Вибір насосів системи теплопостачання
Підбір живильних приладів й мережевих насосів. Безперебійна і безаварійна праця парових котлів значною мірою забезпечується правильним підбором та експлуатацією живильних приладів, до яких відносятьсяконденсаті та живильні баки, конденсаті та живильні насоси. Для парових котлів з надлишковим тиском пари понад 70 кПа встановлюються конденсаті та живильні баки, розташовані на висоті 3... 5 м від полу. У ці баки подається також хімічно очищена вода для компенсації втрат конденсату. Вибір живильних насосів. Витрата живильної води визначається з співвідношення , (2.30)
де D - розрахункова паропродуктивність всіх котлів, кг/год; П - величина продувки котлів, %. Для котла приймається; D=4000 кг/год; П=2% Місткість живильних баків (м3) приймається рівною годинній об'ємній витраті живильної води
, (2.31) де r ж. в - щільність живильної води (при t ж. в =102 oС, r ж. в - 957 кг/м3.) Як живильний бак використовується резервуар термічного деаератора. Місткість цього резервуару приймається з співвідношення: , (2.32) де V ж. б - місткість живильного бака, м3. Кількість і технічна характеристика живильних насосів вибираються у відповідності із діючими нормами, що затверджуються інспекцією Держкомнаглядохоронпраці відповідно приказу № 125 від 23.06.1996 р. При надмірному тиску пари у котельному агрегаті понад 70 кПа необхідна установка двох живильних насосів (робочого та резервного) з незалежними приводами. Як робочий насос приймається насос з електроприводом, подача якого повинна бути на 10% більше розрахункової витрати живильної води М. ж. в... У відповідності з цим приймається М ж. н=1, 1 М ж.в , V ж. н=1, 1 V ж. б. Тиск (кПа), що розвивається живильним насосом повинен на 100... 200 кПа перевищувати надмірний тиск у котлі. У відповідності до верхньої границі цей тиск складе , (2.33) де Рк - надлишковий тиск у котлі, кПа. У відповідності з одержаними значеннями основних даних за технічною характеристикою для робочого живильного насосу приймається відцентровий насос 2.5 ЦВ-1, 1 м. Для резервного насосу приймається паровий поршневий насос. Марки ПНП (V=10... 25 м3/год, Р=1960 кПа). У відповідності з діючими нормами подача резервних парових насосів повинна складати не менше 50% номінальної продуктивності діючих котлів. Вибрана марка парового поршневого насосу задовольняє даній умові.
|