Студопедия — Вплив АСУ на надійність і ефективність інформаційної системи
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вплив АСУ на надійність і ефективність інформаційної системи






У той же час створення й упровадження АСУ припускає появу в керуючій системі нових категорій працівників, що експлуатують автоматизовану систему, і відповідне підвищення кваліфікації існуючих кадрів.

Наявність своєчасної умовно-постійної інформації про стан об'єкта керування визначається швидкодією й надійністю засобів зв'язку. Аналізуючи ефективність і практику експлуатації існуючих АСУ, можна відзначити, що сучасні засоби зв'язку між суб'єктом і об'єктом керування є обов'язковою і невід'ємною частиною будь-якої автоматизованої системи керування. Якість функціонування зворотного зв'язку в будь-якій системі керування в першу чергу залежить від якості й надійності засобів зв'язку. Величина знаходиться в зворотно пропорційній залежності від параметрів зв'язку і, отже, безпосередньо визначається автоматизацією процесів керування, тому що зв'язок - складена частина АСУС.

На швидкість роботи виконавця (керівника) як вихідного елемента керуючої системи впливає безліч факторів, однак, як вже зазначалося, формалізація процесів керування виробництвом дозволяє нівелювати здатності всіх елементів щодо можливостей ухвалення оптимального рішення. Швидкість переробки інформації при її повному й своєчасному надходженні залежить від ряду інших специфічних властивостей людських елементів. До таких понять варто віднести в основному психологічні особливості людини (характер, уміння зосередитися, умови роботи, психологічну сумісність з учасниками колективного вироблення рішення і т.п.). Саме цим пояснюється великі інтервали величини = 0, 1 ÷ 0, 223, отриманої експертним шляхом.

Автоматизація процесів керування дозволяє зменшити ступінь впливу суб'єктивних факторів при виробленні рішенні, не говорячи вже про значний ріст продуктивності управлінської праці. При цьому автоматизація тут безпосередньо впливає подвійно: з одного боку, веде до зниження показника виконавця, з іншого боку - до зменшення реального часу t, необхідного на вироблення рішення. Звідси випливає, що на даний фактор підвищення якості процесу керування автоматизація безпосередньо впливає.

Швидкість передачі інформації об'єктові керування впливає на якість процесу керування досить значно ( = 0, 1 ÷ 0, 198). Даний етап як би завершує одиничний цикл процесу керування, але це ще не означає, що вироблене управлінське рішення однозначне буде реалізовано об'єктом керування, тому що його реалізація залежить ще і від інших факторів, у першу чергу економічних.

Можна, у першому наближенні, обмежитися представленням про те, що величина показника залежить лише від якості і надійності засобів зв'язку керуючої системи з об'єктом керування, а виходить, безпосередньо зв'язана з автоматизацією керування так само, як це було з показником . Таким чином, аналіз впливу автоматизації на фактори підвищення якості процесу керування будівельним виробництвом дозволяє зробити висновок про те, що розробка, впровадження й функціонування АСУ вимагають комплексного розгляду у взаємозв'язку й взаємозумовленості соціально-економічних, організаційно-технічних і психологічних сторін процесу керування.

Великий вплив має АСУ на процес ухвалення рішення як основу функціонування керуючої системи. З'являється можливість одержати нові види інформації для вироблення перспективних і поточних рішень, скоротити час її одержання, підвищити точність і швидкість її обробки.

Усе це сприяє підвищенню якості прийнятих рішень і скорочує час на їхню підготовку й прийняття, зменшує вплив суб'єктивного фактора, що, у свою чергу, забезпечує підвищення надійності керуючої системи.

АСУ дозволяє керівникові звільнитися від багатьох поточних питань і більше часу приділяти рішенню принципових, перспективних задач. АСУ упорядковує організацію потоків інформації, систему її збору, збереження, передачі й обробки, усуває дубльовану і зайву інформацію. Найбільш повний вплив АСУ виявляється в створенні й упорядкуванні масивів постійної інформації про матеріальні, трудові і фінансові ресурси, про продукцію, а також у створенні інтегрованої системи інформації. АСУ безпосередньо впливає на рівень формалізації процесів керування й збільшення використання математичних методів і моделювання, що підвищують ступінь оптимальності рішень. Математична інтерпретація процесів керування дозволяє не тільки більш змістовно викласти якісну природу цих процесів, але і знайти їхні кількісні характеристики. Це, у свою чергу, поглиблює й прискорює процес керування.

При впровадженні АСУ практичне значення має виховна сторона справи: вона дисциплінує, зміцнює почуття відповідальності працівників керуючої системи. Механізація й автоматизація інженерно-управлінської праці знищує багато перешкод між різними службами в процесі обліку, планування й ін.

Застосування ЕОМ як складової частини АСУ неминуче приводить до нагромадження в обчислювальному центрі різних нормативних, звітних і інших даних, на основі яких здійснюються розрахунки для всіх економічних, технічних і адміністративних служб керуючої системи. Таким чином, аналіз впливу автоматизації на якість процесів керування, що обумовлює зростання надійності керуючої системи, дозволяє виділити наступні прояви цього впливу:

- визначені організаційні зміни в структурі керуючої системи;

- підвищення рівня формалізації процесу керування виробництва;

- збільшення швидкості роботи керуючих систем, що впливає на швидкість будівельного виробництва;

- збільшення швидкості обміну інформацією керуючої системи й об'єкта керування;

- збільшення ємності накопичення інформації як специфічного виробничого ресурсу;

- забезпечення великої відповідності між кваліфікацією керуючих працівників і змістом їхньої праці й ін.

 







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 825. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

СПИД: морально-этические проблемы Среди тысяч заболеваний совершенно особое, даже исключительное, место занимает ВИЧ-инфекция...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Образование соседних чисел Фрагмент: Программная задача: показать образование числа 4 и числа 3 друг из друга...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия