Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ТЕСТУВАННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕННОСТІ ШКОЛЯРІВ
Тести фізичної підготовленості: «ЕВРОФИТ»

 

Рада Європейського комітету у розвитку спорту затвердила в 1993 році батарею тестів для визначення фізичної підготовле­ності дітей і молоді. Рекомендовано 8 тестів.

1. Тест на рівновагу «фламінго».

2. Тест на частоту рухів руки.

3. Тест на гнучкість.

4. Стрибок у довжину з місця.

5. Кистьова динамометрія.

6. Піднімання тулуба з положення лежачи.

7. Вис на зігнутих руках.

8. Човниковий біг 10х5 м.

 

Тест на рівновагу «фламінго». Тест призначений для оцінки статичної рівноваги. Виконується балансування на одній нозі на підставці такого розміру: довжина 50 см, висота 4 см, ширина 3 см.

Той, кого випробують стає на підставку будь-якою ногою і намагається балансувати на ній так довго, я» зможе (мал. 1). Інша нога зігнута в коліні і підтягнута до сідниці кистю одноймен­ної руки. Перед початком тесту досліджуваний може спиратися рукою на педагога, щоб прийняти стійке по­ложення. Тест починається після того, коли той, кого випробують, зможе стояти самостійно на опорі без підтримки. Час балансуван­ня складає 1 хв. При втраті рівноваги необхідно поча­ти виконання тесту спо­чатку. Повторення тесту ви­конується стільки разів, скільки потрібно для того, щоб сумарна тривалість ба­лансування складала одну хвилину.

Оцінка — враховується кількість спроб, які досліджуваний витрачає на збереження стійкого балансування на опорі протягом 1 хвилини. Якщо перші 30 сек. той, кого випробують, втрачає рівновагу 15 разів, тест припиняється. Його результат оцінюється в «0» балів.

Тест на частоту рухів руки. Тест полягає в почерговому тор­канні двух майданчиків кистю зручної руки (для правші — пра­вою, для лівші — лівою). Для проведення тесту використовується стіл зі змінюваною висотою; два гумових диска діаметром по 20 см, покладених горизонтально на стіл (відстані між центра­ми диска — 60 см), опорний майданчик (10х20 см), розташований між дисками на рівній відстані від кожної з них(мал. 2.).

Виконання тесту: досліджуваний стає перед столом, кладе кисть лівої (для правші) руки на опорний майданчик. Права рука — на лівому диску, за сиг­налом досліджуваний перекладає кисть правої руки з диска на диск так, щоб під час руху вона проходила над кистю лівої руки. Завдання виконується з мак­симально можливою швидкістю доти, поки число переносів руки з одного диска на інший складе 25 разів.

Оцінка результату — враховується час (в сек.), необхідний для 25 циклів. Для спрощення отриманий результат помно­жується на 10.

Тест на гнучкість. З положення сидя­чи на підлозі, спираючись ногами в спеціальне пристосування (мал. 3), виконується нахил тулуба вперед(мал. 4). Не згинаючи колі­на, учень виконує нахил тулуба впе­ред, руками намагаючись дістати як можна далі відмітки. Тест прово­диться двічі, кращий результат фіксується в сантиметрах.

 

Стрибок у довжину з місця.Виконується стрибок на розміченій гумовій доріжці або на майданчи­ку. Вихідне положення — на-півприсід, ступні паралельно, руки назад (мал. 5).

Виконують три спроби підряд. Реєструється кращий результат.

Кистьова динамометрія. Ви­мірюється кистьова динамометрія (мал. 6) ручним динамометром для школярів 1—4 класів з тарируванням на 30 кг, а для інших на 90 і 120 кг. Вихідне положення того, кого випробують: стоячи, рука пряма з динамометром відведена в бік. Під час вимірювання як дина­мометр, так і кисть руки не повинні торкатися тіла. Забороняється роби­ти різні рухи, сходити з місця, згинати і розгинати руку. Виконується по дві спроби: спочатку правою, а потім лівою рукою. Реєструються кращі результати.

 

 
 

Піднімання тулуба з положення лежачи (мал. 7). Виконання теста: вихідне положення лежачи на спині, руки під головою, ноги зігнуті під кутом 90 градусів, п'яти стоять на маті. Піднімаючись лікті вперед, торкаються колін. Перед початком тесту робиться одна спроба. Повернення у вихідне положення фіксується, коли плечі торкаються підлоги. По команді «Увага… руш!» повторюється рух якомога швидше протягом 30 сек. Тест виконується один раз. Рєєструється загальне число правильних випрямлень, що виконується за 30 сек.

Вис на зігнутих руках.Визначається силова витривалість рук і плечового поясу. Виконання: з положення «вис» на перекладені на прямих руках, зігнути руки в ліктьових суглобах і торкнутися підборіддям перекладини. Секундомір вмикається, коли той, кого випробують, займає вихідне положення і виключається, коли при розгинанні рук і опусканні тулуба очі того, кого випробують, опиняється нижче перекладини.

Оцінка тесту – час утримання того, кого випробують, на перекладені в сек.

 
 

Човниковий біг (мал.8). Координаційні здібності визначається за допомогою човникового бігу 10х5 м. З положення високого старту учасник по команді «Руш!» пробігає 5 метрів, торкається землі за лінією повороту, обертається кругом і пробігає аналогічним чином 9 відрізків по 5 метрів. Час реєструється в десятих частках секунди. Наприклад, час 21,6 сек. можна записати як 216. Тест виконується один раз.

 

 Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 692. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.006 сек.) русская версия | украинская версия