведені в таблиці 37.

Таблиця 37

 

Параметр Значення параметра
Прохід умовний, mm Згідно паспортів
Тиск перед клапаном (робочий), МПа 0, 001; 0, 300; 0, 600; 1, 000; 2, 000
Діапазон спрацьовування, МПа Від 0, 001 до 2, 000

11.43 3CK повинні забезпечувати відкриття при перевищенні встановленого максимального робочого тиску не більш ніж на 25 %,

Тиск, при якому відбувається повне закриття клапану, установлюється відповідним стандартом або технічними умовами на виготовлення клапанів.

Пружинні 3CKповинні мати пристрій для їхнього примусового відкриття.

На газопроводах низького тиску допускається установка 3CKбез пристрою для примусового відкриття.

11.44 Основні параметри фільтрів, які установлюються у ГРП (ГРУ) для захисту регулюючих та захисних пристроїв від засмічення механічними домішками, повинні відповідати даним, наведеним у таблиці 38.

При використанні запірної арматури, призначеної для рідких та газоподібних нафтопродуктів, попутного нафтового газу, а також для аміаку, пари та води, ущільнювальні матеріали затвору та роз'ємІв корпусу повинні бути стійкими до транспортованого газу.

Електрообладнання приводів та інших елементів трубопровідної арматури за вимогами вибухобезпеки слід приймати згідно з вимогами ПУЕ.

Крани та поворотні затвори повинні мати обмежувачі повороту та покажчики положення " відкрито-закрито", а засувки з невисувним шпінделем -покажчики ступеню відкриття.

11.38 Основні параметри регуляторів тиску газу, що застосовуються в системах газопостачання, повинні відповідати даним, наведеним у таблиці 35.

Таблиця 35

 

Параметр Значення параметра
Прохід умовний, mm Згідно паспортів
Тиск, МПа:  
на вході (робочий) 0, 050; 0, 300; 0, 600; 1, 200; 1, 600
на виході Від 0, 001 до 1, 200

11.39 Конструкція регуляторів тиску газу повинна відповідати ГОСТ 11881 (CT СЭВ 3048) та задовольняти таким вимогам:

- зона пропорційності не повинна перевищувати + 20 % верхньої межі настроювання вихідного тиску для комбінованих регуляторів та регуляторів балонних установок і ± 10 % для всіх інших регуляторів;

- зона нечутливості не повинна бути більше 2, 5 % верхньої межі настроювання вихідного тиску;

- постійна часу не повинна перевищувати 60 с.

11.40 Відносне перегулююче протікання газу через закриті клапани двохсідельних регуляторів допускається не більше 0, 1 % номінальних витрат; для односідельного клапану, герметичність затворів повинна відповідати 1 класу за ГОСТ 9544.

Допустиме перегулююче протікання газу при застосуванні як регулюючих пристроїв поворотних заслінок не повинно перевищувати 1 % пропускної здатності.

11.41 Основні параметри ЗЗК, які застосовуються в ГРП (ГРУ) для припинення подачі газу до споживачів при неприпустимому підвищенні та зниженні контрольованого тиску газу, наведені в таблиці 36.

 

Таблиця 38

11.45 Фільтри повинні мати штуцери для приєднання до них дифманометрів або інші пристрої для визначення втрати тиску на фільтрі (ступеню засміченості касети).

11.46 Фільтруючі матеріали повинні забезпечувати необхідне очищення газу, не утворювати з ним хімічних сполук і не руйнуватися від постійного впливу газу.

11.47 Для виготовлення гнутих та зварних компенсаторів використовують труби, рівноцінні прийнятим для відповідного газопроводу (для газопроводів високого та середнього тисків слід враховувати вказівки 11.7). Відводи, які застосовуються для виготовлення зварних компенсаторів, повинні відповідати вимогам 11.15.

11.48 Застосування сальникових компенсаторів на газопроводах не допускається.

11.49 Вироби для закріплених газопроводів, що прокладаються через водяні перешкоди, на заболочених та обводнених ділянках, повинні відповідати вимогам СНІП 2.05.06.

11.50 Матеріали та конструкції посудин (резервуарів, випарників, автомобільних та залізничних цистерн) для ЗВГ повинні відповідати вимогам ДНАОП 0.00-1.07, ГОСТ 14249, ОСТ 26-291, ГОСТ 9931, ГОСТ 6533, а також галузевим стандартам або технічним умовам на їхнє виготовлення.

11.51 Побутові газові плити повинні відповідати вимогам ДСТУ 2204 або технічним умовам на ці прилади.

11.52 Плити з відводом продуктів згоряння в димохід повинні мати автоматику, яка забезпечує припинення подачі газу до плити при відсутності необхідного розрідження в димоході.

 

11.53 Для нагрівання води в побутових умовах слід застосовувати газові побутові проточні та ємкісні водонагрівачі, що відповідають вимогам ДСТУ 2356, ДСТУ 3374 або технічних умов.

11.54 Газові повітряні калорифери та конвектори, які застосовуються для опалення будинків, а також приміщень цехів промислових підприємств слід комплектувати автоматикою регулювання та безпеки, яка забезпечує:

- підтримання в опалювальному приміщенні заданої температури або підігріву повітря до заданої температури;

- відключення подачі газу до пальників при неприпустимій зміні тиску газу, зменшенні розрідження в димоході нижче встановленої величини, зупинці дуттєвого вентилятора, який подає повітря через калорифер в приміщення та при загасанні полум'я.

11.55 Промислові газові пальники повинні відповідати вимогам ГОСТ 21204.

ЩВ повинні відповідати вимогам ГОСТ 25696.

11.56 Пальники газові, призначені для теплових установок промислових та сільськогосподарських підприємств, підприємств побутового обслуговування виробничого характеру, у тому числі установок, що переводяться на газ з інших видів палива, повинні бути виготовлені за технічною документацією на їх виготовлення.

11.57 Вибір КВП провадиться:

- по параметрам, спостереження за якими забезпечується установлення режиму експлуатації, контролюється за допомогою показуючих приладів;

- по параметрам, зміна яких може призвести до аварійного стану обладнання, контролюється за допомогою реєструючих та показуючих приладів; допускається не передбачати реєструючі прилади при наявності захисту - запобіжних пристроїв по контрольованих параметрах;

- по параметрам, врахування яких необхідне для систематичного аналізу роботи обладнання або господарських розрахунків, контролюється за допомогою реєструючих або інтегруючих приладів.

11.58 Клас точності КВП слід приймати в залежності від конкретного їх призначення та особливостей умов експлуатації об'єкту, але не нижче класу 2, 5.

Для приладів врахування споживання газу клас точності установлюється Держстандартом України.Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 825. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Устройство рабочих органов мясорубки Независимо от марки мясорубки и её технических характеристик, все они имеют принципиально одинаковые устройства...

Ведение учета результатов боевой подготовки в роте и во взводе Содержание журнала учета боевой подготовки во взводе. Учет результатов боевой подготовки - есть отражение количественных и качественных показателей выполнения планов подготовки соединений...

Сравнительно-исторический метод в языкознании сравнительно-исторический метод в языкознании является одним из основных и представляет собой совокупность приёмов...

Тема: Изучение приспособленности организмов к среде обитания Цель:выяснить механизм образования приспособлений к среде обитания и их относительный характер, сделать вывод о том, что приспособленность – результат действия естественного отбора...

Тема: Изучение фенотипов местных сортов растений Цель: расширить знания о задачах современной селекции. Оборудование:пакетики семян различных сортов томатов...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2023 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия