Порядок виконання роботи. Завдання 1. Зняття вольт-амперної характеристики, тобто залежності сили фотоструму Іф від напруги U
Завдання 1. Зняття вольт-амперної характеристики, тобто залежності сили фотоструму Іф від напруги U. 1. Ввімкнути установку в електромережу. 2. Встановити відстань R джерела світла від фотоопору 10...15 см. 3. Змінюючи напругу від нуля до максимального значення, через кожні 10В фіксувати значення фотоструму Іф. 4. Дослід повторити для R=25...30 см. 5. Всі дані вимірювань занести в таблицю. Завдання 2. Зняття світлової характеристики, тобто залежності сили фотоструму від величини освітленості фотоопору. 1. Встановити постійну напругу 80 В. 2. Змінюючи відстань R від максимального до мінімального значення, через кожні 5 см фіксувати величину фотоструму Іф. 3. Дослід повторити для U=150 В. 4. Всі дані вимірювань занести в таблицю. Завдання 3. Визначення питомої чутливості фотоопору, тобто величини сили фотоструму при одиничних значеннях напруги та світлового потоку Ф.
Враховуючи, що світловий потік Ф, який падає на поверхню площею S, може бути знайдений через величину освітленості Е цієї поверхні за формулою: Ф=ES, (2) а освітленість визначається через силу світла І джерела співвідношенням:
З формули (1) одержимо остаточний вираз для розрахунку питомої чутливості фотоопору:
|