Задача 6. Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Закарпатській області (далі – Управління) була проведена перевірка дотримання вимог
Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Закарпатській області (далі – Управління) була проведена перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю " Карпати-трейд", за результатами якої складено акт, яким встановлено, що відповідачем здійснено переобладнання придбаних гаражів під приміщення деревообробного цеху, в якому проводилось розпилювання деревини, натомість проект реконструкції даного цеху не розроблявся, не погоджувався з державною екологічною інспекцією, не проходив екологічної експертизи. За наслідками проведеної перевірки відповідачу було винесено припис про необхідність прийняття цеху в експлуатацію в установленому порядку, одержання дозволу на викиди та скиди забруднюючих речовин та на розміщення відходів. Однак ТОВ " Карпати-трейд" відновило виробничу діяльності без усунення допущених порушень. Заступником начальника Управління було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення та притягнуто директора ТОВ до адміністративної відповідальності за невиконання вимог припису Управління. ТОВ оскаржило припис Управління як незаконний, а директор ТОВ оскаржив постанову заступника начальника управління.
Визначте види правовідносин, що виникли. Надайте правову оцінку позиції Управління. Надайте правову оцінку позиції ТОВ та його директора. Запропонуйте шляхи удосконалення чинного законодавства в частині притягнення до відповідальності осіб, які здійснюють скиди, викиди забруднюючих речовин та розміщують відходи без відповідних дозволів. Вирішіть справу. Задача 7. Внаслідок необережного поводження з ртутним термометром гр. Свириденко Т. спричинила розлиття ртуті у приміщенні районної поліклініки, чим спричинила отруєння двох осіб парами ртуті. Викликані фахівці МНС здійснили відповідні очисні та вимірювальні заходи, в результаті яких з’ясувалося, що пари ртуті були наявні у приміщенні і раніше. Адвокат осіб, що отруїлися парами, до якого вони звернулась за консультацією, запропонував подати до суду позов про відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю. У якості відповідачів запропоновано залучити поліклініку та гр. Свириденко Т.
Визначте види правовідносин, що виникли. Проаналізуйте ситуацію, що склалася. Які дії повинні вчинити громадяни, які отруїлись, для захисту своїх порушених прав? Наскільки передбачена чинним законодавством процедура захисту таких прав є ефективною? Яких змін потребує чинне законодавство для удосконалення процедури захисту прав потерпілих осіб у подібних випадках?
|